Autor Subiect: Transferuri Ianuarie 2014 - veniri si plecari  (Citit de 32852 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline petre ispirescu

• Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
Re: Transferuri Ianuarie 2014 - veniri si plecari
« Răspuns #165 : 22 Ianuarie, 2014, 21:08:17 »
Guillem Balague, expertul pe fotbal spaniol de la Sky Sports spune ca totul s-a terminat. Mata este jucatorul lui United, 45 de milioane de euro...

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8620
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #166 : 22 Ianuarie, 2014, 21:22:41 »
Este mai bine pentru el sa plece, dar nu la United, asta ma macina cel mai tare. ::)

same here, e o greseala sa intaresti oponentii, poate nu pentru sezonul asta, dar sigur pentru sezonul viitor. United are capacitatea de-a construi o echipa in jurul lui Mata, cel putin Ferguson cu siguranta are.

Nu inteleg cum de unii inca vad un mare talent in De Bruyne?

din cate am inteles e vb de 40 de mil de lire...  :o
« Ultima Modificare: 22 Ianuarie, 2014, 21:48:09 de Paul »
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline petre ispirescu

• Moderator
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #167 : 22 Ianuarie, 2014, 23:01:05 »
Tudor wins it all! E gata, Mata la United, maine medical. 45 de milioane de euro.

Chelsea intra in cursa pentru Salah. Liverpool il vor si ei, pe forum la redandwhitekop spun aia ca deja s-ar fi inteles Liverpool cu jucatorul, vedem ce o fi. N-ar fi rau Salah ca back-up pentru Willian si Schurrle pentru Hazard. Sper sa fie un nou transfer a-la-Willian :))) Ce ar mai fi! si la sfarsitul campionatului si Liverpool si Tottenham afara din big4. Ooooooh  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Offline Luci

• If I Got �1 Every time Carroll scored I Would Be As Rich As Portsmouth
  • Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5417
  • Reputatie: +94/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #168 : 22 Ianuarie, 2014, 23:03:59 »
@Marius
asta vrea Mourinho sa crezi batrane, te lasi pacalit?  :D
de cand s-a intors la echipa, a tot spus in presa ca Chelsea nu va lupta pt campionat, trebuie timp, trebuie relatii de joc, etc... in acest timp a pus mereu presiune pe city si arsenal. cred ca jose a jucat la 2 capete daca vom iesi pe locul 3, vom fi laudati pt ca am tinut pasul cu ei din primul sezon, iar daca vom castiga campionatul.... :D :D

@Paul
daca te referi la mine paul, sa stii ca am terminat de mult capitolul cu de bruyne :)) m-am recunoscut invins si trebuie dat un suc. e un jucator talentat, dar nu de chelsea sau epl, ci alde bundelisga sau campionatul belgiei.

deci in iarna asta un profit de 37 de milioane de euro, nu-i rau pt o echipa care e obisnuita sa piarda bani.
« Ultima Modificare: 22 Ianuarie, 2014, 23:06:54 de Luci »
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #169 : 22 Ianuarie, 2014, 23:10:49 »
Stiu Luci ca tu ai inteles pana la urma, nu faceam referire la tine :D
Mie imi pare rau ca pleaca Mata, sincer sa fiu. M-asteptam la mai mult de la Jose. Adica sa te cheme JM si nu sa fii in stare sa creezi un sistem de joc care sa-l includa si pe Mata mi se pare putin rusinos. Ne intoarcem de unde am inceput? Cu strong defense si pacey wingers?

######

Offline petre ispirescu

• Moderator
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #170 : 22 Ianuarie, 2014, 23:44:32 »
Pai da mai Luci, 45 Mata +21 De Bruyne -25 Matic= 41 profitul :D

Daca e asa cum zice Di Marzio, ca Chelsea il vrea "foarte foarte mult" pe Salah, le-as da la Basel 15-16 milioane pentru ca sincer n-ar fi rau ca rezerva pentru Willian. Nu sunt cu mult diferiti, Salah e tipul de jucator cum ii place lui Jose, fuge la fel ca Willian ca bezmeticul pe tot terenul. Basel vrea 18 milioane, dar ii rezolvi si cu 16 sigur. Pana la urma zilele trecute erau gata sa accepte 12 de la Liverpool, acum vor si ei sa scoata ceva mai mult, sa profite de situatia asta cu Mata si cu banii incasati pe el.

