Publicat de Luci pe WWW.CHELSEAFC.RO la data de 15 - 11 - 2011

Au fost multi jucatori de la Chelsea care au jucat seara trecuta pentru calificarile la Campionatul European Sub 21, dar nu toti au triumfat.

Spania a castigat fara probleme cu 3-0 impotriva Elvetiei. Romeu a fost inlocuit la pauza cand meciul era rezolvat.
Clifford a jucat ultimele 4 minute pentru Irlanda care a invins cu 2-0 pe Liechtenstein. Irlandezii s-au apropiat la 3 puncte in spatele italienilor.
Josh McEachran a jucat in meciul pierdut impotriva Belgia. Belgienii s-au apropiat la 3 puncte in spatele Angliei.
Patrick van Aanholt a intrat in minutul 72 in meciul pierdut de Olanda cu 2-1 in fata Scotiei. Scotienii s-au apropiat la un singur punct de Olanda in grupa lor.
Milan Lalkovic a fost inlocuit in minutul 55 in meciul pierdut contra Frantei cu scorul de 2-0. Gael Kakuta n-a jucat in acest meci.
Portarul imprumutat Matej Delac a triumfat acasa impotriva Estoniei cu scorul de 4-0.