Autor Subiect: Comportament nesportiv  (Citit de 3672 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8545
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
Re: Comportament nesportiv
« Răspuns #30 : 09 Octombrie, 2012, 23:38:51 »
eu nu am ce sa-i reprosez lui RA in ceea ce priveste viata lui personala pentru nu stiu nici macar 5% despre el, iar despre lucrurile facute de el care dauneaza culturii fotbalistice din UK- fix pix (vb ta)
De contestat cateva decizii legate de Chelsea pe care le-a luat de-a lungul timpului as avea insa daca FA decide ca tre` sa-l suspende pe JT - ca asa vor niste baieti prieteni cu Man.U automat am o problema si consider ca familia United e mai periculoasa culturii fotbalistice din Anglia decat Rusu sau oricine altcineva.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #31 : 10 Octombrie, 2012, 06:29:23 »
Daca vreti faceti un Topic despre Roman , aici vorbeste despre comportament nesportiv , iar eu consider ca Roman nu a avut asa ceva , sau nu a influentat vreun meci de fotbal dpdv al arbitrajului ...
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2443
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #32 : 10 Octombrie, 2012, 08:43:01 »
F.A. si-a batut joc de legende si antrenorii care au facut treaba? scuza-ma, dar rusul e de vina pentru ca are gargauni in cap. Eu unul preferam mai putin trofee si o echipa sanatoasa sau macar una care sa nu aiba ,,bolile'' celorlalte echipe de top....la asta faceam referire cu incultura fotbalistica pe care o are.

si cand trenul pleaca din punctul A si nu mai ajunge in punctul de destinatie B disparand undeva in zona unei fabrici pe papusi la dracu'-n prasnic....scuza-ma asa stiu si eu sa fiu miliardar :D doar ca nu am constiinta necesara.

Nu consider ca am facut offtopic, desi poate la o prima lecturare asa s-ar parea. Ma si explic:
eu m-am legat de rus pe motivul ca fiind hot nu sta el asa ca boul cand e furat de alti hoti. Cred ca e imposibil sa fii partinitor si sa favorizezi pe cineva cand partile toate implicate  sunt potente intr-un fel sau altul.
Daca eram eu patron la chelsea poate ca imi puteam imagina ca e o conspiratie.....dar asa, cand e unul care ar fura si el tot ce ar putea, sa fim seriosi. E cum ai zice ca mercedes ii luxeaza pe bmw la teste in reviste sau la autoritatile de reglementare.

Nu suntem victimele arbitrajului, nici vorba.  Sezonul trecut suntem singura echipa care are 2 trofee ,,cu toti arbitrii impotriva noastra'' :D Iti dai seama ca daca erau partinitori macar Campionatul il dadeau lui man utd.
Avem si multe decizii care ne avantajeaza si le trecem cu vedere. Cred ca dam prea mare importanta aspectului asta.

Si in final...ca o gluma serioasa :pe mine de exemplu ma intriga cum dracu' niste jucatori profesionisti de atatia ani nu-s in stare sa gaseasca/sa propuna niste incaltari care sa nu-i mai faca patinatori in fiecare meci ! :D
« Ultima Modificare: 10 Octombrie, 2012, 09:42:25 de Tudor »
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #33 : 10 Octombrie, 2012, 16:00:17 »
eu nu l-am vazut pe rus sa-si bata joc de nimeni.
nu i-a convenit ceva a schimbat.
ca dobitocii de sub el n-au stiut cum sa lucreze cu manusi asta e o alta poveste.
iar partea cu furatu`... e irelevant. nici nu ma int cat fura sau ce fura el.
daca la iarna il am pe loic remy la echipa o sa zic multimim r.a.
daca incepi sa vorbesti de conspiratii pe la televizor e ca si cum ti-ai aprinde singur paie in cap.
si apropo de gluma ta
"dormi linistit, FA vegheaza pentru tine".

######

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
« Răspuns #34 : 10 Octombrie, 2012, 18:17:32 »
1. eu nu am zis ca el ar trebui sa spuna la televizor ca-l fura lumea :D eu am zis ca sigur nu ar sta cu mainile in san....si nimeni nu si-ar permite ca toti stiu asta

2. cand o sa scoata arbitrul de 3 ori mingea din poarta in mai multe meciuri chiar o sa cred ca ne fura. Deocamdata au dat toate trantele lui hazard asa ca eu chiar nu pot sa strig hotii cand nici noi nu suntem perfecti. Ca nu mi-a dat penalty cand aveam 4 in fata chiar ma lasa rece.....din moment ce mi l-a dat cand era 0-0 chiar nu pot sa ma consider furat.

