Autor Subiect: Echipa Nationala  (Citit de 14551 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Geo

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 438
  • Reputatie: +1/-0
    • Adresa de email
Re: Echipa Nationala
« Răspuns #30 : 27 Martie, 2011, 23:44:44 »
Eu nu inteleg de ce tot insista pe Florescu, ala e fotbalist? >:( Dar suntem varza oricum,  mai si zic de ce nu vine lumea la stadion.. pai ce sa vad la stadion? sa il vad pe Florescu jucator de liga a 3a sau pe Cocis, alt mare fotbalist, zic ca numai ma intereseaza, ca numai ma uit, dar tot sunt cu sufletul la gura cand joaca.. pana mea astia suntem, 5 victorii in ultimii 2 ani...
« Ultima Modificare: 27 Martie, 2011, 23:50:16 de Geo »

lampard95

• Vizitator
« Răspuns #31 : 28 Martie, 2011, 16:36:43 »
Florescu "cel mai mare jucator din istoria Romaniei" :P Sa vezi asa titlu in ziar :)) El nu are echipa si vine la nationala i vai de capu lui.L-au dat afara astia de la Alania Vladivcavkaz.Si ei si-au dat seama ca nu e bun de nimic.:))

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #32 : 02 Iunie, 2011, 08:57:08 »
Vineri va fi meciul decisiv cu Bosnia... Nu stiu ce sa zic, sper ca bosniacii sa nu fie in una din zilele lor bune.

FloCFC

• Vizitator
« Răspuns #33 : 02 Iunie, 2011, 09:29:45 »
Vineri va fi meciul decisiv cu Bosnia... Nu stiu ce sa zic, sper ca bosniacii sa nu fie in una din zilele lor bune.
Intotdeauna sarbii au fost peste noi,la toate sporturile.Daca am intra in teren cu cativa baieti din Tara Oasului am avea sanse.Din ce am retinut nu va juca Ibisevic la ei,in schimb Dzeko va fi in teren,Misimovic la fel.
Pentru mine meciul cu Bosnia prezinta acelasi interes ca finala Ligii Campionilor. N-am sa urmaresc.

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #34 : 02 Iunie, 2011, 09:37:21 »
Pentru mine are un interes... Sunt roman si asta ar trebui sa insemne ceva pentru fiecare, chiar daca ne fac de ras, ar trebui sa-i sustinem...

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #35 : 02 Iunie, 2011, 10:25:38 »
Bine zis Luci , suntem mai presus de toate si fie ca ne place sau nu romani , deci ar trebui sustinuta echipa nationala , nici mie nu imi convine situatia , dar nu am alta nationalitate ca sa sustin alta nationala .
Urmaresc si sustin ceva mai mult Germaia :D , chiar imi place fotbalul care il joaca :D
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #36 : 02 Iunie, 2011, 10:42:01 »
Da, Germania a fost echipa mea preferata la mondial... Pacat ca a dat cap de caracatita gol ala...

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #37 : 02 Iunie, 2011, 13:32:38 »
Nu cred in caracatite , sobolani sau cine mai stie ce , sunt sigur ca a fost pur noroc la caracatita si oricum Germania a jucat cel mai frumos la mondial.
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

FloCFC

• Vizitator
« Răspuns #38 : 02 Iunie, 2011, 17:00:24 »
Nu cred in caracatite , sobolani sau cine mai stie ce , sunt sigur ca a fost pur noroc la caracatita si oricum Germania a jucat cel mai frumos la mondial.
In ciuda faptului ca au jucat frumos,Bogdan,au fost facuti ''carnati'' in presa germana.Cat despre caracatita ''Paul''  a fost o diversiune reusita,a starnit amuzamentul multora.Sunt de acord ca Germania a avut cel mai frumos joc la Mondial ca de altfel la ultimele trei editii au fost cei mai ofensivi.Cum spunea Gary Linecker : Fotbalul este un joc in care joaca doua echipe si castiga nemtii.

lampard95

• Vizitator
« Răspuns #39 : 02 Iunie, 2011, 17:05:39 »
Despre meciul cu Bosnia nu prea am ce sa zic,nu prea mai am incredere in baietii astia.Ar trebuie"reinprospatat"sangele nationalei nu cu atatia hodorogii de 30 de ani.Un jucator care va deveni un pilon al nationalei este Gardos.Ar trebui sa mai cautam talente din acestea prin tara dar nu este cine sa-i antreneze.

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #40 : 02 Iunie, 2011, 18:09:26 »
Cum spunea Gary Linecker : Fotbalul este un joc in care joaca doua echipe si castiga nemtii.
Bine zice!  ;D

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #41 : 02 Iunie, 2011, 19:01:11 »
Pe nemti sa fi sigur ca i-ai batut cand te urci in autobuz! :))

Offline Geo

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 438
  • Reputatie: +1/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #42 : 02 Iunie, 2011, 19:13:57 »
Fiti fara grija, a revenit Mutu la nationala!! :)))
Nu cred ca mai sunt sanse, desi imi place sa fiu optimist, pt nationala noastra nu vad multe sanse sau un viitor stralucit....

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8576
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #43 : 03 Iunie, 2011, 01:10:26 »
Eu am sustinut intotdeauna nationala Romaniei, indiferent de jucatori sau antrenor. Sunt de parere ca orice selectioner ar fi venit sansele noastre de calificare in mom. de fata ar fi fost aceleasi. M-au enervat asa zisii "oameni de fotbal" si asa zisa "presa sportiva" din tara care au criticat fara incetare nationala Romaniei. Urmarim cu totii presa britanica si n-am vazut pe nicaieri critici asemanatoare si batjocura ca la noi in tara. Mie mi-ar fi rusine sa titrez intr-un ziar/site titlu de genu "Il Muce". Nu sunt un fan R. Lucescu insa consider ca la o nationala "de plastic" ca a noastra determinarea oferita de incurajarile tuturor romanilor este singura arma cu care se pot lupta. Retragerea lui Chivu cred ca este un lucru bun pentru nationala. Sa fim realisti, Chivu a cam ruginit de vreo 2 ani incoace. Cat despre selectie, Zicu si inca un baiat de la Dinamo (nu retin numele) nu au ce cauta la nationala - nu au mentalitate de jucatori profesionisti - s-au comportat in teren ca niste copii speriati. Sper sa castigam cu Bosnia chiar daca n-ajungem la Euro.
Singurul meci in care intr-adevar mi-a placut nationala in aceasta campanie, a fost cel cu Franta. 
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #44 : 03 Iunie, 2011, 07:49:17 »
Ai uitat sa zici Amin.  :D