Te afli aici
Acasa > Informatii chelseafc.com > Internationali : Benayoun inapoi in actiune

Internationali : Benayoun inapoi in actiune

Yossi Benayoun (foto) s-a intors in competitia fotbalului marti seara, pentru 20 de minute in meciul din calificarile pentru Campionatul European. In victoria Israelul contra Georgiei.

Omul lui Chelsea, s-a accidentat la inceputul lui septembrie. El a intrat in minutul 71 si a ajutat la victoria cu 1 – 0. Israel ocupa locul 2 in spatele Greciei.
Petr Cech a pastrat poarta neatinsa pentru Republica Ceha, batand Liechtenstein cu 2 – 0. Castigand Cehii urca pe locul al doilea cu sase puncte in spatele liderului Spania.

Fernando Torres nu a fost introdus in teren pentru victoria spaniolilor de marti seara. 3 – 1 impotriva Lituaniei.
Branislav Ivanovic a jucat in meciul Serbei 1 – 1 cu Estonia. Un rezultat dezamagitor. Omul lui Chelsea l-a pus la incercare usor pe portarul estonian.
Florent Malouda a fost titular pentru Franta, in meciul amical cu Croatia la Paris (0-0). Jucand 58 de minute fiind inlocuit de Frank Ribery.
Yury Zhirkov a fost titular intr-un amical impotriva viitoarei gazde a Campionatul Mondial. RUsia si Qatar, terminandu-se 1-1.
Chelsea nu a avut niciun om in meciul de pe Wembley impotriva Ghanei. Dar mijlocasul Michael Essien a jucat. Asamoah Gyan a egalat tarziu pentru a anula golul lui Andy Carroll.
La Sub 21, Fabio Borini, care este imprumutat la Swansea City, a intrat 15 minute in a doua repriza. El a marcat cu capul in minutul 85, iar scorul a fost 2-2. Germania – Italia
Rhis Taylor, care isi petrece sezonul la Crewe Alexandra, a facut trei interventii pentru Tara Galilor in meciul cu Andora. El a avut partea lui la victoria cu 1 – 0. Acesta a fost primul lor meci de calificare pentru Euro 2013, care va avea loc in Israel.
Colegul lui Taylor, portarul Jan Sebek a primit gol impotriva Frantei, meci pierdut cu 1 – 0 acasa.