Autor Subiect: 2017/18 TRANSFERURI VARA  (Citit de 73182 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1132
  • Reputatie: +11/-0
    • Adresa de email
Re: 2017/18 TRANSFERURI VARA
« Răspuns #15 : 17 Iulie, 2017, 15:10:14 »
Sa ma ciupeasca cineva, cred ca visez  :)

Offline Luci

• If I Got �1 Every time Carroll scored I Would Be As Rich As Portsmouth
  • Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5360
  • Reputatie: +94/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #16 : 17 Iulie, 2017, 15:14:27 »
Aguero, Aubameyang si jucam 3-5-2? neeeh, e prea frumos, sa ramana Remy si sa vina Llorente.
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline f18dragos

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1333
    • Adresa de email
« Răspuns #17 : 17 Iulie, 2017, 15:27:55 »
Ahahahahaha, Luci. Buna asta :))))))
Ma oameni buni, dar daca Chelsea il vrea pe Kun... Cu Auba cum ramane? Sper sa nu fie acontat de City. Nu de alta, dar Aguerro nu a avut cel mai frumos comportament fata de jucatorii no?tri. Nu uit, dar... I-am umplut frigiderul de multe ori. Ca si jucator... Pure class.

Offline toma

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 440
  • Reputatie: +2/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #18 : 17 Iulie, 2017, 15:36:57 »
Bun Kun dar cam dispus la accidentari.

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #19 : 17 Iulie, 2017, 15:42:12 »
Ahahahahaha, Luci. Buna asta :))))))
Ma oameni buni, dar daca Chelsea il vrea pe Kun... Cu Auba cum ramane? Sper sa nu fie acontat de City. Nu de alta, dar Aguerro nu a avut cel mai frumos comportament fata de jucatorii no?tri. Nu uit, dar... I-am umplut frigiderul de multe ori. Ca si jucator... Pure class.

Ieri cand am citit stirea asta a fost si primul meu gand - e planul lui Guardiola pt. a-l aduce pe Aubameyang. Cand Guardiola a plecat de la Bayern, toata lumea a scris ca Aubameyang e jucatorul lui preferat din Bundesliga si ca ar vrea sa il aduca la City. Dar la City era Aguero si e greu pt. un antrenor, indiferent de numele lui, sa vanda din primele zile cand vine la echipa unul dintre favoritii fanilor. Acum dupa un sezon in care Guardiola pare ca il prefera pe Gabriel Jesus si nu il are la inima pe Aguero, s-ar putea sa se intample ceva.

Eu cred ca Guardiola stie ca e imposibil sa ii aiba si pe Aguero si pe Aubameyang la echipa in acelasi timp. Ori ramane Aguero si nu vine Aubameyang, ori vine Aubameyang si Aguero pleaca. Acum ca Guardiola a vazut ca Chelsea poate sa il aduca, s-ar putea sa se fi gandit ca singura optiune ca Aubameyang sa ajunga la City e sa scape de Aguero si in acelasi timp sa o impiedice pe Chelsea sa il ia pe Aubameyang.

Madrid are atacant, Barcelona il are pe Suarez, Bayern pe Lewandowski, Paris pe Cavani, United, Liverpool, Tottenham, Arsenal ies din discutii, Atletico are interzis la transferuri si acolo oricum merge Diego Costa. Dortmund ramane fara atacant daca Aubameyang pleaca, dar nu merge acolo Aguero.

Logic vorbind, singura mare echipa demna de Aguero, care are si nevoie disperata de atacant e Chelsea.

Aguero sau Aubameyang - diferente nu exista. Cu oricare ar fi perfect. Dar sa fie neaparat unul dintre astia doi !!! Fara Belotti si Morata si alte prostii. Cred ca as avea atacuri de nebunie curata daca dupa ce se vorbeste de Aguero si Aubameyang, Chelsea ia vreun prost din aia doi :)))) Dezamagirea ar fi cumplita..

