Autor Subiect: Steaua vs Chelsea - meciul de la Bucuresti - Informatii, propuneri, idei, etc.  (Citit de 10604 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
Dechid acest topic , pentru a discuta despre un posibil meci steaua-Chelsea .
Pentru cei ce nu stiu , daca steaua trece de Ajax , iar Chelsea trece de Sparta Praga , cele doua(Chelsea si steaua) se vor intalni .

Ideea este ca daca se intampla asa ceva , ar trebui si noi sa fim pregatiti .
In primul rand ar trebui sa stim cam cine merge .
Apoi sa hotaram poate facem si noi vreun steag , afis ceva .

Mai multe ramanand a fi discutate pe parcurs .
Pana atunci am eu o intrebare :D
Se pot cumpara bilete la peluza fanilor lui Chelsea ( de la clubul Chelsea bineinteles) ca mie unul mi-ar fi cam frica sa ma ridic si sa strig gol iar in jurul meu fanii stelei sa se pregateasca de bataie :D ?
« Ultima Modificare: 22 Februarie, 2013, 01:29:55 de ChelseaFC.ro »
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline AlexDD11

• Full Member
  • Mesaje postate: 193
  • Reputatie: +1/-3
Re: Daca....
« Răspuns #1 : 02 Februarie, 2013, 16:11:53 »
Desigur va fi un sector amenajat pentru noi insa va trebui sa ne miscam repede cu biletele... Sper sa intalnim pe Steaua si sa le rupem funduletzu fitzos a lor de campioni si sa le aratam ca nu numai Rapid si Stuttgard pot sa le dea 5 goluri ci si noi

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #2 : 02 Februarie, 2013, 19:10:33 »
La cum merge echipa , cred ca ar trebui mai bine sa il sterg

L-am facut asa devreme , pentru a putea stabili un plan ceva , bineinteles in ideea in care ambele echipe trec mai departe , dar parca vad un Ajax Sparta ....
Si oricum niciodata nu e prea devreme :D
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #3 : 02 Februarie, 2013, 19:35:03 »
Exact asta vreau si eu , sa nu luam bilete langa stelisti .
Va dati seama ce super ar fi sa stam langa suporteri englezi :D , numai cand ma gandesc ma ia cu fiori :D .
Cei care sunt dispusi si cred ca ar putea ajunge la meci , inca nu stiu data exacta , dar ca idee , cei care ar vrea sa lasa un comment pe aici .

Offline Paul

• Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 8545
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : 02 Februarie, 2013, 19:38:34 »

Va dati seama ce super ar fi sa stam langa suporteri englezi :D , numai cand ma gandesc ma ia cu fiori :D .

Ne intalnim cu ei in centru vechi bem cu ei si poate intram alaturi de ei. :D
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
  • Re: Daca....
    « Răspuns #5 : 02 Februarie, 2013, 19:56:07 »
    Ok am inteles, dar hai sa nu incepem cu off-topic. Ms.

Offline Manolache Alex

• V.A.P
    • Hero Member
    • Mesaje postate: 770
    • Reputatie: +20/-4
      • Adresa de email
    « Răspuns #6 : 04 Februarie, 2013, 19:44:10 »
     Ar fi superb sa mergem cu totii la meci,  eu cred in acest meci,  si chiar e probabil acest meci, chiar daca suntem in forma proasta , hai sa nu exageram ca de Sparta vom trece , ar fi socant sa ramanem acasa....
    Iar Steaua poate trece de Ajax, e greu dar pot trece.... nu e Ajax vreo mare echipa, au doar tineri talentati in echipa.
    Cu biletele e greu sa poti sta in sectorul destinat celor care vin din Anglia, eu am incercat acest lucru la meciuri Cfr Cluj-Chelsea, si nu am reusit sa intru si nici sa imi cumpar bilet  de la casa de bilete a luI Chelsea, am un prieten care sta langa stadionul lui Chelsea si i s-a spus ca trebuie sa fii nu stiu ce membru pentru a ti se da bilet, mai ales ca biletele destinate deplasarilor sunt foarte putine si se face o anumita selectie .

Offline Paul

• Moderator
    • Hero Member
      • Adresa de email
    Mai departe? Care mergeti la meci?

Post Merge: 22 Februarie, 2013, 01:38:34
    Membrii fan clubului din Rep. Moldova si-au anuntat prezenta la meci. Mai departe?
    « Ultima Modificare: 22 Februarie, 2013, 01:38:34 de Paul »

######

Offline ionas

• V.A.P
    • Jr. Member
    • Mesaje postate: 60
    • Reputatie: +1/-0
      • Adresa de email
    Merg mai mult ca sigur. Dar sper sa ne organizam poate ajungem si la aeroport!

