Autor Subiect: Echipa Nationala  (Citit de 14556 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

C.L.

• Vizitator
Echipa Nationala
« : 02 Ianuarie, 2011, 19:46:04 »
Am creat acest subiect pentru a discuta despre echipa nationala.  :)
Va astept cu subiecte pentru discutii. :D

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
Re: Echipa Nationala
« Răspuns #1 : 02 Ianuarie, 2011, 19:53:12 »
Bun asa ca vorba lu' Paul deviasem mult de la subiect:D
Lucesc Jr  nu este un antrenor foarte stralucit dar isi face treaba , echipa nationala are nevoie de oameni tineri dupa cum a zis si Lucian( care l-a uitat pe Rapa :P ) si speram ca ceii noi sa isi faca treaba cat mai bine si sa ne bucure si pe noi ca natiune
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #2 : 02 Ianuarie, 2011, 19:56:49 »
Greseala mea :D... Rapa si mai erau niste jucatori tineri la Galati care chiar imi plac.  :D 

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8576
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 02 Ianuarie, 2011, 20:01:00 »
Din cat fotbal urmaresc eu din Liga 1, pot spune ca nu prea avem de unde alege jucatori pentru nationala.
M-a uimit Ciprian Marica in amicalul cu Italia, nu stiam ca Marica poate alerga atat de repede, il vedeam un jucator lent bazat pe forta. Nu inteleg de ce Stefan Radu nu este chemat la nationala si de ce presa din Romania incearca sa-l aduca pe Mutu inapoi la nationala. Mutu nu este fotbalist, este doar un alt roman prost care si-a batut joc de sansa care i-a oferit-o viata, Chelsea si Murinho. Nu e putin lucru sa cuceresti inimile unor suporteri din Anglia. Bogdan Stancu nu prea isi gaseste locul pe teren dar pare sa fie de viitor. Banel nu mai are ce cauta la nationala dupa parerea mea. Chivu (in opinia mea) mereu a fost overrated, nu-l vad mare fundas sau mare fotbalist, conditia lui fizica este la pamant. Gardos pare sa fie tanar de viitor, pare serios si vrea cariera fotbalistica, nu faima, prin baruri si "frishcoteci". Numarul 10 asta nou... ca imi scapa numele (florescu ca mi-am adus aminte :D)... mie mi se pare tehnic si cred ca o sa faca cateva scheme frumoase... oricum e greu sa joci cu incredere cand toata tara te huiduie plus ca mai ai si nr 10 pe spate. Una peste alta, Lucescu nu prea are de unde sa aleaga. La nationala nu prea ai cum sa te prezinti cu jucatori care nu pot alerga mai mult de 60~70 de min. Poate avem noroc si ne vom califica, Lucescu mi se pare ca ar vrea sa faca treaba buna, cel putin nu mai vad tactica infecta a lui Piturca, "ia mingia si da-o in fata poate avem bulan si o prinde Marica si iese ceva". Niciodata nu l-am vazut mare antrenor pe Piturca asta. Schimbarea antenorului acum nu este o solutie pentru nationala.
Uite ca si eu uitasem de Rapa noroc ca mi-ati adus aminte voi.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #4 : 02 Ianuarie, 2011, 20:08:08 »
Nu e in regula ce se intampla cu nationala huiduita prin toate orasele din tara. Au si suporterii dreptatea lor, dar cum sa dai gol, sau sa castigi un meci cand auzi doar ' HOOO', ' Cine te-a adus ba pe tine la nationala?' etc.
Daca jucatorii astia tineri nu vor pleca la echipe nu mari, medii din Europa dar sa fie titulari isi vor pierde talentul in Liga 1, un gunoi de fotbal...

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #5 : 02 Ianuarie, 2011, 20:12:59 »
O sa il strice Steaua pe Gardos  nu intra in panica , o sa faca o gresela si Beeeeeecali o sa il trimita la echipa a doua ..
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #6 : 02 Ianuarie, 2011, 20:19:31 »
O sa il strice Steaua pe Gardos  nu intra in panica , o sa faca o gresela si Beeeeeecali o sa il trimita la echipa a doua ..

Aici depinde doar de Gardos si impresarul sau. Daca amandoi vor pune piciorul in prag si el va fi serios indiferent de situatie isi poate salva cariera.

Si da, s-ar putea sa ai dreptate.

OFFTOPIC:
Lucica felicitari pentru cele 100 de posturi :d

######

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #7 : 02 Ianuarie, 2011, 20:41:09 »
Multumesc Paul.  :D La mai multe. :D

Ce credeti ne vom califica la Euro 2012? Egal cu Albania si Belarus si o infrangere cu Franta, ne-au cam furat francezii dar na, suntem romani...

Offline Lexter

• Hero Member
  • Mesaje postate: 515
  • Reputatie: +3/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #8 : 02 Ianuarie, 2011, 21:46:50 »
Razvan Lucesc e un antrenor bun, un tactician bun, dar nu poate conduce nationala, nu poate conduce o echipa pe care o vede o data pe luna... La Brasov a facut o treaba buna ca jucatorii faceau cum zicea el, cam ce a facut si Petrescu la fel...

@Paul Eee Paul, pe mine nu m-ai felicitat :)

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #9 : 02 Ianuarie, 2011, 21:52:28 »
Razvan Lucesc e un antrenor bun, un tactician bun, dar nu poate conduce nationala, nu poate conduce o echipa pe care o vede o data pe luna... La Brasov a facut o treaba buna ca jucatorii faceau cum zicea el, cam ce a facut si Petrescu la fel...

@Paul Eee Paul, pe mine nu m-ai felicitat :)

Tu postezi parca esti spam bot, mi-e greu sa ma tin dupa tine :D, la Lucian am observat din greseala :)

######

Offline Lexter

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #10 : 02 Ianuarie, 2011, 22:07:19 »
Eee... nu sunt spam bot, dar imi place sa imi dau cu parerea :D Dar si sters multe, mai ales cand eram in polemica cu nicu_drogba :D

davide46

• Vizitator
« Răspuns #11 : 03 Ianuarie, 2011, 16:41:02 »
paul, Radu Stefan a fost accidentat si a lipsit luna decembrie de la Lazio pt ca s-a operat, de aia nu a venit nici la meciul cu italia.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #12 : 03 Ianuarie, 2011, 17:27:50 »
Dar Radu Stefan era disponibil la primele meciuri din campanie, dar nici vorba de el.
Atunci presa ni`l prezenta pe Mutu prin baruri in loc sa atraga atentia asupra lui Radu.
Oricum nu meritam o echipa nationala decenta, pentru ca nu are cine sa`i aprecieze.

######

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #13 : 03 Ianuarie, 2011, 17:38:05 »
Acuma nu apreciaza nimeni pentru ca nu are pe cine . Pai chemi pe banel pai ce facem maraton aici  , sau pe dodel asta este un analfabet cu un picior mai scurt . Exemplele pot continua . Garantez ca dupa vreo 3 victorii cu tinerii nationala nu o sa mai fie huiduita

Offline Lexter

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #14 : 03 Ianuarie, 2011, 17:45:43 »
Sper... sper ca tineretu sa faca fata si sa aibe talent...

Nicolita nu are ce cauta la nationala, nu am inteles niciodata de ce il cheama...