Autor Subiect: Manchester City Vs Chelsea , Duminic? 18:00 [1-0]  (Citit de 5180 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2209
  • Reputatie: +25/-0
Re: Manchester City Vs Chelsea , Duminic? 18:00 [1-0]
« Răspuns #45 : 05 Martie, 2018, 10:36:41 »
Ca si variante de antrenor, cine crede?i ca ar fi potrivit pentru proiectul nostru? Sa fie si disponibil :)

Ce proiect? Eu nu vad nici un proiect aici: nu se investeste ptr lupta directa la titlu (gen City, United, PSG) dar nici nu se prea promoveaza tineretul de la academie. Mie  mi se pare ca e un fel de talmo? balmo? in care: toti vor ceva dar nu stiu exact ce dar vor rezulatate dar nu stiu cum dar vor totusi titluri si cupe dar nu vor sa dea bani pe jucatori ca sunt scumpi (intentionat am scris asa). Eu cel putin cam asa vad ca este acum la Chelsea.

Offline Radu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 895
  • Reputatie: +14/-0
« Răspuns #46 : 05 Martie, 2018, 12:44:01 »

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2209
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #47 : 05 Martie, 2018, 12:50:36 »

Offline Radu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 895
  • Reputatie: +14/-0
« Răspuns #48 : 05 Martie, 2018, 13:02:03 »

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1774
  • Reputatie: +18/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #49 : 05 Martie, 2018, 16:55:26 »

Offline Andrei A

• Hero Member
  • Mesaje postate: 582
  • Reputatie: +1/-0
« Răspuns #50 : 05 Martie, 2018, 19:06:55 »
de?i l am sus?inut pe conte din prima zi acum e momentul sa plece , cu siguran?? si anumi?i juc?tori nu dau totul dar sa stai capra cum facem noi in anumite meciuri importante e inadmisibil pt mine .

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8545
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #51 : 05 Martie, 2018, 22:01:59 »
dar sa stai capra cum facem noi in anumite meciuri importante e inadmisibil pt mine .

asta m-a disperat si pe mine... nu ca am pierdut...
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline petre ispirescu

• Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #52 : 06 Martie, 2018, 12:19:28 »
Cum am mai spus si acum putin timp, in fotbal e ca si in viata - mentalul conteaza 80% in opinia mea. Cand esti pe val totul vine natural, cand ai chiar si cea mai mica urma de neincredere totul se duce de ripa.

City distantindu-se inca din Octombrie, coroborat cu campania noastra de achizitii, starea de conflict dintre Conte si conducere au dus intr-un final la un sezon toxic.

Si fotbalistii, staff-ul tehnic sunt oameni, nu roboti, cand vezi ca deja nu mai ai nicio sansa la titlu dupa o luna si putin de la inceperea campionatului, iar la club nimeni nu stie ce vrea si in loc sa fie adusi jucatori care sa duca echipa la alt nivel, sunt adusi unii de umplutura, e normal sa iti piara tot cheful. Nu stiu ce se intampla la Chelsea, dar parca nu se mai vrea sa se investeasca un leu din fondurile clubului - vinzi de 200 de milioane, cumperi tot de 200. Vinzi niste jucatori care erau titulari, si aduci altii doar sa fie la numar in lot. La Chelsea parca le convine mai mult sa vanda 2-3 oameni pe 200-250 de milioane si sa cumpere alti 10 jucatori mediocrii in locul lor, in loc sa ia 1-2 de super clasa...

Conte vad ca primeste un raspuns bun din partea fanilor care si acasa si in deplasare il sustin, eu la fel vreau sa ramana, dar cred ca el vrea sa plece mai mult decat vrem noi sa ramana... Eu ii dau dreptate, cu transferuri ca Bakayoko, Drinkwater, Emerson nu ai ce sa faci. Fotbalul s-a schimbat, vrei jucatori buni, sari cu banul, vrei jucatori de duzina, dai 200 de milioane pe 7-8 dinastia si termini pe 5.

Offline petre ispirescu

• Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #53 : 06 Martie, 2018, 12:24:00 »
Apropo - se spune ca faptul asta ca nu se vrea sa se mai investeasca in transferuri ar fi datorat din cauza ca se pastreaza banii pt. noul stadion. Si tind sa dau dreptate zvonurilor. Dar mai mult cred ca devine o povara inca de acum noul stadion. Peste 5-6 ani cand e gata noul stadion, vom fi exact ca Arsenal - o echipa ce transfera doar ciurucuri si se bate pt un loc 4, dar care va juca pe un stadion de elita. In loc sa fie invers - o echipa de super clasa care se muta pe un stadion de super clasa.

Offline CHelseaBlues

• Hero Member
  • Mesaje postate: 675
  • Reputatie: +4/-2
« Răspuns #54 : 07 Martie, 2018, 23:17:34 »
Basel 2 goluri vs city in 70 de min si noi 0 suturi pe poarta in 92 de min calumeaaaaa , degeaba ii tot laudati atata pe ai nostri daca se vede clar ca nici unul nu joaca cu inima pentru clubul nostru toti dupa bani cu salarii imense

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Offline ANDY

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 458
  • Reputatie: +28/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #55 : 07 Martie, 2018, 23:42:44 »
Basel 2 goluri vs city in 70 de min si noi 0 suturi pe poarta in 92 de min calumeaaaaa , degeaba ii tot laudati atata pe ai nostri daca se vede clar ca nici unul nu joaca cu inima pentru clubul nostru toti dupa bani cu salarii imense

Asa si City si-a luat 4 pe Anfield, iar Porto nici unul.
Sa intelegem ca Porto ar lua titlul in BPL?

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8545
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #56 : 07 Martie, 2018, 23:46:25 »

la noi a fost problema de mentalitate, nimic altceva.
Am intrat in meci ca victime sigure si de aici lipsa de reactie. Frica de a lua o decizie curajoasa ca nu cumva sa ne luam cu 4-0 si sa rada juma' de an toata presa de noi.

Bravo Basel... ce sa mai zic. Jos palaria.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline CHelseaBlues

• Hero Member
  • Mesaje postate: 675
  • Reputatie: +4/-2
« Răspuns #57 : 08 Martie, 2018, 10:57:51 »

Asa si City si-a luat 4 pe Anfield, iar Porto nici unul.
Sa intelegem ca Porto ar lua titlul in BPL?
Mda si ce vrei sa spui? Ca din cauza ca au castigat 4-0 in deplasare au lasato moale? Daca asa crezi atunci spunemi un lucru. City sunt cu 12-14 puncte in fata lu united si vreo 20 peste noi , de ce au tratat meciul cu mai multa seriozitate ca noi plus de asta au mai jucat cu 3 zile inainte in arsenal , defapt in 9 zile cam 3 meciuri cu echipe chiar bune si tot a scos tot ce se putea , noi am avut o saptama timp dar ma rog....eu as vinde 70% din jucatori sau leas taia din salari