Autor Subiect: Roberto Di Matteo (2012)  (Citit de 9845 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

C.L.

• Vizitator
Roberto Di Matteo (2012)
« : 27 Aprilie, 2012, 17:33:10 »

In iulie 2008 a fost numit manager la Milton Keynes Dons, a reusit sa ajunga in play-off insa a pierdut calificarea in Championship la penalty-uri.
In 2009 Roberto Di Matteo a venit la West Bromwich Albion. Echipa lui a terminat pe locul 2 si a promovat in Premier League.
Deci, uitati diferenta dintre marele antrenor AVB si un antrenor din ligile inferioare din Anglia.  :)
Roberto Di Matteo prima data in acest sezon, a vrut sa devina manager la Birmingham, insa n-a reusit.
A venit pe 29 iunie timp de un sezon ca asistent la Chelsea.
Pe 4 martie este numit interimar pana la vara, dupa demisia marelui antrenor AVB.
Di Matteo deputeaza cu dreptul pentru Albastrii in victoria cu 2-0 din Cupa Angliei contra lui Birmingham pe 6 martie.
Pe 10 martie Di Matteo castiga primul meci din Premier League, 1-0 cu Stoke City.
Pe 14 martie califica echipa in sferturi dupa un 4-1 miraculos cu Napoli. Multumim Robbie.  :D
Pe 18 martie califica echipa in semifinalele Cupei Angliei dupa 5-2 cu Leicester. Torres marcand 2 goluri.
Pe 21 martie pierde primul meci din EPL contra lui Manchester City.
Chelsea joaca cu Benfica pe 27 martie, respectiv 4 aprilie si reuseste sa se califice in semifinala unde va da piept cu Barca.
Primele egaluri la Chelsea ale lui Di Matteo au fost pe 24 martie si 9 aprilie cu Spurs si Fulham.
Di Matteo a reusit o noua victorie importanta pe 31 martie 4-2 cu Aston Villa, Torres marcand ultimul gol.
Pe 7 aprilie castiga ' suspect ' cu Wigan.
Pe 15 aprilie duce echipa in finala Cupei Angliei dupa un 5-1 uimitor cu Tottenham. Multumim Robbie.  ;)
Pe 18 aprilie castiga in fata Barcelonei, un meci superb facut de Didier, jos palaria!
Pe 21 aprilie termina 0-0 cu Arsenal pe Emirates. Un punct foarte bun.
Pe 24 aprilie duce echipa in finala Ligii Campionilor dupa 2-2 cu Barcelona. Multumim Robbie !
Pe 29 aprilie castiga primul derby pentru Chelsea cu echipele din Londra din acest sezon. Torres inscrie primul hattrick la Chelsea.

« Ultima Modificare: 29 Martie, 2013, 21:21:00 de edy »

C.L.

• Vizitator
Re: Roberto Di Matteo ( 2012 - )
« Răspuns #1 : 27 Aprilie, 2012, 17:34:46 »
Voi mai scrie dupa fiecare etapa.  :D

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #2 : 27 Aprilie, 2012, 18:09:08 »
Nu trebuie neaparat dupa fiecare etapa, ci dupa ce realizeaza ceva mai memorabil zic eu. Asa daca scrii dupa fiecare etapa scrii mult prea mult si post-ul devine greu de citit.

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #3 : 27 Aprilie, 2012, 18:13:01 »
Nu trebuie neaparat dupa fiecare etapa, ci dupa ce realizeaza ceva mai memorabil zic eu. Asa daca scrii dupa fiecare etapa scrii mult prea mult si post-ul devine greu de citit.

Oricum oamenii intra cand vede ca-i cu albastru` mesajul necitit.  :)) Iar un rand e greu de citit sir Edy neghinionist?  :D

Offline edy

• Hero Member
« Răspuns #4 : 27 Aprilie, 2012, 18:22:42 »

Oricum oamenii intra cand vede ca-i cu albastru` mesajul necitit.  :)) Iar un rand e greu de citit sir Edy neghinionist?  :D
Cum crezi tu ca e cel mai bine.

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #5 : 27 Aprilie, 2012, 19:37:22 »
Oricum cam fiecare meci a fost unul care trebuie mentionat , ceea ce a facut el trebuie sa intre in istorie.
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

lampard95

• Vizitator
« Răspuns #6 : 28 Aprilie, 2012, 00:17:39 »
daca castiga liga chiar intra in istorie pentru Chelsea,si pentru mine este cel mai bun antrenor interimar

Offline Alex.

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Reputatie: +0/-0
« Răspuns #7 : 28 Aprilie, 2012, 00:47:38 »
Pentru mine nu este doar un interimar.... Il admir de cand a promovat cu WBA.... Am incredere ca va lua Liga sezonul asta.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8944
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #8 : 28 Aprilie, 2012, 02:03:10 »
Pentru mine e "the rose that grew from concrete".
Tre` sa recunoastem, are un lot mega-experimentat care il ajuta si pun pariu ca el e constient de lucrul asta cred ca le cere si pareri pe anumite subiecte.
Sper sa ia UCL si sa ramana la Chelsea cel putin inca 5 ani. Nu stiu daca e de vina filozofia italiana, cred ca mai mult e pasiunea pentru ceea ce faci.
Jocul practicat nu este unul "attack minded" ci unul pragmatic, mie imi place, imi aminteste de Jose. O sa fie cel mai bun antrenor din istoria clubului, pentru ca va lua UCL, va ramane mult timp la club si va scrie istorie cu Chelsea.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline edy

• Hero Member
« Răspuns #9 : 28 Aprilie, 2012, 02:40:35 »
Ar fi bine daca s-ar intoarce Wilkins la echipa si Zola sa fie secundul lui RDM

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #10 : 28 Aprilie, 2012, 10:59:07 »
Deja si-a adus un secund pe Newton.

Offline edy

• Hero Member
« Răspuns #11 : 28 Aprilie, 2012, 14:18:20 »
Deja si-a adus un secund pe Newton.
Oricum pe Zola cica mereu il vad astia pe la Cobham :). Cred ca e omul din umbra sau ar putea deveni.

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #12 : 29 Aprilie, 2012, 18:31:51 »
Da pe petrescu nu il vrea nimeni ca secund :D
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline vibe.lamps

• Full Member
  • Mesaje postate: 107
  • Reputatie: +1/-1
« Răspuns #13 : 15 Mai, 2012, 10:33:49 »
Sper sa ramana RDM la Chelsea.....dar sunt foarte multe speculatii cum ca meciul din finala UCL e ultimul pe banca noastra  :(

Offline AleXA

• Full Member
  • Mesaje postate: 201
  • Reputatie: +9/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #14 : 26 Mai, 2012, 09:55:16 »
Daca ramane el e posibil 90% sa castigam si campionatul!  ;)