Autor Subiect: PREMIER LEAGUE. Chelsea Vs Manchester City , Sâmbătă 19:30 [0-1]  (Citit de 788 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline SUPER FRANK!!!

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 459
  • Reputatie: +0/-0
    • Adresa de email
Re: PREMIER LEAGUE. Chelsea Vs Manchester City , Sâmbătă 19:30 [0-1]
« Răspuns #30 : 30 Septembrie, 2017, 21:37:07 »
Obiectivul lui Conte ar trebui sa fie un parcurs bun in CL si poate o cupa domestica.Dintre Lukaku si De Bruyne, ultimul este o pierdere.Jucatorul creeativ de la mijloc este o problema fundamentala.Trebuie sa urmarim lupta la titlu dintre United si CIty si sa reusim un loc 3 sau 4. Cam asta-i

Offline Luci

• If I Got £1 Every time Carroll scored I Would Be As Rich As Portsmouth
  • Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 4998
  • Reputatie: +94/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #31 : 30 Septembrie, 2017, 21:50:28 »
conte out. :))))))

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1019
  • Reputatie: +9/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #32 : 30 Septembrie, 2017, 21:53:37 »
E devreme sa facem predictii in legatura cu cine ia campionatul sau sa spunem ca nu avem nici o sansa. Cu un singur meci se poate intoarce roata.

Formatia a fost gresita din start, iar la pauza puteam sa-mi pun capul la bataie ca va fi schimbata, dar ce sa vezi, intram in repriza a doua cu exact aceeasi formatie si aceiasi jucatori. Asta e tot ce i se poate reprosa lui Conte.

In rest, calitatea individuala a dictat cursul partidei, pur si simplu au fotbalisti mai buni decat noi. 6-7 din 10 jucatori de camp daca-i pui langa ai nostri, le sunt superiori la aproape toate capitolele. Triunghiurile de pase nu le face antrenorul, ci jucatorii. Antrenorul le spune cum ar trebui sa paseze si unde, dar cand curge jocul si se iau decizii in fractiune de secunda, acolo se vede calitatea fotbalistului, cum a fost, de altfel, si la faza golului, dar si pe tot parcursul meciului.

Azpilicueta nu mai trebuie pus vreodata in viata lui sa joace in locul lui Moses. Dadea randament foarte bun in linia de 3 din spate, azi a fost total coplesit. In atac nu a reusit decat 3 centrari, iar in aparare lipsea cand era nevoie de el.

Nu am inteles daca ce am incercat noi sa facem a fost un marcaj zonal dus la extrem sau un marcaj om la om extraordinar de prost executat. In permanenta cand aveau ei posesia, erau 8 jucatori ai nostri care se aparau in fata a 4-5 cetateni, dintre care Fabregas si Bakayoko fugareau umbre pe la 35 de metri fara nici un obiectiv, Azpi era pierdut undeva in flanc fara nici o sansa sa se replieze la timp, Kante alerga de-i sareau ochii si era facut magarus de mijlocasii lui City, si tot asa.

Meciul asta a fost un dezastru pe toate planurile, l-am mai si pierdut pe Morata cand incepea sa joace cu adevarat bine, sa speram ca nu pentru mult timp. Un meci de uitat.

P.S. Scuze pentru postul lung :))

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #33 : 30 Septembrie, 2017, 21:55:41 »
nu înțeleg frustrarea ca n am batut pe city..

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Andrei A

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
« Răspuns #34 : 30 Septembrie, 2017, 22:19:57 »
pe cine intereseaza city.. jocul nostru a fost jenant acolo e frustrarea  , bine... eu am văzut prim a repriză ,a 2 a am pus copii la desene animate

Offline Andrei A

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
« Răspuns #35 : 30 Septembrie, 2017, 22:25:37 »
basca ei au jucat fără kun si la fundaș stânga au improvizat .. rușinoasă abordare.... , sa nu avem o rezerva de atacant care să fie capabil să ducă tactic un  asemenea meci... dacă continuă pe linia asta eden nu mai face multi purici la londra ..