3. nu stiu ce gluma am facut eu referitor la F.A.......doar am zis ca nu cred ca acolo e cauza pentru care noi avem unele probleme....in schimb cand iei antrenorii sau jucatorii dupa ce-ti zice ala micu' e mai grav. Nu cred ca rusul si-a pus oamenii si aia-l duc de nas cum vor.....sunt ideile lui pana la urma ca daca nu ar fi de acord cu ele nu s-ar intampla nimic la club. Daca vedeam ca e deosebit fata de alti patroni ziceam si eu multumesc r.a., dar are acelasi comportament ca ceilalti....vedete din ziar...obiectivele sulii...gandire doar pe termen scurt.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #35 : 10 Octombrie, 2012, 19:18:51 »
pai asta e omul de afaceri, tie nu ti se pare normal?
pana la urma urmei clubul asta e o afacere pentru el.
cand te arunci in careu degeaba si arbitrul fluiera penalty ar trebui sa te deranjeze, indiferent din ce unghi privesti lucrurile.
r.a acu` ce-ar trebui sa faca, sa se apuce sa cumpere arbitrii si oficiali ca sa ce.. ? sa fim in pas cu united?
se vede de la o posta ca sunt farovizati, cu cateva greseli de arbitraj "nevinovate".
azi mai putin, maine si mai putin, dar picatura cu picatura se face balta.

######

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
« Răspuns #36 : 10 Octombrie, 2012, 20:53:46 »
sigur ar incepe daca ar fi sigur ca sunt cumparati de ei :D
ca doar a castigat CL....unde sigur a mai cotizat si el catva :D

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
« Răspuns #37 : 10 Octombrie, 2012, 20:58:59 »
Dar pt UCL se cotizeaza direct prin transfer bancar in Elvetia in contul FIFAdotCOM.

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #38 : 11 Octombrie, 2012, 18:50:02 »
Pana la urma arbitrii sunt si ei oameni si mai gresesc , dar cand aceste greseli se repeta , si mai ales in favoarea lui united nu prea iti mai vine sa zici ca sunt simple coincidente , sunt multe fapte care se stiu , si care le-am prezentat si eu despre arbitrii favoriti a lui united .

Pana la urma  parerea mea este faptul ca arbitrii pot influenta in mare parte o partida de fotbal , si din nou exemplele au fost deja prezentate pe aici .
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Ciprian9

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 387
  • Reputatie: +13/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #39 : 12 Octombrie, 2012, 13:33:07 »
Adevarat......dar aceasta este treaba cu arbitrii si cu fotbalul.Nu cred ca o sa se rezolve vreodata.

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #40 : 13 Octombrie, 2012, 13:17:45 »
Howard webb - A Manchester United legend

# Incident 1 - against spurs

With Spurs leading 2-0 at Old Trafford at half-time - and seemingly on the way to completely derailing United's title charge - Webbawards a penalty for a legal challenge by visiting goalkeeper Heurelho Gomes on former Tottenham player Michael Carrick.
Replays showed Gomes took the ball, although Webb - who was 35 yards away at the time - saw an infringement and gave the spot-kick. Their laid the foundation of united's comeback and winning the match 5-2 .

# Incident 2 - against Liverpool

In the FA cup match against Liverpool Howard webb awarded and penalty for united , Replays showed that its a dive by Berbatov . Along with that a series of bad decisions took by Webb all of them favoring Manchester United . (including a sending off for steven Gerrard ) . After the match Liverpool player ryan Babel posted a picture of Howard webb wearing a man United jersey in twitter.

# Incident 3 - against Chelsea .

Chelsea went 3-0 up against Man United . But guess what Webb allowed 2 penalties to united and let them comeback and finish the match 3-3 . The joke is that on both penalty incidents webb was 30 yards away from the spot still manages to point to the spot without any clear evidence of contact or tackle. ESPN wrote their verdict like this . " Man United is not going to win the title with defense and they are only in this because of howard webb " piers tweeted this to Wayne Rooney .

# Incident 4 - Robin van Persie - Newcastle

Robin Van Persie elbowed Yohan Cabaye . the whole world is expecting 3 match ban for RVP but yeah webb was there to save him . Referee howard webb thinks that RVP incident is not a violent conduct and spared him from punishment . F*ck our life

# Webb is known for awarding soft penalties to teams but he has never gifted a penalty against Man United . Whats the reason behind that .

# After all these controversies surrounding Webb and Man United , still webb has officiated more man United matches than any other referees .. and they want us to think FA is unbaised . What a Joke !!

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #41 : 13 Octombrie, 2012, 13:34:01 »
:D
mai mult de atat... ce poate fi.
in meciurile cu chelsea alea 2 chiar au fost penaltyuri.. eu asa imi amintesc.

######

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
« Răspuns #42 : 13 Octombrie, 2012, 13:52:11 »
:D
mai mult de atat... ce poate fi.
in meciurile cu chelsea alea 2 chiar au fost penaltyuri.. eu asa imi amintesc.

si eu, mai ales cel facut de daniela.

Offline Ciprian9

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 387
  • Reputatie: +13/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #43 : 29 Octombrie, 2012, 19:55:35 »
La echipa Real Madrid B,un jucator de la Madrid a lovit un adversar si l-a scuipat pe altul.Cum poti sa te numesti fotbalist?
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xunwmp_expjes-spherachannel_sport" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xunwmp_expjes-spherachannel_sport</a>