Autor Subiect: Jose Mourinho (2004-2007; 2013-2015 )  (Citit de 27011 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
Re: Jose Mourinho (2004-2007; 2013- )
« Răspuns #150 : 15 Februarie, 2014, 23:10:54 »
Lol. Deci trebuia sa pierdem? Ce logica.........
Mourinho normal ca le infloreste cand zice ca nu se gandeste la titlu si bla bla, dar pt primul sezon e destul de bine. Peste ani echipa va arata perfect.
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #151 : 22 Februarie, 2014, 16:54:27 »

AdrianCiocan

• Vizitator
« Răspuns #152 : 22 Februarie, 2014, 17:29:14 »
Foarte tare faza :)) ,cand am vazut-o azi :)),mai face mou si din astea

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #153 : 25 Februarie, 2014, 15:02:27 »
Voiam sa postez aici clipul cu Jose in care vorbeste despre lipsa de atacanti si Eto'o, insa vad ca cei de la Canal Plus l-au scos de pe site. Cred ca l-a vazut toata lumea, insa pentru cei care nu l-au vazut, fac o mica recapitulare - Jose a acordat un interviu pentru francezii de la Canal Plus si inainte/dupa interviu a mai stat de vorba putin cu oamenii din redactie, insa cineva l-a filmat, oarecum, pe ascuns, in timp ce spunea ca lui Chelsea ii lipseste un atacant pentru a castiga titlul. Cineva din redactie i-a spus ca il are pe Eto'o, insa Jose i-a raspuns ca "nu cred, are 32 de ani, poate 35, cine stie?!" Tot in acea conversatie "off the record" a spus ca este imposibil sa il aduca pe Cavani din cauza sumei mari de transfer, plus a contractului fabulos pe care il are la Paris si a mai spus ca echipei lui ii lipseste un Falcao in atac, iar lui Falcao ii lipseste o echipa, aluzie la faptul ca Monaco joaca cu 3.000 de spectatori in tribune si este un club unde merita sa joci doar atunci cand te retragi, iar Falcao nu merita sa joace pentru un astfel de club.

Publicatiile engleze au profitat de faptul ca vorbele lui Mourinho au fost inregistrate, cum am spus, de cineva care l-a filmat "pe ascuns" si au reactionat imediat si au scris despre faptul ca Jose ii face cu ou si cu otet pe Eto'o, Torres si Demba Ba in spatele camerelor de vederi.

Ce parere aveti despre lucrul asta? Eu cred ca Eto'o (prietenul lui Jose) este destul de destept incat sa inteleaga gluma si ca vorbele despre atacanti au fost indreptate catre Torres si Demba Ba. A fost o treaba gen "Baieti, uite care e smecheria, m-am saturat de voi, sunteti terminati asa ca cel mai bine in vara va cereti singuri afara de la club si toata lumea e multumita." Poate ca vulpoiul Mourinho chiar stia ca este filmat si a spus lucrurile astea intentionat, tocmai pentru ca Torres si Demba Ba sa inteleaga ca din vara nu mai este loc pentru ei, stiind desigur faptul ca oricum ca Eto'o la vara se intoarce in Spania. Poate asa s-o supara si Torres odata si se hotaraste sa plece. In nesimtirea lui, sunt sigur ca daca nimeni nu i-ar spune nimic, ar sta pana in 2016 pana se termina contractul.

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2296
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #154 : 25 Februarie, 2014, 15:22:22 »
Poate ca vulpoiul Mourinho chiar stia ca este filmat

Sunt sigur  ca stia lucrul asta. Mou este extrem de calculat. NU existe "scapari" la el, asa ca ma indoiesc de lucrul asta. Baiatul isi face jocul psihologic in continuare si il face foarte bine. Poate este felul lui indirect de a ii spune lui Falcao ca este dorit la Chelsea.

