Autor Subiect: 2017/18 TRANSFERURI VARA  (Citit de 75686 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8617
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
Re: 2017/18 TRANSFERURI VARA
« Răspuns #120 : 20 Iulie, 2017, 13:11:35 »
Ne mai trebuie o glezna fina si suntem gata.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #121 : 20 Iulie, 2017, 13:20:46 »
Nu ma impresioneaza cu nimic Morata, totusi as vrea sa fiu contrazis si chiar m-as bucura de lucrul asta, inca din primele lui meciuri aici.

Am vrut sa ma "imbarbatez" putin si am vazut vreo 30 de minute de video cu el. Un lucru e sigur totusi - a trecut mult timp de cand Chelsea a avut un atacant cu o asa tehnica. In "era Abramovici" in opinia mea pare atacantul cu cea mai buna tehnica. Anelka, Torres, Sturridge, Crespo, Shevchenko, tehnica buna, dar cred ca Morata ii bate lejer pe toti la capitolul asta.

Cat despre goluri - sta cam subtire pana acum. Asta ma ingrijoreaza cel mai mult. La Chelsea trebuie un marcator adevarat, predator, ca Aubameyang, pentru ca nu e la echipa Messi sau Ronaldo sa vina cu golurile. La Real si Barca nu prea se vede cand atacantul nu marcheaza, e Ronaldo, e Bale, Neymar, Messi, dar la Chelsea, Hazard nu e un marcator, Pedro/Willian subtiri si ei.

Sa speram ca face Conte din el super atacant. Mi-ar placea la sf. sezonului sa ne batem ciocanul putin de United cand va veni vorba de comparatii intre Morata si Lukaku

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 792
  • Reputatie: +0/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #122 : 20 Iulie, 2017, 13:21:08 »
Da da, am vazut ce gol a dat Solanke. Asta inseamna sa oferi incredere uni pusti

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #123 : 20 Iulie, 2017, 13:27:39 »
Nu ma impresioneaza cu nimic Morata, totusi as vrea sa fiu contrazis si chiar m-as bucura de lucrul asta, inca din primele lui meciuri aici.

Am vrut sa ma "imbarbatez" putin si am vazut vreo 30 de minute de video cu el. Un lucru e sigur totusi - a trecut mult timp de cand Chelsea a avut un atacant cu o asa tehnica. In "era Abramovici" in opinia mea pare atacantul cu cea mai buna tehnica. Anelka, Torres, Sturridge, Crespo, Shevchenko, tehnica buna, dar cred ca Morata ii bate lejer pe toti la capitolul asta.

Cat despre goluri - sta cam subtire pana acum. Asta ma ingrijoreaza cel mai mult. La Chelsea trebuie un marcator adevarat, predator, ca Aubameyang, pentru ca nu e la echipa Messi sau Ronaldo sa vina cu golurile. La Real si Barca nu prea se vede cand atacantul nu marcheaza, e Ronaldo, e Bale, Neymar, Messi, dar la Chelsea, Hazard nu e un marcator, Pedro/Willian subtiri si ei.

Sa speram ca face Conte din el super atacant. Mi-ar placea la sf. sezonului sa ne batem ciocanul putin de United cand va veni vorba de comparatii intre Morata si Lukaku
Eu as mai include si jocul aerian, un plus fata de ceilalti fosti atacanti enumerati de tine( in afara de Crespo  :) )

Offline ANDY

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 458
  • Reputatie: +28/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #124 : 20 Iulie, 2017, 13:28:10 »
Aubameyang nu prea mai e predator... a ratat sezonul asta cat pt inca 1. Noroc ca si Lewa a mers in aceeasi directie :)).
Morata nici nu prea are cum sa impresioneze la statistici pt ca a fost mai mult rezerva... oricum, parca tot l-as fi preferat pe gabonez.

Offline Luci

• If I Got �1 Every time Carroll scored I Would Be As Rich As Portsmouth
  • Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5413
  • Reputatie: +94/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #125 : 20 Iulie, 2017, 14:41:14 »
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Andrei A

• Hero Member
  • Mesaje postate: 582
  • Reputatie: +1/-0
« Răspuns #126 : 20 Iulie, 2017, 14:53:34 »

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #127 : 20 Iulie, 2017, 14:54:42 »
Ne mai trebuie o glezna fina si suntem gata.

Isco,  nu si-a prelungit inca contractul cu Real  :) 

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #128 : 20 Iulie, 2017, 15:17:30 »
eu chiar sunt dezamagit maxim de ce-am adus pana acum, hai ca sezonul trecut am avut o scuza, ca na domnule, cine vine la tine locul 10 si asa mai departe,dar si sezonul asta nu atragi jucatori de top... in fine, poate Conte nu vrea vedete ci jucatori ca astia pe care i-am adus.  ???
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Andrei A

• Hero Member
  • Mesaje postate: 582
  • Reputatie: +1/-0
« Răspuns #129 : 20 Iulie, 2017, 15:49:17 »

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #130 : 20 Iulie, 2017, 15:54:04 »
:)). interesant fapt, dar Bakayoko nu e Silva, Morata nu e Benzema si Rudiger nu e Hummels, deci noi am cam luat era mai de aruncat asa. sa ai noroc de-o grupa de aia misto in UCL, cu Barcelona/AM/BD/PSG si inca o echipa tare, ca sa vezi ce te uiti joi la TV, ca tie ti-a placut sa-i aduci p-astia.
.

Offline ANDY

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 458
  • Reputatie: +28/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #131 : 20 Iulie, 2017, 16:14:08 »
:)). interesant fapt, dar Bakayoko nu e Silva, Morata nu e Benzema si Rudiger nu e Hummels, deci noi am cam luat era mai de aruncat asa. sa ai noroc de-o grupa de aia misto in UCL, cu Barcelona/AM/BD/PSG si inca o echipa tare, ca sa vezi ce te uiti joi la TV, ca tie ti-a placut sa-i aduci p-astia.

Nu-l mai tot pune ca si cum ar fi Benzema zeu pe langa el...
Te-ai uitat la sezonul asta in Spania?
Pe toate forumurile nu mai stiu cum sa scape fanii Madrid de francez... nu mai e jucatorul de acum 3-4 ani.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #132 : 20 Iulie, 2017, 16:16:07 »

Nu-l mai tot pune ca si cum ar fi Benzema zeu pe langa el...
Te-ai uitat la sezonul asta in Spania?
Pe toate forumurile nu mai stiu cum sa scape fanii Madrid de francez... nu mai e jucatorul de acum 3-4 ani.

sunt sigur ca e tinut acolo doar ca e de aceasi nationalitate ca si Zidane, iar daca tu te iei dupa fanii spanioli, e clar...

cand ai nostri au o zi proasta, ii injuri? :))
.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1148
  • Reputatie: +11/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #133 : 20 Iulie, 2017, 16:22:35 »
daca tu te iei dupa fanii spanioli

Foarte posibil sa fie refugiati sirieni de fapt ::) :))

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #134 : 20 Iulie, 2017, 16:24:55 »
astia lu Madrid, au toate sansele. :))

am scapat de colonia africana acum cativa ani, apoi a fost brazoliana si acum e spaniol?. :))

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
.