Publicat de Luci pe WWW.CHELSEAFC.RO la data de 10 - 06 - 2013

Oscar a deschis scorul pentru Brazilia in meciul cu Franta. Acesta fiind ultimul meci inainte de Cupa Confederatiilor.

David Luiz a jucat tot meciul in centrul apararii cu Thiago Silva.

Oscar a inceput alaturi de Hulk si Neymar in spatele atacantului Fred. Acesta a fost aproape de a marca in minutul 6 din centrarea lui Marcelo.

Coordonatorul de joc de la Chelsea a inscris in minutul 54 din pasa lui Fred, acesta l-a invins pe portarul celor de la Spurs, Hugo Lloris.

Dupa ce a inscris golul, la 12 minute a fost inlocuit de Lucas Moura.

Spania a castigat amicalul cu Haiti cu 2-1. Meciul a avut loc Miami, iar oamenii de la Chelsea, Torres, Juan Mata si Cesar Azpilicueta au inceput ca titulari. Torres a fost aproape de a deschide scorul, insa Santi Cazorla a marcat dupa o pasa a lui Juan Mata.

Mata, de asemenea a pasat si la golul Cesc Fabregas. Torres a fost schimbat dupa o ora de joc, Mata in minutul 73, iar Azpilicueta a jucat tot meciul.