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 7685
  • Reputatie: +123/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #36 : 30 Septembrie, 2017, 22:33:26 »
nu înțeleg frustrarea ca n am batut pe city..

tu crezi ca frustrarea asta vine ca n-am castigat? Eu cred ca lumea e nemultumita ca echipa n-a jucat nimic. Sau te transformi intr-un gica contra ca alti 2 de pe aici?
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #37 : 30 Septembrie, 2017, 22:35:20 »
te asteptai sa joci ceva impotriva lor? cat crezi ca mai tine si norocul lui conte?

pana acum toti ziceati ca sunteti mulțumiți cu locul 3 acum vezi domnule n ai jucat nimic. :)))) normal ca n ai jucat cand ai jucatori ca astia in echipa.

.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #38 : 30 Septembrie, 2017, 22:36:28 »
dar stai... e vina lui fabregas ca n am adus cu adevărat jucatori care s ar putea lupta cu cu astia dr la city.

.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #39 : 30 Septembrie, 2017, 22:43:03 »
Încă e o mare întrebare pentru mine ce cauta fabregas pe teren 90 de minute in meciuri de genul. Tu poți sa te iei de mână cu Sergiu si sa-i faceți statuie atunci când prinde o pasă buna dupa 248 de încercări.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

######

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #40 : 30 Septembrie, 2017, 22:47:27 »
cred ca l huidui Paul cand atinge mingea, dar totusi cum se face ca tu stii mai mult de ce ar trebuie sa fie rezerva, iar Jose, Guus si Conte insistau cu el

.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #41 : 30 Septembrie, 2017, 23:20:21 »
Nu huidui pe nimeni, dar acum pe bune, tu chiar nu vezi ineficienta jucatorului pe teren? Probabil ca nu avem pe cine sa bagam in locul lui de aia se insista cu el. Cu Atletico n-a jucat mare lucru, iar azi a fost in defensiva inexistent, iar la constructie... nu cred ca a trecut de mijloc de 3 ori. Probabil ca asta au fost ordinele dar cum s-a dus norocul lui Conte astept sa fie zburat din lineup ca poate nu mai revad ceea ce-am vazut azi.

######

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #42 : 30 Septembrie, 2017, 23:23:28 »
cred ca l huidui Paul cand atinge mingea, dar totusi cum se face ca tu stii mai mult de ce ar trebuie sa fie rezerva, iar Jose, Guus si Conte insistau cu el

:))  mai Luci tu nu vezi ca tu-l aduci mereu in discutie pe Fabregas si apoi tot tu zici "Da' ce-aveti dom'le cu el? Numai de Fabregas stiti sa vorbiti"?  Si cu Lukaku la fel, tu aduceai vorba de el, si cum iti raspundea cineva bagai dumele tale trademark ca hopa plang fetele dupa Lukaku, ca nu vedeti ce atacanti avem ca plangeti dupa Lukaku. Esti chiar amuzant uneori.
Ti-am mai spus eu, ia-i apararea lui Fabregas cand face 5 meciuri bune la rand ca Azpilicueta sau Kante, nu cand nici nu-l oberva adversarii pe teren.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #43 : 30 Septembrie, 2017, 23:57:30 »
Mihai vrei sa intri in categoria repetentilor care nu se pricep la fotbal? Ia te rog nu-mi mai da dreptate.... fabregas e nr1. Joaca bine meci de meci, paseaza, creeaza, se apara ce mai vrei de la el. Desi n-am zis ca el e vinovat de infrangerea de azi, Luci tot insista sa-mi explice ca am zis si ca n-ar trebui sa zic... wtf  :o :o :o
Imi strica cheful acest fabregas de fiecare data cand il vad mortaciune pe teren. Willian a fost parca pe alta planeta azi, il incurca prea rau gravitatia si tot nu m-a deranjat asa tare cum ma deranjeaza fabregas.

######

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #44 : 01 Octombrie, 2017, 00:07:50 »
Mihai vrei sa intri in categoria repetentilor care nu se pricep la fotbal? Ia te rog nu-mi mai da dreptate....

Credeam ca sunt deja in categoria aia pentru ca-mi place Lukaku :))  ::)