Publicat de Luci pe WWW.CHELSEAFC.RO la data de 17 - 10 - 2012

Oamenii de la Chelsea au avut o seara incarcata, dar Anglia va trebui sa astepte pana astazi la ora 16:00 pentru a juca cu Polonia.

Anglia : Din cauza vremii nefavorabile meciul dintre Polonia si Anglia a fost amanat. Ashley Cole si Gary Cahill vor juca titulari in acest meci.

Belgia : Pentru Belgia au jucat 3 oameni. Kevin de Bruyne, Thibaut Courtois si Eden Hazard. Belgienii au castigat cu 2-0, ambele goluri au fost marcate din corner. La ambele goluri a centrat Kevin de Bruyne.

Serbia : Branislav Ivanovic a jucat ultimele 22 de minute in meciul pierdut de Serbia, 1-0 contra Macedoniei.

Cehia : Petr Cech a obtinut doar un rezultat de egalitate impotriva Bulgariei, iar acest lucru tine Cehia in spatele Italiei si Bulgariei.

Spania : Fernando Torres a intrat in minutul 75, insa n-a putut schimba cursul meciului, spaniolii find egalati pe final, de atacantul celor de la Arsenal, Olivier Giroud.

Brazilia : Oscar, Luiz si Ramires au jucat in victoria Braziliei cu 4-0 impotriva Japoniei.

La sub 21 de ani, s-au calificat la turneul final, atat Josh McEachran care n-a jucat niciun minut impotriva Serbiei, cat si Romeu care a jucat o repriza impotriva Danemarcei.