Autor Subiect: Luka Modric a semnat oficial, pe cinci sezoane, cu Real Madrid  (Citit de 1514 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
  • Gruparea Real Madrid a anuntat, luni, pe site-ul oficial, transferul mijlocasului croat al formatiei Tottenham Hotspur, Luka Modrici, care va semna un contract pe cinci sezoane.

Mijlocasul in varsta de 26 de ani juca la Tottenham din 2008, el disputand 160 de meciuri, in care a marcat de 17 goluri.

Potrivit presei spaniole, Real Madrid a platit 35 de milioane de euro pentru Modric.

Offline Wanted007

• Full Member
    • Mesaje postate: 236
    • Reputatie: +4/-0
      • Adresa de email
    Re: Luka Modric a semnat oficial, pe cinci sezoane, cu Real Madrid
    « Răspuns #1 : 27 August, 2012, 20:28:39 »
    Imi pare cam rau..imi plc de el si as fi vrut sa ajunga la Chelsea..la Real daca nu se acomodeaza repede va ajunge un rebut ca si Kaka :(

Offline edy

• Hero Member
  • Re: Luka Modric a semnat oficial, pe cinci sezoane, cu Real Madrid
    « Răspuns #2 : 27 August, 2012, 20:30:52 »
    Imi pare cam rau..imi plc de el si as fi vrut sa ajunga la Chelsea..la Real daca nu se acomodeaza repede va ajunge un rebut ca si Kaka :(
    Nu avem ma destui mijlocasi? Cati mai vrei? Ca peste un an zic ca nu sunt multumiti ca nu joaca.

Offline Wanted007

• Full Member
      • Adresa de email
    « Răspuns #3 : 27 August, 2012, 20:57:40 »
    Nu avem ma destui mijlocasi? Cati mai vrei? Ca peste un an zic ca nu sunt multumiti ca nu joaca.

Cati mijlocasi ca stil de joc ai ca Modric??Nu mergea in locul lui Mata?
    Modric are un potential mare..

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
    • Hero Member
    • *
    • Mesaje postate: 8574
    • Reputatie: +125/-3
      • Adresa de email
    « Răspuns #4 : 27 August, 2012, 21:00:35 »
    il avem pe hazard, e cu mult peste modric.
    lamps o mai duce sezonul asta, apoi intra josh sau oscar, unul din ei il va inlocui pe lampard cu succes.
    dupa miscarile pe care le are acum josh, mi se pare mai talentat ca modric, mai capata putina experienta si viziune si devine mijlocasul perfect.
    edydark:da chiar ma
    edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
    Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

C.L.

• Vizitator
    « Răspuns #5 : 27 August, 2012, 21:10:47 »
    Edy, inca n-ai inteles filozofia? Toti cacaciosii bine umflati de presa la Chelsea in echipa.
    Cum zice si Paul, Hazard e mai bun de 100 de ori ca Modric, iar Lampard va juca si la 38 de ani.  :D

Offline edy

• Hero Member
    « Răspuns #6 : 27 August, 2012, 21:20:53 »

Cati mijlocasi ca stil de joc ai ca Modric??Nu mergea in locul lui Mata?
    Modric are un potential mare..
    Mi-a luat-o Paul inainte cu raspunsul.
    Pe Josh noi il imprumutam si tu imi zici mie ca ar trebui sa-l luam pe Modric? Greu cu logica asta.....

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
    • Hero Member
    • *
      • Adresa de email
    « Răspuns #7 : 27 August, 2012, 22:01:30 »
    edy chill
    nu multi l-au vazut la joc pe josh.

######

Offline Bogdan

• Hero Member
    • Mesaje postate: 1908
    • Reputatie: +20/-1
    « Răspuns #8 : 27 August, 2012, 22:02:52 »
    Bine ca nu am dat o caruta de bani pe el , cum ziceti si voi , mai bine ii folosim pe cei care ii avem deja .
    If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Wanted007

• Full Member
      • Adresa de email
    « Răspuns #9 : 28 August, 2012, 21:24:31 »
    Eu unul nu l-am vazut pe acest "Josh" dar dupa logica mea..daca era un jucator asa bun nu il imprumutam si mai lasati -ma cu ideea "vedete tineri..care capata experienta si iau locul lui lampard"!! Frankie va ramane unic,nu-l va putea inlocui nimeni!

