Publicat de Luci pe WWW.CHELSEAFC.RO la data de 10 - 04 - 2011

Doua goluri pentru Nathaniel Chalobah si unul pentru Bobby Devyne le dau pustilor de la Chelsea Sub18 un avantaj pentru meciul de data viitoare de pe Old Trafford in semifinalele Fa Cup.

Atacantul Chalobah a dat doua goluri in meciul de astazi in prima repriza. Chelsea a dominat clar prima repriza, de la cap la coada.
Vizitatorii au redus din diferenta in repriza a doua.

Josh McEachran a fost capitan in absenta lui Pappoe care va fi valabil in meciul retur.
Deen Conteh a creat foarte mult probleme pentru apararea lui United, el a avut o cursa incredibila a centrat in careu si de acolo Devyne nu a trebuit decat sa impinga mingea in poarta.
Pana la finalul meciului United a mai inscris o data si scorul final fiind de 3 – 2.
Mansa secunda va fi pe Old Trafford Miercuri 20 aprilie si jocul poate fi urmarit pe Chelsea Tv.