Autor Subiect: Jose Mourinho (2004-2007; 2013-2015 )  (Citit de 28048 ori)

Offline Danut

• Hazard fan !
  • Full Member
  • Mesaje postate: 157
  • Reputatie: +4/-0
  • Victoria e importanta , nu participarea !
Răspuns #90 : 21 Iunie, 2013, 22:44:51
Ok, imi poate spune cineva care a prins prima perioada a noastra cu Mourinho: 1. aveam un joc bazat pe posesie/atac/.....ori era autobaza la putere? Eventual ati putea sa veniti cu niste statistici...

"Don't sit around moping and waiting for your luck to come back. Go out and fight for it. It will soon be back."
Ted Drake
Chelsea Manager 1952-61

C.L.

• Vizitator
Răspuns #91 : 21 Iunie, 2013, 23:22:38
hai ba...  :D documenteaza-te. chelsea season review 2004/2005 si 2005/2006

Offline Danut

• Hazard fan !
  • Full Member
  • Mesaje postate: 157
  • Reputatie: +4/-0
  • Victoria e importanta , nu participarea !
Răspuns #92 : 21 Iunie, 2013, 23:27:56
i'm too lazy man.... :P oricum as intelege mult mai bine din perspectiva unui fan Chelsea, daca din wiki

"Don't sit around moping and waiting for your luck to come back. Go out and fight for it. It will soon be back."
Ted Drake
Chelsea Manager 1952-61

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8978
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #93 : 23 Iunie, 2013, 16:44:50
joc pragmatic cu defensiva solida si contratac rapid cu 3 jucatori extrem de rapizi.
Contraatacurile lui United sunt luate de la Chelsea - asta ca sa-ti formezi o idee.
Diferenta e ca United daca are avantaj continua sa atace pe cand Chelsea intra intr-o formula de conservare.

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Marius.

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1184
  • Reputatie: +82/-1
  • Proud after victory, loyal after defeat !
    • Adresa de email
Răspuns #94 : 18 August, 2013, 13:05:19

Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
Răspuns #95 : 21 August, 2013, 21:21:00

Alexey

• Vizitator
Răspuns #96 : 30 August, 2013, 19:16:20
The Special One este unul dintre cei mai buni antrenori diln lume. In aceast? sear? ii vom juca in picioare pe cei de la Bayern .

adrien2chelsea

• Vizitator
Răspuns #97 : 15 Septembrie, 2013, 01:37:04
anul asta nu s-a gasit inca toate repere  :'(

Offline Manolache Alex

• V.A.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 770
  • Reputatie: +20/-4
    • Adresa de email
Răspuns #98 : 25 Septembrie, 2013, 03:21:12
Nu pot sa nu observ.....comportamentul lui Jose in timpul meciurilor si mai exact la cel din seara asta, cand pur si simplu a fost spectator.
Explicatii pot fi multe, ca vrea sa vada echipa cum se misca si sa ia deciizile apoi etc....dar orice explicatii s-ar gasi,comportamentul sau nu este unul normal, parca este nemultumit de ceva, de jucatori, de jocul echipei..... dar  daca esti nemultumit de ceva cred ca trebuie sa actionezi nu sa stai suparat.
Eu asta observ, ca momentan situatia nu este tocmai roz la echipa, iar Jose probabil ca se astepta ca lucrurile sa mearga mai bine .
Momentan nu mai este acel antrenor care era ca un leu in cusca pe marginea terenului si de multe ori isi mobiliza jucatorii doar prin gesturile si trairile lui.
 Astept perioada ce urmeaza, sa vad cum vor decurge lucrurile si sper din toata inima sa fie totul din ce in ce mai bine si sa devenim o forta de care sa se sperie adversarii cum eram odata pe vremea lui Mou.
Echipa are un potential incredibil, totul depinde de Jose,cum va gestiona situatia, si cum va reusi el sa iti implementeze propriile idei, propriile reguli ,iar apoi sa devenim ceea ce ne dorim cu totii, o echipa care castiga meciurile si castiga trofee.
« Ultima Modificare: 25 Septembrie, 2013, 03:25:05 de Manolache Alex »

Online Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2314
  • Reputatie: +25/-0
Răspuns #99 : 25 Septembrie, 2013, 09:42:41
Si eu am observat asta Manolache. E prea suparat omul asta. Imi dadea senzatia unui profesor care le-a dat informatii la elevi si acuma se uita sa vada daca le aplica cum trebuie si porma le scoate ochii.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #100 : 25 Septembrie, 2013, 12:43:26
Jose e tot timpul suparat pe banca. Imbratiseaza atitudinea celui nemultumit la fiecare meci. E normal sa nu fii multumit cand vezi lacunele din jocul echipei. Pe mine mai putin ma intereseaza cum se comporta el pe banca la meciuri, mai mult ma intriga starea de somnolenta pe care o are asistentul lui, Rui Faria. Cel putin in meciul cu Swindon casca intr-un ritm incredibil :))

######

Online Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
Răspuns #101 : 25 Septembrie, 2013, 13:43:03
pai si eu am tot cascat in timpul meciului.  :D

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #102 : 25 Septembrie, 2013, 14:56:13
pai si eu am tot cascat in timpul meciului.  :D

da ma dar tu esti la tine in fata propriului televizor. Ala e pe o banca tehnica cu n camere de filmat pe el... wtf!?

######

C.L.

• Vizitator
Răspuns #103 : 25 Septembrie, 2013, 15:10:23
asta-i buna! te nemultumeste ca nu face ala ca sorin cartu pe banca?! crezi ca daca urla la vreunu` dintre ei joaca mai bine? le spune la inceput si la pauza ce are de zis, iar cand mai vine vreun jucator la el ii mai da niste explicatii...
acum jucam cu steaua in ucl poate face si el contract cu borsec si arunca cu sticla ca marele reghe sa nu mai fie alex suparat ca sta mourinho suparat.  :D

Online Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
Răspuns #104 : 25 Septembrie, 2013, 16:11:14
Lasa ca poate ii da lui Reghe o tableta sa poata juca Angry Birds Space Stars :D