Si ar mai ramane vreo 25 de milioane profit care ar putea fi adaugat in vara la buget si folositi cand se incearca aducerea, nu stiu, a lui Shaw, Diego Costa, cine stie ce nume are Jose pe lista

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #171 : 22 Ianuarie, 2014, 23:47:44 »
Citat
The bid is at a level that it will have been deemed impossible to turn down by the Chelsea board.
Ca la FM :D
Cand boardu vrea sa vanda vinde, nu te mai intreaba si pe tine :))

######

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #172 : 22 Ianuarie, 2014, 23:53:41 »
Nu cred ca JM l-a lasat pe Mata sa plece la United fara sa puna vreo conditie(si aici ma refer la posibila venire a lui Rooney in vara). Imi pare rau ca Mata pleaca la United, nu vroiam sa-l vad jucand la o rivala. Speram la un transfer in afara.
Nu sunt prea afectat de plecarea lui. Mai mult mi-a parut rau cand a plecat Robben.
Totusi cu 40 de mil de lire poti sa cumperi 2 jucatori decenti care sa suplineasca plecarea lui Mata.
Parerea mea e ca JM incearca sa aduca jucatori mai mari si mai solizi si sa se lipseasca de "pitici atomici" in genul celor de la Barcelona. Hazard e exceptia, sta bine pe picioare, e rapid si rezista la tacklingurile adversarilor.
Personal il consider pe Willian peste Mata si aici nu ma refer la jocul individual si la felul in care cei doi ajuta echipa.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #173 : 23 Ianuarie, 2014, 01:06:15 »
un amic a lui` Abra l-a abordat pe Rooney saptamana trecuta despre un posibil contract.
Steve Clarke rechemat la Chelsea de JM pentru Youth development.

######

Offline Manolache Alex

• V.A.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 770
  • Reputatie: +20/-4
    • Adresa de email
« Răspuns #174 : 23 Ianuarie, 2014, 02:26:45 »
Nu pot critica foarte mult transferul lui Mata la United, pentru ca echipa merge foarte bine, iar Jose stie cu siguranta ce face, dar aducerea egipteanului Salah mi se pare o prostie, ma asteptam ca in locul lui Mata sa vina un jucator macar la fel, daca nu chiar mai bun, dar Salah momentan este   sub Mata, la toate capitolele, poate la controlul mingii pe spatii mici are un mic plus fata de Juan si viteza care este mult mai buna dar in rest..... este un jucator mediu, care vine dintr-un campionat slab! Dar sa vedem cum se va integra,sper sa ma insel si sa fie un transfer reusit,asta in cazul in care se va concretiza acest transfer!
« Ultima Modificare: 23 Ianuarie, 2014, 02:38:18 de Manolache Alex »

Offline toma

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
  • Reputatie: +2/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #175 : 23 Ianuarie, 2014, 09:39:15 »
Nu ii problema ca pleaca Mata ( ii un jucator fenomenal dar Mou stie cum sa faca sa mearga echipa) dar sa plece la United dupa ce figuri au facut aia cu Rooney ... sper sa se schimbe ceva si sa plece afara din epl.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1837
  • Reputatie: +18/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #176 : 23 Ianuarie, 2014, 09:53:11 »
paul, ce vrei sa-ti faca un jucator in 2-3 meciuri? de ex, asa a fost si lewandowski la inceput, a frecat banca se bucura de cateva minute si uite ce a ajuns. si bundesliga la capitolul viteza e peste pl. in fine, peste 2 ani o sa-l vrem inapoi daca pleaca mourinho. :D

mai bine ar ramane mata, decat sa vina rooney sau sa vina altcineva. daca il folosea si mourinho in spatele varfului, il scotea pe oscar, dar daca nu il inghite..

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #177 : 23 Ianuarie, 2014, 10:02:25 »
pai nu avea ce sa faca in 2 meciuri pentru ca nu putea. Nici macar la jumatatea nivelului lui Willian nu s-a ridicat cat a jucat. De Bruyne e un jucator pt echipe mici care se evidentiaza (la fel ca si Lukaku) in meciurile cu echipele mici.

Mie mi-a placut Salah in dubla cu Chelsea, dar transferul asta nu prea ma incanta. El pare un jucator interesant, rapid, puternic, calitati pe care Mata nu le are dar mi-e teama ca JM reface echipa din 2004, parca imi doream altceva de data asta. Mai multa fantezie, mai multe scheme, mai mult altceva. Parca m-am cam plictisit sa tot vad joc de explozie pe flancuri. Poate ma insel si Salah vine ca rezerva in cazul in care Willian se accidenteaza, pentru Hazard este de neinlocuit la ora actuala.

######

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1837
  • Reputatie: +18/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #178 : 23 Ianuarie, 2014, 10:41:41 »
lukaku s-a evidentiat si cu echipe mari, la fel si de bruyne pe cand era la werder. dar asta e, capitol incheiat

daca vrea jucator de viteza, solutia ar fi aubameyang, l-ar scoate si pe willian de acolo.

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #179 : 23 Ianuarie, 2014, 12:53:04 »
ma scuzati de absenta.......am fost in coma alcoolica....m-am imbatat cu lacrimi de fericire :D

multumesc Petre pentru vestea buna :)  si-a marcat locul in analele istoriei forumului :D

aleeeeeluuia

edit : dar cum dracu' sa dai 37 mil lire pe el ?!?!? :D .......parca ma bucur si de teapa financiara a lui man utd... deci a facut deal-ul vietii rusul (vietii de patron de club ca in rest a facut multe dealuri...pardon furturi...reusite :D )
« Ultima Modificare: 23 Ianuarie, 2014, 13:25:20 de Tudor »
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.