Autor Subiect: West Ham - Chelsea , Duminică 15:30  (Citit de 3025 ori)

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8983
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #15 : 23 Septembrie, 2018, 17:25:30
Fac un pressing foarte agresiv. Daca tinem de minge nu se vor desface niciodata. Trebuie invitati la joc ca sa putem gasi o bresa in aparare sau un contra-atac

corect!
era sa luam bataie cu posesie +70% :))
F bine s-au aparat...
Am jucat bine in 10. Un punct muncit.

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 919
  • Reputatie: +0/-0
    • Adresa de email
Răspuns #16 : 23 Septembrie, 2018, 17:30:22
Hazard zici ca a jucat  tot meciul in Grecia, asa era de obosit. Morata si Giroud nu fac nici cat un sfert din Aguero, aici e diferenta( nu avem atacanti de prima mana). Partea pozitiva , posesia meci de meci care ofera o anumita constanta in joc.Mult mai bine decat cu Conte

Offline Wanted007

• Full Member
  • Mesaje postate: 248
  • Reputatie: +4/-0
  • Chelsea FC
    • Adresa de email
Răspuns #17 : 23 Septembrie, 2018, 23:35:57
Cu plimbat mingea lent pe tot terenu' nu o să facem mai nimic, nu surprinzi pe nimeni cu abordarea asta: nici West Ham, nici Paok, etc. Dacă jucam cu o echipă care stă super bine defensiv(Atleti, Juve) n-am fi avut nicio ocazie.
Parcă aratăm ca Spania moartă de acum vreo 4 ani. Posesie și atât.

La centrat nu se pricepe nimeni, de tras nu-și asumă nimeni, stăm și plimbăm mingea de ici-colo.
Cu noul sistem, Azpi și Kante sunt ca peștele pe uscat. Cel mult decenți.

Stăm doar într-o sclipire Eden-Kovacic, iar dacă cei doi au un meci slab.. se va repeta povestea de astăzi.

Poate prindem top 4 pt că nu jucăm în UCL, dar mari aștepări nu am sezonul ăsta.

Offline Wanted007

• Full Member
  • Mesaje postate: 248
  • Reputatie: +4/-0
  • Chelsea FC
    • Adresa de email
Răspuns #18 : 23 Septembrie, 2018, 23:38:59
Hazard zici ca a jucat  tot meciul in Grecia, asa era de obosit. Morata si Giroud nu fac nici cat un sfert din Aguero, aici e diferenta( nu avem atacanti de prima mana). Partea pozitiva , posesia meci de meci care ofera o anumita constanta in joc.Mult mai bine decat cu Conte

De acord referitor la Hazard. Chiar nu știu ce a fost cu el.

Gândește-te că lui Conte cu sistemul lui i-a mers un sezon bine. În sezonul următor, toți ne știau jocul și na...
Acum avem doar posesie. Din cele 30000 pase ale lui Jorginho, doar 3-4 au fost super utile, peste apărarea lui West, în rest plimbăreala înainte și inapoi.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #19 : 24 Septembrie, 2018, 16:40:42
suturile de la distranta trebuiau sa apara de prin min 65, nu din 90 cand a sutat Barkley pentru prima data pe poarta... Abordarea din repriza a 2 a fost putin gresita. Tot s-a sperat ca la un moment dat o sa iasa ceva. Daca nu am fi avut gloabe de atacanti aveam lejer 2-3 goluri marcate la ce pase le-au fost servite.

######

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1926
  • Reputatie: +27/-0
    • Adresa de email
Răspuns #20 : 24 Septembrie, 2018, 19:21:17
probabil era mai bine sa fi avut maxim 7puncte cu un joc modest ca Dl profesor si cei 4 ucenici ai sai de pe forumul romanesc, si ala mai prapadit... sa fie multumiti.

Prea multa negativitate, trezitiva!

Echipa e ok, am impresia ca Gelu, Constantin si Marinica nu realizeaza ca CHE trece printr-o schimbare.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #21 : 24 Septembrie, 2018, 22:50:28
probabil era mai bine sa fi avut maxim 7puncte cu un joc modest ca Dl profesor si cei 4 ucenici ai sai de pe forumul romanesc, si ala mai prapadit... sa fie multumiti.

