Autor Subiect: Chelsea Londra Cariera Fifa 12  (Citit de 2317 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alex.

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Reputatie: +0/-0
Re: Chelsea Londra Cariera Fifa 12
« Răspuns #15 : 28 Mai, 2012, 01:36:53 »

Offline Alex.

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #16 : 28 Mai, 2012, 01:37:21 »
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chelsea castiga inainte de meciul din Liga cu Bayer.
Chelsea s-a impus fara probleme in partida din deplasare cu Sunderland. Danny Miguel, cel mai bun marcator al lui Chelsea din acest start de sezon, a marcat primul pentru Chelsea. Sessegnon a egalat, dar Hulk si Mata au intors scorul cu goluri din minutele 76, respectiv 90.
"Danny nu este doar un jucator fabulos, este si un om extraordinar. Se daruieste la antrenamente, este foarte modest si vrea sa devina un mare jucator.
Ghinionul sau a fost ca a jucat la Zenit, iar dupa cucerirea Cupei Uefa si a Supercupei Europei Zenitul nu a mai fost o echipa de temut. Aici la Chelsea are ocazia de a se afirma si de a arata tuturor ca pretul transferului sau este. 40 de milioane de lire este un pret mare, dar eu daca as fi fost patron i-as fi oferit oricat ca sa semneze", a declarat Petr Cech.

Londra, noul centru al fotbalului.
Banii bagati de Abramovici la Chelsea incep sa-si lase amprenta in istoria fotbalului. Chelsea este la al 9-lea meci fara infrangere in acest sezon si nu da semne ca vor renunta la a continua seria. Desi cei de la Leverkusen au condus prin golul lui Andrea Schurrle, londonezii au intors scorul prin golurile lui Lampard si Drogba.
"In acest meci s-a vazut ca avem nevoie de intariri. Echipa se clatina in compartimentul defensiv. Am incercat sa aduc jucatori in defensiva, dar Arebloa, Rolando si Jordi Alba nu s-au acomodat. Am incredere ca o vor face pana la finalul turului, dar acest tur presimt ca va fi unul foarte greu. Baietii inca nu se cunosc bine, mai trebuie sa muncim mult pentru a ajunge la nivelul pe care eu mi-l doresc.Ne asteapta un meci greu in Cupa Ligii cu Liverpool, dar dat fiind faptul ca jucam acasa ma face increzator ca vom reusi sa invingem, mai ales ca fanii vor umple stadionul pana la refuz", a scris Di Matteo pe blogul sau.
"Jocul superb pe care l-a prestat Neymar a fost incheiata de meciul cu Bayer Leverkusen, brazilianul facand un joc mult sub nivelul asteptarilor", a scris astazi siteul skySPORTS.com
"Am avut parte de o zi proasta, nimic nu a mers bine. Vor fi multe alte oportunitati pentru a-mi recapata forma si le voi exploata la maxim", a spus Neymar.

Di Matteo muta castigator.
Chelsea 0-1 Liverpool. Acesta era scorul la pauza, iar Di Matteo si-a bagat jucatorii in sedinta. Hamsik si Mata, intrati pe parcurs, au adus victoria celor de la Chelsea in meciul de Cupa Ligii contra rivalilor de la Liverpool.
"Chiar daca am trait cu mari emotii meciul de astazi, e bine ca am castigat. Transferurile facute vara asta incep sa dea roade, dar Di Matteo mi-a spus ca tot nu este multumit. Mi-a spus ca daca avem bani, de ce sa nu-i folosim? Afacerile ne merg bine, si mie si lui Al Thani, iar in iarna va fi o noua revolutie in fotbal. Despre transferuri nu pot sa va spun multe. Suntem in discutii cu mai multi jucatori, pe care inca nu i-am facut publici. Adica nu este vorba de Doumbia sau Marko Marin. Este vorba de alti jucatori, iar ofertele facute pentru ei se ridica la 295 de milioane de lire, dar in afara de aceste milioane, vom mai face alte oferte pentru Doumbia, Marko Reus, Hazard", a spus Roman Abramovici la Chelsea TV.
"E bine ca ne-am calificat, chiar daca foarte chinuit. Manchester City este pe primul loc in Premier League, dar avem acelasi numar de puncte. Abia astept meciul direct", a declarat Marek Hamsik.
"Imi pare rau ca m-am accidentat si voi sta 2 luni pe tusa. Este o lovitura foarte grea pentru mine si pentru cariera mea", a spus Terry.
Chelsea London 2-1 Liverpool FC
(League Cup)

