Autor Subiect: Chelsea - Real Madrid, 8 August, 4:00 [1-3]  (Citit de 3283 ori)

Offline f18dragos

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1338
  • Reputatie: +11/-0
  • I love you Chelsea!
    • Adresa de email
Răspuns #15 : 08 August, 2013, 19:21:18
M-am saturat s-o vad pe Chelsea jucand defensiv.....

Si eu ... :|

C.L.

• Vizitator
Răspuns #16 : 08 August, 2013, 20:57:09
cel mai frumos fotbal! si inteligent.

Offline Danut

• Full Member
  • Mesaje postate: 157
  • Reputatie: +4/-0
  • Victoria e importanta , nu participarea !
Răspuns #17 : 08 August, 2013, 21:09:28
cel mai frumos fotbal! si inteligent.

:| .... glumesti , right?

"Don't sit around moping and waiting for your luck to come back. Go out and fight for it. It will soon be back."
Ted Drake
Chelsea Manager 1952-61

C.L.

• Vizitator
Răspuns #18 : 08 August, 2013, 21:21:48
spune`mi cu ce-ai castigat UCL cu fotbal disciplinat d.p.d.v defensiv sau cu scoruri de 5-0?  2-0 la fiecare meci si e ok, atat timp cat jucam bine si adversarii n-au nicio ocazie.

Offline Danut

• Full Member
Răspuns #19 : 08 August, 2013, 21:25:06
Poti castiga UCl si cu un fotbal frumos, spoctaculos, exeplu: Bayern anul trecut , Barca ( cu Pep) etc....

"Don't sit around moping and waiting for your luck to come back. Go out and fight for it. It will soon be back."
Ted Drake
Chelsea Manager 1952-61

Offline Marius.

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1186
  • Reputatie: +82/-1
  • Proud after victory, loyal after defeat !
    • Adresa de email
Răspuns #20 : 08 August, 2013, 21:49:22
Aici deja e discutia despre preferinta de joc a suporterului

Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name.

Offline Marius.

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1186
  • Reputatie: +82/-1
  • Proud after victory, loyal after defeat !
    • Adresa de email
Răspuns #21 : 08 August, 2013, 22:13:41

Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name.

Offline Manolache Alex

• V.A.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 770
  • Reputatie: +20/-4
    • Adresa de email
Răspuns #22 : 08 August, 2013, 22:45:30
Fotbalul ofensiv este mult mai spectaculos decat cel defensiv.......eu sunt de parere ca 99% din suporteri isi doresc  ca echipa pe care o sustin sa practice un fotbal cat mai ofensiv......spectaculos....cu multe ocazii de gol.....cu multe goluri.....dar pentru asta....trebuie sa ai jucatori capabili..... echipa sa fie foarte bine inchegata.....ceea ce in cazul nostru.....  nu este asa.....mai avem nevoie de timp .....pentru a avea o echipa omogena.....
Dar si fotbalul defensiv are frumusetea lui......doar ca....sa stai 90 de min sa te atace adversarul si sa speri la contra-atacuri rapide....parca e cam  frustrant.
Dar sa nu uitam ca am castigat UCL-U cu o defensiva de fier.....si un joc foarte bun pe contra-atac.
Deci cu siguranta parerile sunt impartite.... eu prefer acel joc care sa ne aduca victorii si sa luam cat mai multe trofee......care va fi ala..... nu stiu.

Offline f18dragos

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1338
  • Reputatie: +11/-0
  • I love you Chelsea!
    • Adresa de email
Răspuns #23 : 09 August, 2013, 13:20:27
Pai stai asa. Hai sa ne uitam la ce jucatori are Chelsea in lot si restul. Asta este echipa speciala pentru defensiva? Sau cum? In EPL , e altceva..dar in UCL ce facem? Mor cand ii aud pe unii '' vedem peste ani , mai avem nevoie de timp '' ce timp dom'le , ce timp? Altii sa faca performanta , si Chelsea ce sa faca? '' timp si ani '' ? Astea sunt scuze,motive penibile. Este enervant stilul de joc gen ''autobaza''. Real ataca , Chelsea se apara. Carlo stie bine ce poate Chelsea. Ne-a batut si cu PSG si cu Real. ( nu-i placut ) ...

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8983
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #24 : 09 August, 2013, 14:41:23
Mor cand ii aud pe unii '' vedem peste ani , mai avem nevoie de timp '' ce timp dom'le , ce timp? Altii sa faca performanta , si Chelsea ce sa faca? '' timp si ani '' ? Astea sunt scuze,motive penibile. Este enervant stilul de joc gen ''autobaza''.

nu mai muri degeaba, exista echipe ofensive destule.. alegerea e a ta. Sunt echipe pe care poti sa le ataci si echipe in fata carora tre` sa te aperi si sa-i bati asa cum poti, speculand orice.
Nu inteleg de unde atata dezamagire? Daca ai fi capabil sa intelegi fenomenul "ala puternic vs ala slab" nu ai mai fi atat de dezamagit.
Tu vroiai sa bati Real Madrid dupa 4 saptamani de pre-sezon? Esti putin pe langa realitate.
UCL s-a luat pe experienta si "cool heads" iar experienta ne-a invatat ca atunci cand te intalnesti cu unul mai bun tre` sa te aperi bine si sa fii eficient in atac. Chiar nu inteleg de unde s-a plecat cu ideea asta .. putem sa castigam in fata lu` Real Madrid dupa 4 amicale de curtea scolii.

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

C.L.

• Vizitator
Răspuns #25 : 09 August, 2013, 15:23:47
demisia mourinho!! esti penibil joci defensiv cu real madrid, nu faci pe plac catorva fani din romania.