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #20 : 17 Iulie, 2017, 15:49:15 »
Seicul lui City a declarat ca nici nu se gandeste sa-l vanda pe Aguero, ca e un "absolute must" ca el sa fie in echipa lor.
Asta, coroborat cu gesturile lui in meciurile cu Chelsea, ma face sa cred ca nu o sa vina. Fanii englezi iarta dar nu uita, sa nu uitam ca acum cativa ani cand au fost discutii ca Chelsea sa il cumpere pe Rooney, multi fani s-au revoltat pentru ca el avusese un comportament urat fata de jucatorii nostri. Eu unul nu cred ca vine Aguero, sper dar nu cred.

Bayern Munich boss Karl-Heinz Rummenigge has confirmed they have dropped their interest in signing Arsenal striker Alexis Sanchez for next season.

After head coach Carlo Ancelotti last week had his wish granted to sign Colombia's James Rodriguez on loan from Real Madrid, Bayern have called off their bid to poach Chile's hot-shot Sanchez from Arsenal.

Doamne cat as vrea sa fortam pentru Sanchez, mai ales ca Bayern, care era vazuta cea mai probabila destinatie, a iesit din cursa.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #21 : 17 Iulie, 2017, 15:54:06 »
Ike Ugbo, imprumutat un sezon la Barnsley.

Offline f18dragos

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1333
    • Adresa de email
« Răspuns #22 : 17 Iulie, 2017, 15:57:10 »
Profesore, frumos punctat! Oare e posibil sa-i avem pe ambii? Auba si Kun? De ce nu? Daca ar fi sa aleg DOAR intre Kun si Auba, clar l-as prefera pe gabonez. :D

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #23 : 17 Iulie, 2017, 16:59:54 »
Si eu cred/sper ca Aubameyang va fi intr-un final alegerea. N-am nici cea mai mica indoiala ca Guardiola l-ar vrea pe Aubameyang, dar nu cred ca il lasa clubul sa il dea pe Aguero la Chelsea, indiferent de cat ar vrea Guardiola asta. Pana la urma nu e ca si cand l-ai da la Chelsea pe Iheanacho, Aguero e unul dintre atacantii de top, oricat de mult ai vrea tu sa il dai pe Aguero, in acelasi timp ai intari serios una dintre rivale. Cu toate ca Guardiola nu cred ca are aceeasi viziune, e un om mandru si incapatanat, atata timp cat el crede ca are cea mai buna echipa, nu il intereseaza ce jucatori transfera ceilalti. Dar clubul s-ar putea sa fie de alta parere.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8565
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #24 : 17 Iulie, 2017, 17:39:44 »
3 5 2 jucam in 2016 cu Chelsea la fifa... din categoria ahead of his time :)))
Vai vai dar cum ar fi...

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline istratealy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 476
    • Adresa de email
« Răspuns #25 : 17 Iulie, 2017, 18:31:02 »
Il trimite Guardioala pe Aguero sa ne saboteze, sa il accidenteze pe Luiz sau pe altii la antrenamente  :D :D  ::)
Sper sa se rezolve odata telenovela asta cu postul de atacant, sa vina un atacant de clasa (gabonezul  :P)

Offline bogdan97

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Reputatie: +0/-0
« Răspuns #26 : 17 Iulie, 2017, 19:46:45 »

Offline Radu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 909
  • Reputatie: +15/-0
« Răspuns #27 : 17 Iulie, 2017, 19:53:04 »
Chelsea have offered Atletico Madrid forward Yannick Carrasco a five-year deal that would double his current salary, according to Don Balon.

Antonio Conte is desperate to bolster his attacking ranks this summer, and has moved for Carrasco after missing on his compatriot Romelu Lukaku to Manchester United.

Mi-ar pl?cea s? vin?.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

Offline ANDY

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 458
  • Reputatie: +28/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #28 : 17 Iulie, 2017, 20:23:56 »
according to Don Balon.

Asta e cea mai penala publicatie din Spania.

M-as bucura sa ajunga Morata la Milan.
Scapam de "pericolul" de a-l transfera pe spaniol si totodata cresc sansele ca Auba sa ajunga la noi.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8565
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #29 : 17 Iulie, 2017, 21:17:31 »
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him