Echipa e ok, am impresia ca Gelu, Constantin si Marinica nu realizeaza ca CHE trece printr-o schimbare.

asta e scuza incompetentilor?... trecem printr-o schimbare, stai asa sa ne invatam cum sa tragem la poarta :))
Schimbare e atunci cand transferi 5-6 jucatori noi nu cand deja ai un nucleu format. Sarri a mostenit o echipa inchegata cu jucatori care joaca impreuna de cativa ani.
Problema e in atac. Si apoi David Luiz in postura de ultim aparator care face parteneriat cu Rudiger. Acolo suntem predispusi violurilor.
Pacat ca stam foarte foarte bine la mijlocul terenului - dupa multi multi ani - si nu avem om de gol in zona de 16m.
« Ultima Modificare: 24 Septembrie, 2018, 22:53:16 de Paul »

######

Offline istratealy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 511
  • Reputatie: +15/-0
    • Adresa de email
Răspuns #22 : 25 Septembrie, 2018, 05:20:46

asta e scuza incompetentilor?... trecem printr-o schimbare, stai asa sa ne invatam cum sa tragem la poarta :))
Schimbare e atunci cand transferi 5-6 jucatori noi nu cand deja ai un nucleu format. Sarri a mostenit o echipa inchegata cu jucatori care joaca impreuna de cativa ani.
Problema e in atac. Si apoi David Luiz in postura de ultim aparator care face parteneriat cu Rudiger. Acolo suntem predispusi violurilor.
Pacat ca stam foarte foarte bine la mijlocul terenului - dupa multi multi ani - si nu avem om de gol in zona de 16m.

Probabil ca la schimbare se refera la ideea de joc/ tactica, nu la jucatori, lucru care afecteaza randamentul lor. Sunt cateva lucruri pe care le-am remarcat eu(probabil si voi) si as vrea sa le punctez:

1. Azpilicueta joaca de atatia ani la Chelsea si cea mai buna pozitie in care a fost folosit era sub Conte, sa fie al treilea fundas din dreapta. Defensiv nu am ce sa ii comentez, omul ii impecabil, rareori face vreo greseala, dar ofensiv nu mi se pare cel mai potrivit pentru cum vrea sa joace Sarri, centrarile lui din banda mi se par slabe, nu ii cel mai potrivit pentru 1-2 rapide. CB nu are cum sa l joace, dar nici RB nu-l vad sa dea randamentul ca in sistemul ala cu 3 .

2. Kante are foarte multe calitati, defensiv ii cel mai bun din lume, mi se pare ca noua pozitie ii arata slabiciunile pe faza ofensiva. Isi poate imbunatati jocul in ultima treime, dar tot nu cred ca poate ajunge la nivel de top in acele aspecte ale jocului. In meciul cu West Ham a fost la capatul catorva centrari, dar finalizarea nu a fost chiar cum trebuia. Nu stiu cat de mult isi poate dezvolta latura asta, sa contribuie cu goluri si assit-uri.

3. Al treilea punct se leaga putin de al 2. Poate sunt eu putin nostalgic, dar nu am cum sa nu vad ca nu mai avem mijlocasi cu sut cum aveam in trecut. Nu vad pe nici unul dintre cei 3 Jorginho-Kante-Kovacic(ei o sa joace mai mult) sa vina macar la 3,4 meciuri cu un gol, lipseste mijlocasul ala care sa aibe foamea aia de goluri cum era Lampard. Nu sunt nebun sa zic ca toti 3 ar trebui sa fie asa, dar macar unul sa aibe un aport ofensiv mai important, sa incerce sa se remarce mai mult. Nu ai cum cu echipe care se apara cum am vazut meciurile trecute sa te bagi cu mingea in poarta, trebuie incercate executii de la distanta.

4. Problema cea mai mare cred ca ramane atancatul central, unde nu avem calitatea necesara. Giroud ii bun, dar la urma urmei va fi mereu a doua optiune, combinativ, ajuta mult echipa, dar se vede diferenta dintre unul de top si el cel putin la numarul de goluri. Cat despre Morata nici nu am ce sa mai zic, saracul ii distrus, mai bine s-ar duce inapoi in Spania sau Italia ca aici nu stiu ce cauta. Era bine macar  daca ne alegeam vara asta cu Higuian, macar aveam un atacant cu randament bun. Ma mir ca Batshuayi a fost dat imprumut, ar fi bine daca l-ar aduce inapoi in iarna, daca nu putem lua ceva de calitate.

5. Cred ca Christensen ar merita mai multe sanse in duelul cu Luiz. Brazilianul are un control mai bun al balonului, dar te astepti de la el oricand sa greseasca defensiv, poate ca mai bine s-ar merge pe siguranta danezului.

Cat despre meciul cu West Ham am vazut doar repriza a doua: Hazard chiar daca a fost odihnit mi s-a parut ca nu era la nivelul lui obisnuit, Morata ii o nulitate, deci cum  sa ratezi singur cu portarul(la faza cand  Luiz i-a pasat din careu)........., despre William iara m-am saturat mai ales cand am vazut ca tampitul in loc sa incerce sa-i dea o centrare pe jos la Morata(poate credea ca rateaza si de acolo  :D )  el incearca sa suteze la poarta prin minutul 91.......
Pacat ca nu avem un atacant de clasa sezonul asta, aveam ceva sanse la titlu, asa foarte greu.
« Ultima Modificare: 25 Septembrie, 2018, 05:26:00 de istratealy »