Offline Danut

• Full Member
Răspuns #26 : 09 August, 2013, 18:00:25
demisia mourinho!! esti penibil joci defensiv cu real madrid, nu faci pe plac catorva fani din romania.
Spui asta   de parca Chelsea ar fi o echipa de mana  a doua. Si trebuie sa stea cu fundu in poarta , ca na, nu au cine stie ce  jucatori ofensivi

Ted Drake
Chelsea Manager 1952-61

C.L.

• Vizitator
Răspuns #27 : 09 August, 2013, 19:13:38
frate, deobicei ma abtin sa nu va raspund ca paul mi-a zis... dar cand va vad atat de limitati, tre' s-o spun!
cine sloboz a zis ca tre' sa stea cu fundu` in poarta? chelsea a jucat 5 amicale pana la cel cu real madrid pe care le-a castigat pe toate. toate bune si frumoase, pana la meciul cu madrid care in momentul de fata e o echipa superioara noua. sunt mai legati ca noi. daca chelsea juca ofensiv cu real madrid, pierde cu 7-3.
daca nu-ti place stilul de joc al lui chelsea, iti poti alege alta echipa, doar sunt atatea.
din ce mi-ai raspuns tu se vede ca n-ai citit nimic de ce a scris paul, asa ca nu-ti mai scriu nici eu nimic decat asta, citeste postul lui paul pana cand intelegi ceva. te salut

Offline Dan7

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • Reputatie: +9/-0
Răspuns #28 : 09 August, 2013, 22:29:06
buna! revin si eu cu una bucata comentariu.am vazut meciul la ~17.00 pe chelsea tv.
in primul rand nu are rost si nici nu inteleg de ce va alarmati; martalogii de casilias, pepe,ramos,marcelo,si ronaldo au avut un meci special,ei au fost super motivati(s-a vazut cum s-au bucurat la goluri,mesaje catre mourinho,aia a fost vrajeala ca s-au bucurat cu banca de rezerve, staf si fani).
-in afara de isco toti sunt antici si de demult si de aceea sunt mai legati ca noi ceea ce este normal,real are jucatori la maximul lor/noi, multi tineri talentati si de perspectiva combinati cu cei mai in varsta.
-in afara de cei mentionati, meciul a fost tratat la fel de catre toti jucatorii.
-poate gresesc sau poate nu dar eu zic ca chelsea a avut 2 penalti-uri;1 la hazard daca nu ma insel,cand este lovit chiar deasupra genunchiului,usor dar eu zic penlti clar si celalalt,nu stiu daca zic bine dar cred ca la oscar,si a cerut si lamp ceva dar ma iau doar dupa onestitatea lui ca n-am vazut reluarea.
-e diferenta sa joci defensiv si/sau sa faci un meci defensiv deoarece ti-o impune adversarul,este simplu, cand adversarul are mingea tu te aperi si /sau faci presing,iar real avand o posesie mai mare  este normal sa te aperi mai mult decat sa ataci.pe scurt nu cred ca a fost un meci defensiv,a fost un meci bun ,luand in calcul anumiti factori
-in comparatie cu real noi nu am jucat cu cel mai bun 11 si aici ma refer ca a lipsit mata si luiz 2 oameni foarte importanti pt noi.
-din toate golurile luate cel mai mult mi-a fost ciuda de primul,cahill i-a dat prea mult spatiu lui marcelo,daca la marcelo nu a strans mai deloc atunci ce facea la ronaldo,statea la 6 metri de el,a fost un gol penibil rau de tot.iar la ultimul ce sa zic,o greseala care am mai vazut-o la cfc,nu se vine cu om, nu se ia in marcaj omul aparut in careu(nu ma pricep prea bine dar cred ca se sta pre mult zonal).
-real nu n-ea dominat,meciul s-a jucat la mijlocul terenului cu o posesie mai mere pt real(n-am vazut cifrele meciului,dar zic si eu),in plusei au avut 3-4 ocazi=3 goluri.
-eu ma 'bucur'ca am pierdut ca asa se vede mai bine unele minusuri pe care le avem, si se trece la rezolvat.o infrangere ca aceasta este buna.nu-mi place ca s-au bucurat martalogii aia in meciul lor personal cu mourinho.
-cu sau fara rooney eu cred ca aceasta echipa se bate cu echipe ca barca,real,man sau bayern,dar asta si datorita lui mourinho
in rest, alte pareri pro sau contra sunt bine venite.
« Ultima Modificare: 10 August, 2013, 16:22:37 de Dan7 »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8983
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #29 : 10 August, 2013, 00:56:27
de acord cu Dan7 mai ales pentru mijlocul terenului, revin la ideea ca la mijloc s-a pierdut meciul datorita absentei lui Mata.
Mata e singurul care gestioneaza cel mai bine jocul la mijloc, atunci cand joaca prost e ajutat de Oscar sau Hazard. Eu nu ma bucur ca am pierdut dar nici nu ma dau de ceasul mortii pentru ca am incredere in lot si antrenor.
Si e adevarat, cu sau fara Rooney echipa este extrem de competenta pe toate fronturile insa cu Rooney parca lucrurile ar fi putin mai simple.
Ceea ce ma supara este faptul ca Chelsea inca nu are un varf decisiv care sa puna reale probleme oponentului.
Un varf care dintr-o preluare sa scoata din joc unul sau doi adversari, cred ca n-o sa ma pot obisnui niciodata cu ideea ca Chelsea nu va mai avea vreodata un Drogba.

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him