Miercuri, 16 martie 2011 21:45

Meci transmis de

Chelsea Londra se califica in sferturile de finala ale Uefa Champions League, dupa un rezultat de egalitate, impotriva celor de la FC Copenhaga, in returul de pe Stamford Bridge.

Chelsea avanseaza in faza urmatoare datorita meciului tur in care a obtinut o victorie in deplasare cu 2-0.

11 Didier Drogba

Chelsea si-a creat multe ocazii in prima repriza dupa un schimb de pase foarte bun, din banda stanga a atacului londonez. Chelsea nu a practicat un meci spectaculos, ci mai degraba a facut un joc pragmatic, un joc de posesie, cu multe verticalizari, cu baloane trimise in spatele liniei de fund ale lui FC Copenhaga. Cea mai mare ocazie a celor de la Copenhaga a venit din partea lui N’Doye dintr-o lovitura libera, atacantul formatiei din Danemarca lovind bara.

Tragerile la sorti pentru sferturile de finala vor avea loc vineri, 13:00 ora Romaniei si vor fi transmise de Dolce-Sport.