Autor Subiect: Jose Mourinho (2004-2007; 2013-2015 )  (Citit de 27010 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
Re: Jose Mourinho (2004-2007; 2013- )
« Răspuns #165 : 08 Martie, 2014, 21:32:36 »
problema e asa, ca unu` e un labagiu pe la o nationala care nu reprezinta nimic in lume, iar celalalt e cel mai bun tactician din lume. deci victor piturca al angliei e mai bun.
sincer, voi astia, haterii ma surprindeti pe zi trece... parca va prostiti mai rau. ba, daca-mi spunea asta un fan liverpool, acceptam ca el e batut in cap si nu te poti lua la vorba cu el, dar unu` care-i fan chelsea, sa zica asta... omg.
multumim piturca ca suntem la 7, 9 puncte de urmaritoare.
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #166 : 08 Martie, 2014, 21:36:59 »
ba ce copil de guma esti ma, gaby. pleaca ba, tu nu vezi ca suntem pe primul loc si nu am pierdut niciun meci acasa? deschide ochii.. sau esti fan varzelona, vrei doar pase? dispari fan de plastic

Offline gabbyy

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 97
  • Reputatie: +1/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #167 : 08 Martie, 2014, 21:57:15 »
Recunosc ca avetzi dreptate, Mou e cel mai bun antrenor din lume, a castigat Champions League cu doua echipe diferite si la Chelsea a facut performantze foarte bune in perioada 04-07, dar sa nu uitam ca pe atunci juca altceva. Parerea mea e ca dupa ce o plecat de la Inter, Mou s'a prostit si a inceput sa adopte stilul italienilor, acela de a juca la 1-0. Poate ca sunt un fan de plastic, dar cum sunteti voi, cei care credetzi ca ai de la Real Madrid l'a dat pe Jose afara de prosti si l'am luat noi de bun? Iubesc echipa pensionarilor indiferent de situatzie si nu as putea tine cu o alta echipa nici in ruptul capului, atat doar ca nu'mi place antrenorul. Tin cu Chelsea, insa nu si cu Jose!
Jucatorul meu preferat de la Chelsea, este nimeni altul decat Misha Bacelaei (Michy Batshuayi)!

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2296
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #168 : 08 Martie, 2014, 21:59:59 »
Aia de la Real nu l-au dat afara si daca ai urmarit primele meciuri de la real din sezonul asta, fanii realului ii scandau numele.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #169 : 08 Martie, 2014, 22:09:06 »
Gabi, JM l-a rastignit si pe Iisus ;).

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8944
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #170 : 08 Martie, 2014, 23:31:18 »
iar a zis castigat cu 4-0.. copilul e de pe alta planeta, e la varsta la care crede ca cel mai cool sa fii gica contra indiferent daca chestia asta in cazul de fata denota doar prostie .
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #172 : 17 Aprilie, 2014, 23:02:26 »
Nu ca ar fi vreun campion mondial, dar cateva vorbe de la Schneiderlin de la Southampton:

"Since the start of the year we have played well. There was only one game where we clearly deserved to lose, the one against Chelsea [...] on the first of January...They harassed us. Mourinho knows what he is doing. He is not the best manager in the world for nothing."

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #174 : 24 Aprilie, 2014, 22:58:31 »
Exact ceea ce gandeam si este in articol, numai ca acolo au adus si dovezi  :)

Offline _Choco_Fudge_

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Reputatie: +0/-0
« Răspuns #175 : 25 Aprilie, 2014, 01:58:12 »

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #176 : 25 Aprilie, 2014, 09:01:57 »

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #177 : 25 Aprilie, 2014, 09:28:32 »
in primul rand trebuia sa te prezinti, sa ne spui si noua cate ceva, pentru ca asa am facut cam toti care s-au inregistrat, tu insa iti faci cont si primul mesaj care e?! dai in jose, care ti-a castigat primul titlu din '56... oricum, bine ai venit printre noi! (ti-am spus aia ca sa stii ca ai inceput cu stangul)
Di Matteo cum spunea si Marius, a avut acelasi stil... cu autobuzul si a castigat UCL, iar pt asta si-a castigat locul in inimile noastre. Insa in sezonul 2012/2013 a avut acelasi stil ca AVB, haotic, goluri incasate foarte stupid + ca am fost eliminati din UCL.
Benitez... un om penibil, care a declarat doar lucruri penibile, si nu a luat niciodata apararea echipei. iti placea cum jucam atunci? inseamna ca ai halit gogosi gen Aston Villa 7-0. omul a pierdut Cupa Ligii (impotriva lui Swansea in semifinale) a pierdut Cupa Angliei (impotriva lui City in semifinale), a castigat si el EL pentru ca am jucat cu Sparta Praga, Steaua, Rubin Kazan, Basel si Benfica... echipe care niciodata nu vor juca un sfert de finala in UCL. daca tie-ti placeau cum jucam cu cei 2, ai o problema...
totusi! asa-s unii, de ce sa se chinuie sa mai inteleaga jocul tactic... ca nu pot, le da dureri de cap, mai bine dai pe atac, ce-o fi o fi si luam 5-0.
de cat timp esti fan?
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
« Răspuns #178 : 25 Aprilie, 2014, 13:35:18 »
           Dupa meciul trecut ati comentat aici prea mult si mi-a fost lene sa citesc.
           Meciul a fost din punct de vedere tactic, de exceptie! S-a lucrat minutios la strategia de joc, a fost perfect!
           Dar maniera de joc nu e placuta nici de italieni, spunand asta cu subinteles. Nici in Anglia nu e agreat stilul asta de joc, dar Mourinho nu poate altceva. El nu s-a descurcat la real pentru ca nu i-a reusit defensiva.
           Cand a fost la Inter s-a scris in presa cum ca ar fi una din cele mai bune castigatoare din istoria UCL, la noi se scrie de jocul urat pe care l-am prestat.
           Noi daca aveam un atacant de nivelul oricaruia de la una din semifinaliste si putin curaj (cu Ramires putin mai avansat, sau Lampard) puteam pleca cu victorie din spania, dar asa cum am jucat si cu Torres drept sperietoare, n-am facut nimic.
           Deci usor cu criticile, chiar daca nu-i placut, e eficient. Se descurca cu ce are, chiar daca a cheltuit mult si prost la inceput de an.

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #179 : 25 Aprilie, 2014, 13:41:54 »
cu atacant bun sau macar mai pe faza dadeam minim 1 gol la cele 2 contre foarte promitatoare (evident daca nu le ingropa torres)

greu cu fotbalul....ca la orice de fapt cand vezi superficial si cunosti fenomenul din presa care-l relateaza.... revenind, lumea are impresia ca-i place fotbalul (ma refer la cei care urmaresc sportul asta) dar de fapt le place circul ( un fel de vocea romaniei and co.) si cand vad o mostra de fotbal adevarat stramba din nas. Asta e....nu se va schimba niciodata treaba asta :) (si nu doar la fotbal)
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.