Autor Subiect: Romania - Fan club oficial in Timisoara  (Citit de 10192 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Tudor

• din '96
  • Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
Re: Fani Chelsea din Timisoara
« Răspuns #60 : 15 Iunie, 2014, 10:22:10 »
Ok inteleg ca se poate discuta normal, ceea ce ma bucura, deci raspund si eu la postarea lui Petre pentru inceput :

1. Orice activitate legata de club nu presupune niciun benficiu direct material pentru cel/cei ce se ocupa....sunt convins ca Paul cu forumul si site-ul e pe minus total cum si eu cu fan clubul voi fi pe un minus absolut.....dar eu o fac pentru altceva si cred ca si Paul la fel. E placut sa stii ca poti oferi ceva placut mai multor oameni ..si mie imi ajunge asta ca recompensa.

2. Eu consider ca fan clubul e una ...si forumul / activitatea virtuala e alta. Sunt pentru un singur loc virtual (dupa cum i-am spus si lui Paul - de aceea si anuntul pus aici la sectiunea corespunzatoare) in schimb daca sunt comunitati suficiente si care se pot agrega cat de cat sunt pentru cat mai multe fan cluburi. Daca fan clubul devine doar e expresie scriptica a unui forum eu consider ca e o chestie redundanta. Un fan club cu membrii imprastiati prin toata tara nu stiu daca ar aduce ceva in plus fata de ce poate face acest forum in momentul de fata.

3. Chelsea, din cate am inteles, da aprobarile pe tara ... deci oricine se poate inscrie oriunde in tara respectiva (si aici nu prea inteleg tacerea lui RomaniaBlues la repetatele incercari de contact ale mele si probabil si ale lui Paul) DAR cum spuneam si mai sus, nu vad nici un beneficiu in plus fata de forumul acesta pentru un individ inscris intr-un fan club aflat la +150km distanta. Plus ca eu vad acea reprezentativitate nu doar un nume pe fronton CI o implicare directa si activa in viata fan clublui respectiv....deci in cazul de fata nu stiu ce ar putea face Tudor in plus de ce fac oamenii activi de pe acest forum pentru un fan de exemplu din Constanta si invers.

4. Da, asta este planul in prima faza....sper sa reusesc mult mai mult de atat....doar sa ma tina buzunarele :D Oricum ma bucur ca dupa +6 ani de tentative am reusit sa ajung la faza in care sa ma ingrijorez pentru buzunare :D

Cat despre postarea lui Paul, eu unul nu vad de ce s-ar da cu flit la un fan club care pare serios. Consider ca viziunea mea despre fan cluburi este impartasita si de ei si nu se tine cont de un numar maxim admis sau ceva de genul. Cred ca se merge pe ideea : toti care intrunesc conditiile sunt accepati...cel putin asa sper. Asa ca eu astept optimist anuntul similar :)

edit : ortografie
« Ultima Modificare: 15 Iunie, 2014, 10:41:27 de Tudor »
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8620
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #61 : 15 Iunie, 2014, 15:11:07 »
Nu este asa Tudor. Pe ei nu-i intereseaza seriozitatea, activitatea sau demonstrarea activitatii. Au niste reguli si se axeaza pe alea. Acum 2 sezoane au zis ca Romania e prea mica pentru 2 fan cluburi si de aici o intreaga discutie despre Romania Blues si comunitatea asta. Le-am trimis o serie de analize, le-am trimis (nr de vizite, nr de vizitatori lunari, poze cu intrunirile, clipurile de la TVR, interviul din Pro Sport, tot ce am facut noi in anii trecuti) si degeaba. Nu i-au interesat. Am discutat si Beth, detinatoarea fan clubului "Chelsea in America" si ea mi-a explicat acelasi lucru. Nu-i intereseaza decat banii care ar putea veni din partea suporterilor, confirmat si de Darrell cand mi-a sugerat sa optez pentru Silver Tier. N-ar fi fost problema 100 de lire taxa de afiliere, ci acei 15 true blue members. Ramane de vazut ce se intampla mai departe. Pana la urma putem continua linistiti si asa underground, dar atunci cand sunt chestiuni de genul "Chelsea meci in Romania" ghici unde vin multumile de intrebari de genul: de unde iau bilet, cum fac poze cu baietii, cum pot sa stau cu galeria engleza si asa mai departe. E frustrant ca nu poti sa ajuti alti doritori de Chelsea din cauza unor circumstante, desi de fiecare data imi dau interesul sa ajut omul.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Tudor

• din '96
  • Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #62 : 15 Iunie, 2014, 20:23:23 »
Nu este asa Tudor. Pe ei nu-i intereseaza seriozitatea, activitatea sau demonstrarea activitatii. Au niste reguli si se axeaza pe alea. Acum 2 sezoane au zis ca Romania e prea mica pentru 2 fan cluburi si de aici o intreaga discutie despre Romania Blues si comunitatea asta. Le-am trimis o serie de analize, le-am trimis (nr de vizite, nr de vizitatori lunari, poze cu intrunirile, clipurile de la TVR, interviul din Pro Sport, tot ce am facut noi in anii trecuti) si degeaba. Nu i-au interesat. Am discutat si Beth, detinatoarea fan clubului "Chelsea in America" si ea mi-a explicat acelasi lucru. Nu-i intereseaza decat banii care ar putea veni din partea suporterilor, confirmat si de Darrell cand mi-a sugerat sa optez pentru Silver Tier. N-ar fi fost problema 100 de lire taxa de afiliere, ci acei 15 true blue members. Ramane de vazut ce se intampla mai departe. Pana la urma putem continua linistiti si asa underground, dar atunci cand sunt chestiuni de genul "Chelsea meci in Romania" ghici unde vin multumile de intrebari de genul: de unde iau bilet, cum fac poze cu baietii, cum pot sa stau cu galeria engleza si asa mai departe. E frustrant ca nu poti sa ajuti alti doritori de Chelsea din cauza unor circumstante, desi de fiecare data imi dau interesul sa ajut omul.

e fix ce stiam si eu si am mai zis pe aici....banu' !

la romania, fiind in europa, e 25 true blues ....15 e pentru international, in afara europei :)

eu zic sa fim optimisti. M-as bucura sa avem o tara cu 3 fan cluburi chiar daca RB nu coopereaza cu noi :D
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1772
  • Reputatie: +26/-0
    • Adresa de email
Re: Romania - Fan club oficial in Timisoara
« Răspuns #63 : 22 Iulie, 2014, 23:35:20 »
Deja mi-s nerabdator! Abia astept sa impartasim bucuria unui gol laolalta.

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #64 : 28 August, 2014, 19:54:28 »
Cu siguranta voi fi la Maribor. Abia astept meciul...  ;D

BBL se organizeaza ceva ?
« Ultima Modificare: 28 August, 2014, 19:56:28 de ASe »

Offline Catalin.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1119
  • Reputatie: +15/-0
« Răspuns #65 : 07 Octombrie, 2016, 18:59:04 »
baietii de la timisoara,parca voi va strangeati si mergeati sa vedeti meciurile lui chelsea sau ati abdicat de la ideea asta?! m-am mutat recent aici si sunt deschis la idea de a ne intalni sa vedem meciul la un pub ceva

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #66 : 28 Octombrie, 2016, 20:57:17 »
mister a strigat adunarea bbl-ilor. Catalin, verifica-ti inbox-ul de pe frm.