Daca Modric venea la noi toti sarea-ti ca "super transfer" acum ...A jucat o perioada in Premier League si nu as fi crezut ca nu s-ar fi acomodat repede aici..

P.S. Nu am facut comparatie intre el si Hazard..fiecare are stilul lui si se remarca in alt mod.. Acum ca a jucat si Hazard 3 meciuri(si a facut-o chiar bine) hai sa-l comparam cu orice mijlocas..
          Primul meci(Cel cu M.City il omit..a fost primul oficial..) in care se va vedea SIGUR valoare sa este cel de vineri..atunci se va vedea valoare sa cu adevarat..

C.L.

• Vizitator
    « Răspuns #10 : 28 August, 2012, 21:26:07 »
    la 19 ani ai pretentia sa joci titular la Chelsea? cand il ai rival pe Lampard? prietene logica ta... spune tot.

Offline edy

• Hero Member
    « Răspuns #11 : 28 August, 2012, 21:37:28 »
    Eu unul nu l-am vazut pe acest "Josh" dar dupa logica mea..daca era un jucator asa bun nu il imprumutam si mai lasati -ma cu ideea "vedete tineri..care capata experienta si iau locul lui lampard"!! Frankie va ramane unic,nu-l va putea inlocui nimeni!

Daca Modric venea la noi toti sarea-ti ca "super transfer" acum ...A jucat o perioada in Premier League si nu as fi crezut ca nu s-ar fi acomodat repede aici..

P.S. Nu am facut comparatie intre el si Hazard..fiecare are stilul lui si se remarca in alt mod.. Acum ca a jucat si Hazard 3 meciuri(si a facut-o chiar bine) hai sa-l comparam cu orice mijlocas..
          Primul meci(Cel cu M.City il omit..a fost primul oficial..) in care se va vedea SIGUR valoare sa este cel de vineri..atunci se va vedea valoare sa cu adevarat..
    Daca nu l-ai vazut pe Josh atunci nu poti sa ai o parere despre el.
     Subiectul e despre Modric. Nu mai faceti offtopic.

Offline Tudor

• din '96
    • V.I.P
    • Hero Member
    • Mesaje postate: 2443
    • Reputatie: +58/-0
    « Răspuns #12 : 28 August, 2012, 22:21:40 »
    modric...alt hapciupalitic. eu unul nu vroiam asa ceva la chelsea.
    la gaini poate ca le placea si-l considerau bun....oricum e fein cu avb acolo :D

si acum putin off-topic :

josh e foarte bun....poate ca e tot plimbat asa pentru ca la nivelul de PL inca poate fi anihilat relativ usor, dar eu cred ca va reusi si aici sa-si puna in evidenta talentul si calitatile pe care le are.
    cat despre ce zicea Luci....adica filozofia cu cei umflati de presa....va trebui sa te obisnuiesti cu astfel de mentalitati :) asa e cand esti fanul echipei dupa ce castiga CL....tot din presa se aude si de echipa si de jucatori :)

bine, pentru mine si hazard e umflat de presa...cel putin pentru inca 4 etape.
    Tudor wins it all! E gata, mata la united........
    Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
    • Hero Member
    • *
      • Adresa de email
    « Răspuns #13 : 29 August, 2012, 00:25:23 »
    Josh o sa-l inlocuiasca pe Lampard daca nu se va accidenta destul de urat - asta o sa vedem peste 2-3 ani.
    Trebuie copt osul departe de invidiile din premier league.
    SI DA MA BUCUR ENORM CA AM SCAPAT DE MODRIC!
    Nu ca mi-ar fi displacut jucatorul, insa suma ceruta de imputitii aia depasea orice logica pamanteana.

@ Tudor
    N-ai ochi de scouter daca iti mai tre` inca 4 etape pentru Hazard :))

######