Chelsea se incurca cu Swansea.
Chelsea nu a reusit decat un egal cu Swansea. Hulk si Danny (din penalty) au inscris golurile londonezilor. Londonezii se departeaza astfel de primul loc, pierzand 2 punte importante in lupta pentru titlu, contra celor de la City.
"Cahill s-a accidentat si va lipsi pe o perioada de 1 luna", a spus Roberto Di Matteo pentru cotidianul TheSun.
"Aceste meciuri sunt cele de care ma temeam. Echipa inca nu se gaseste in teren. Am virat in contul clubului foarte multi bani pentru a fi siguri ca avem bani si in iarna, pentru ca in afaceri pot interveni probleme, iar atunci Chelsea nu va mai avea bani de transferuri. Nu pot sa va spun cat am pus in contul clubului, dar este o suma ce se apropie de 1 miliard", a spus Al Thani pentru TheGuardian.
Chelsea London 2-2 Swansea City
(Premier League)
« Ultima Modificare: 28 Mai, 2012, 01:40:00 de x.aleexx »

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #17 : 28 Mai, 2012, 09:36:31 »
Ar trebui sa castigi toate meciurile cu 4-0, 5-0. :))

Offline Alex.

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #18 : 28 Mai, 2012, 11:20:04 »
Basel produce surpriza serii in Liga.
Chelsea a fost invinsa de Basel intr-un meci teribil de frumos al elvetienilor. Desi Drogba a inscris primul, la 15 minute de la startul partidei, Stocker si Frei au adus-o pe Basel in avantaj pana la pauza. Shaqiri a asigurat victoria gazdelor cu un sut care l-a lasat masca pe Cech.
"Am mai spus-o si la tragerea la sorti. Dupa mine, Basel este favorita la locul 2 si mi-ar place sa mergem alaturi de ei in fazele superioare. Ii felicit pentru jocul facut astazi. Noi suntem o echipa in reconstructie, iar la Basel incep sa vina rezultatele si pe plan international, deoarece au o echipa foarte bine inchegata.", a spus Di Matteo.
"Desi am pierdut in primul meci cu 2-1 impotriva celor de la Lille , am reusit astazi sa invingem favorita grupei.", a declarat Frei.
FC Basel 3-1 Chelsea Londra
(Uefa Champions Ligue)

Pai joc pe World Class si joc si cu patchuri care imbunatatesc portarii si mai joc si din gamepad pe deasupra :D
« Ultima Modificare: 28 Mai, 2012, 11:23:26 de x.aleexx »

lampard95

• Vizitator
« Răspuns #19 : 28 Mai, 2012, 15:53:06 »
ti-ai facut la Chelsea o echipa de 10 stele,numai ca jucatorii nu se cunosc prea bine si nu prea ai rezultate.

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #20 : 28 Mai, 2012, 19:17:22 »
Ai transferat prea multi , eu sunt curios cum stai cu banii . O sa ai un an greu...
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Alex.

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #21 : 28 Mai, 2012, 20:31:59 »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8560
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #22 : 28 Mai, 2012, 22:37:01 »
Ma joc fifa12 de cand a aparut, dar niciodata n-am jucat cariera, pare interesant. Joci in SP sau e si MP?
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Alex.

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #23 : 28 Mai, 2012, 23:39:36 »
Single Player :P

Terry26

• Vizitator
« Răspuns #24 : 30 Mai, 2012, 18:40:24 »
Vreau sa te intreb cu ce program faci poze???
PS:Cand vad pe cineva ca incepe un manager la Pes sau Fifa ma mananca talpile din cauza ca as vrea sa incep si eu...Pot sa incep la Pes 2012 cu Valencia???

DanutChelsea

• Vizitator
« Răspuns #25 : 08 Iulie, 2012, 09:47:00 »
Frumos, insa nu mai scri nimic sau ai terminat?