Eu cel putin asta cred. Si mai cred ca e timpul ca BA si Torres sa plece naibii altundeva ca m-am saturat de ei si de lipsa lor de ineficienta. Mai bine il cumparam pe Rusescu si jucam in atac

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #155 : 25 Februarie, 2014, 20:15:56 »
rusescu, vaca si chilotii..

sper sa plece torres si ba, nu lukaku.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8944
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #156 : 26 Februarie, 2014, 00:35:38 »
am citit si o reactie a lui JM despre acest subiect in care s-a aratat dezgustat de faptul ca a fost filmat pe ascuns purtand o conversatie privata cu o alta persoana. Persoane care glumeau pe seama fotbalului si nici nu se pune problema ca Eto'o sa-si fi schimbat in vreun fel atitudinea fata de JM. Nu stiu daca stia ca e filmat dar sunt convins ca dupa faza asta o sa spuna lucrurilor pe nume fara niciun fel de perdea atunci cand isi doreste vreun jucator. Momentan tot face invitatii unor jucatori pe SB pentru ca e mai mult decat evident ca Chelsea sufera la capitolul atacanti. Eu sper sa vina ziua aia in care JM o sa-l readuca pe Drogba pe SB.. Povestea a degenerat parca, a facut Mourinho o gluma si zici ca s-a basit Dumnezeu.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #157 : 26 Februarie, 2014, 20:09:26 »

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #158 : 04 Martie, 2014, 01:27:47 »
http://espnfc.com/blog/_/name/kickingandscreaming/id/757?cc=5739

Ultima intrare de pe blogul lui David Hirshey la ESPN. Cand aveti timp aruncati un ochi peste. Un text fenomenal din partea unui fan Arsenal declarat.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8944
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #159 : 04 Martie, 2014, 02:21:13 »
eu cred ca deja e fan :))
In mare parte cam are dreptate, dar totusi e prea devreme. Urmeaza meciuri decisive, mai e mult pana departe.
Astia de la Arsenal nu se mai plictisesc ma de Wenger, ca a inceput sa-l ia lumea la misto rau de tot.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2296
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #160 : 04 Martie, 2014, 09:13:50 »
Frumos articolul. Mi-a facut o placere deosebita sa il citesc. Si cata dreptate autorul. Totusi sa nu ne imbatam cu apa rece inca si sa avem rabdare pana la final. Mai sunt 10 etape si dupa cum am vazut anul asta: orice se poate intampla in PL. Pana si liverpul a ajuns pe locul doi. Multa tragedie si drama sezonul asta in PL. :)

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #161 : 04 Martie, 2014, 12:21:24 »
Paul, pe Goonersworld s-a cam saturat lumea de Arsene, am stat sa citesc ultimele 20 de pagini din topicul cu Stoke si l-au macelarit :))) Dar nu cred ca pleaca, este ca si Torres pentru noi, atata timp cat aduc bani in club sunt bineveniti. Mai ales de Torres chestia cu "The Simpsons" m-a convins - Torres nu pleaca la vara, a fost o mutare prin care Chelsea a spus, in mod indirect: "Ba baieti stiu ca il urati de moarte pe Torres, asta e, stim ca e prostul familiei, dar tricourile inca vand asa ca mai suportati-l ceva timp". Asa si cu Arsene, el e si director financiar pe la club cred, atata timp cat promoveaza tineri, termina in TOP4 si vinde ceva jucatori pe bani multi e ok.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #162 : 04 Martie, 2014, 14:32:20 »
si scoti mai mult din tricouri fata de salariul lui pe an? mai bine il dai afara, iti vine unu care iti mai baga mingea in poarta, suporterii incep sa-l iubeasca si cumpara tricouri..

Online Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #163 : 04 Martie, 2014, 17:36:28 »
Daca ar fi asa simplu, crezi ca cei din conducere nu s ar fi gandit deja? Torres vinde bine peste tot. Dar gata, ca asta i topicul lui JM.
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline gabbyy

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 97
  • Reputatie: +1/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #164 : 08 Martie, 2014, 20:28:30 »
Mourinho e un fel de Victor Pitzurca al Angliei. Numa el a declarat ca joaca defensiv, iar prin minutul 75 mai atacam si noi. Exact aceasi tactica o adopta si Mourinho, care in realitate e tactica si sorloboanca!
Jucatorul meu preferat de la Chelsea, este nimeni altul decat Misha Bacelaei (Michy Batshuayi)!