Autor Subiect: Oscar se teme sa nu piarda Mondialul  (Citit de 1793 ori)

Offline FloCFC

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 63
  • Reputatie: +2/-0
    • Adresa de email
: 06 Mai, 2014, 00:47:11
Mijlocasul lui Chelsea spera sa nu-si agraveze problema pe care o are la sold, in perspectiva turneului final care va incepe luna viitoare.

Oscar nu a jucat in ultimele trei meciuri ale formatiei sale, cu Liverpool si Norwich in Premier League, si contra lui Atletico, in Liga Campionilor, intrucat nu a fost recuperat dupa o accidentare mai veche.

Brazilianul a incercat sa-si ajute echipa in partida de miercuri cu madrilenii, dar a simtit de la incalzire ca nu este apt suta la suta, astfel ca managerul Jose Mourinho a preferat sa-l tina pe banca de rezerve.

Fotbalistul in varsta de 22 de ani ar vrea sa mai joace in ultimela partida din acest final de sezon, insa ii este teama de o agravare a problemei, mai ales ca turneul final al Campionatului Mondial bate la usa.

Mi-am propus sa joc in ultima partida cu Cardiff, dar trebuie in acelasi timp sa am grija pentru Cupa Mondiala.

It's probably the greatest name in the world: Chelsea.You think about it.It conjures up the best part of the biggest city in the world.Chelsea...it's magical !

Offline FloCFC

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 63
  • Reputatie: +2/-0
    • Adresa de email
Răspuns #1 : 06 Mai, 2014, 01:41:50
Daca Oscar nu va putea evolua la Mondial,va fi o mare pierdere pentru Selecao.Eu il vad ca titular indiscutabil si unul din jucatorii care vor face diferenta.

It's probably the greatest name in the world: Chelsea.You think about it.It conjures up the best part of the biggest city in the world.Chelsea...it's magical !

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
Răspuns #2 : 06 Mai, 2014, 12:18:27
puteai sa scrii la topicul lui.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5724
  • Reputatie: +96/-1
    • Adresa de email
Răspuns #3 : 06 Mai, 2014, 13:03:13
nu e nicio problema daca a creat un nou topic, intr-o rubrica specifica acestor lucruri. s-au creat topicuri si pt mai putin.  :)
din partea mea... sa piarda toti jucatorii mondialul (de la Chelsea bineinteles) mai bine stau ei in vacanta, decat sa piarda juma' de vara prin brazilia pt un eveniment care niciodata nu l-am inteles si placut...(probabil pt ca n-a fost Romania?!) de cand ma uit eu la fotbal ma refer.
un sfat : mai bine Oscar stai acasa, mai invata cum e sa fi fotbalist de CHELSEA, iar apoi poti sa mai mergi si la distractie...

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
Răspuns #4 : 06 Mai, 2014, 20:49:07
           Lasa-l frate sa se duca, poate-i creste cota si scapam de el.
           Hai Oscar!!, hai baiete!!

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8983
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #5 : 06 Mai, 2014, 20:58:09
ia uite-i ma, n-a mai dat copilu randament 3-4 etape si deja au inceput sa-l puna la zid. Brava!

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Florin

• Hero Member
Răspuns #6 : 06 Mai, 2014, 21:59:07
          :)) Tare mult randament a dat Oscar...
          Pe tot terenul e numai randament facut de el.

Offline Andrei

• Castigator concurs anual
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 356
  • Reputatie: +20/-1
  • DAN PETRESCU <3
Răspuns #7 : 06 Mai, 2014, 22:07:30
E un lucru rar, dar ii dau dreptate lui Florin aici :))
Mi-ar placea sa fie vandut Oscar...nu mi-a placut niciodata :P

We're the boys in Royal Blue we're called the Pride Of London
We'll always stand for Chelsea until the day is done
We wear the Blue with honour keep the Blue Flag flying high
We'll always follow Chelsea that's why we're London's pride

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #8 : 06 Mai, 2014, 22:24:52
constat din nou, cu regret, ca Florin isi schimba parerea dupa cum bate vantul. Batem pe Arsenal cu 6-0, Chelsea e mai kashto, pierdem cu Norwich si ratam tot pe final de campionat, Chelsea e naspa fara trofee. Oscar are impact decisiv o data intrat in teren, e world class, Oscar nu mai joaca nimic deodata e muci. Daca la CM face o figura frumoasa iarasi e cel mai misto playmaker de pe planeta. Daca isi da cu stangu-n dreptul in 2 meciuri in sez viitor trebuie executat.

######

Offline Florin

• Hero Member
Răspuns #9 : 06 Mai, 2014, 23:02:34
            Acum vorbind serios, deci fara vreo gluma sau ironie, la treaba cu schimbatul parerii dupa cum bate vantul, te inseli amarnic.  Ca fac eu haz de necaz sau umblu in desaga cu ironii asta-i partea doua, dar sa spui ca ma schimb de azi pe maine, e o exagerare.
            Tata e oltean, asa ca la mine treaba cu schimbatu' nu-i valabila, plus ca in lumea asta traiesc dupa niste principii, iar asta-i un alt argument, dar infine, nu incerc sa te schimb.
            Iar in legatura cu primul post, unde am scris "Hai Oscar!!, hai baiete!!", cred ca se vede gluma?! Si nu-i prea greu sa citesti printre randuri... In plus stirea asta n-am gasit-o pana acum prin ziare, iar asta ma face sa cred ca-i vreuna dintr-un ziar de cancan. Deci, nici macar stirea nu e mai serioasa decat postarea mea.
            Si sa vorbesc de jucator, daca bineinteles asta-ti era nedumerirea, ti-as spune clar ca omu' nu-i de lepadat cu una cu doua. E un pusti cu calitati, il vedem sezonul viitor iar la anu' pe vremea asta iti spun daca e de Chelsea sau inca mai face banii (35mil parca). Oricum in business-ul asta fiecare isi are pretul, dar cel mai mult conteaza negociatorul.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #10 : 06 Mai, 2014, 23:07:57
nu ma refer la strict la povestea cu Oscar. Asta am observat eu in posturile tale din ultima vreme.

######

Offline Florin

• Hero Member
Răspuns #11 : 06 Mai, 2014, 23:36:34
          In fine, nu prea conteaza, si nu pot sa-ti spun decat ca te inseli, dar nu cred ca-i citit si inteles tot ce-am scris eu, iar apoi ti-ai creionat o imagine de ansamblu, e enorm de greu, inumam, mai ales ca pe aici sunt destul de multi copii care spun multe ...(si mai ales prostii).
          Bine, pentru mine, e o parere pe care o iau in calcul, pentru tine nu stiu cat de mult ar putea sa conteze.