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
    • Hero Member
    • *
    • Mesaje postate: 2757
    • Reputatie: +157/-0
      • Adresa de email
    treaba e ca trebuie sa ne organizam destul de repede, in maxim 2-3 zile sa vedem care mergem la meci.

Sustin varianta cu aeroportul, si am o propunere:

- Daca este cineva pe forumul asta care a luat contact cu clubul, nu conteaza cu ce sectie, ar putea sa incerce sa vorbeasca de bilete. Stiu ca regulile la ei sunt stricte, insa am putea sa incercam sa le propunem o varianta in care am trimite niste poze tip buletin, o copie a buletinului si alte date pe care ei ni le-ar cere. Asa nu cred ca am reprezenta o amenintare asupra englezilor. Oricum, nu stiu cat de multe sanse sunt, insa merita incercat.

Una peste alta, "I'm in!", va puteti baza pe mine si pentru meciul tur si pentru meciul retur. Merg la aeroport, si pe Centrul Vechi la bauta cu englezii, si la meci, si dupa meci.

Offline Florin

• Hero Member
    • Mesaje postate: 1678
    • Reputatie: +33/-0
            V-a cam luat putin valul.... stati sa clarificam unele lucruri:

Una la mana, nimeni de la club nu va trimite bilete catorva romani care nu sunt afiliati clubului, deci biletele probabil sunt deja date.
            Urmatoare ar fi ca din cauza securitatii spectatorilor, firma de paza nu va permite intrarea unor romani in galeria engleza, cum de altfel nici invers nu se poate.
            A treia ar fi ca un numar de cativa suporteri romani ai lui Chelsea sa intre la una din tribune, iar la punctul asta sunt doua situatii, prima ar putea fi ca firma de paza sa ne insotesca la stadion (ceea ce nu se va intampla asta) iar alta cum ca nu avem voie pe intreg stadionul cu inscriptii ale echipei vizitatoare, deci nu vom putea intra la meci.

Asa ca usor, usor si ganditi limpede
    « Ultima Modificare: 22 Februarie, 2013, 01:57:41 de Florin »

Offline Paul

• Moderator
    • Hero Member
      • Adresa de email
    Zona neutra nu cred ca va exista, iar langa "engleji" mi-e greu sa cred ca vom putea ajunge.
    Din partea mea vor fi 4 persoane cel putin care vor merge la meci. Oricum aeroportul, hotelul si sesiunea de pregatire mi se pare mai importante decat meciul propriu-zis.

######

Offline Bogdan

• Hero Member
    Brusc topicul asta are importanta :D

Eu unul vin la meci . Ideea este daca luam belete sa luam macar unul langa altul , daca se poate .
    Facem vreun banner ceva , sa atragem si noi atentia :D ? La meciul Oteul Galati-Manchester United , la tribuna exact langa pleuza fanilor englezi , au fost vreo 100 de oameni (romani) care aveau bannere cu Manchester si strigau pentru ei . Ideea este ca se poate.

La Chelsea am trimis eu mail . Am intrebat daca se poate sa cumparam bilete pentru sectorul destinat fanilor englezi.
    « Ultima Modificare: 22 Februarie, 2013, 07:47:42 de Bogdan »

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
    • Hero Member
    • *
    • Mesaje postate: 2757
    • Reputatie: +157/-0
      • Adresa de email
    Bun, foarte bine, macar sa scapam de o grija. In caz ca nu ne dau biletele la sectorul cu englezii, ceea ce probabil se si va intampla, macar sa ne organizam noi sa stam cat mai aproape de ei.

Oricum importante sunt aeroportul, sesiunea de pregatire si Centrul Vechi, o sa fie atmosfera frumoasa, cu meciul ne descurcam noi :) Sper sa ne strangem cat mai multi.

Post Merge: 22 Februarie, 2013, 09:19:39
    O sa trebuiasca sa ne interesam si de hotelul unde stau, acolo putem sa facem mai multe poze si sa luam autografe, la aeroport sigur o sa fie in graba si o sa fie toate hienele pe ei cu camerele de luat vederi. Probabil vor sta la Intercontinental sau Marriott.
    « Ultima Modificare: 22 Februarie, 2013, 09:19:39 de petre ispirescu »

Grinch

• Vizitator
    Hello! Sunt nou pe aici, dupa cum bine se vede. Am gasit site-ul incercand sa aflu informatii despre deplasarea celor de la Chelsea la Bucuresti. Imi plac la nebunie londonezii si as vrea sa ii urmaresc din interiorul galeriei engleze, asa ca vreau sa ma alatur si eu grupului pe care l-ati format.