Autor Subiect: Chelsea - Southampton , Miercuri 21:45  (Citit de 3709 ori)

Offline CHelseaBlues

• Hero Member
  • Mesaje postate: 896
  • Reputatie: +4/-2
Răspuns #30 : 06 Ianuarie, 2019, 01:04:56
eu nu-i vad rostul lui Kante ca mijlocas ofensiv. O singura data a iesit schema, in meciul cu City. Jorginho are rolul lui la constructie dar tot nu-s multumit de el. Treaba pe care o face el cred ca ar putea sa o faca si Kante fara probleme. Pe Jorginho il vad mai periculos in jurul careului de 16m decat pe Kante. Cred ca Sarri o cam ia pe aratura cu insistentele astea, jucatori de profil defensivi sa fie cat mai aproape de careul advers. Mai degraba Kante box-to-box genul lui Essien.
Cat despre Southampton care s-au aparat eroic... de acord, dar altceva nu prea aveau ce sa faca. Acum ma intreb, cand pregatesti un meci impotriva unor echipe ca Sotton, scenariul asta - cu adversarul bagat tot in poarta - nu il iei in calcul?
Si daca il iei in calcul care e planul? Ca la Sarri nu s-a vazut. Eu inteleg ca e bine cu posesie dar nu mai bine mai oferi mingea si adversarului care poate iese la joc si ai sansa sa-l prinzi pe contre?
Imi placea cand era matic si Kante in spatele lui Cesc, avea omu viziune , libertate si nu se obosea daca pierdea mingea, cu un costa in atac chiar si pasele proaste ajungeau sa fie gol si inca un assist pentru cesc....
Acum stam ii obosim pe aia cu mii de pase dar nu sta nimeni in careu pe care ne putem baza, morata foarte des in offside sau la oricare atingere e pe jos, din 2m da peste poarta, in flancuri il avem doar pe hazard care sta bine si la capitolul finalizare dar deja adversarul stie si il tine ocupat, willian o plimba rau de tot, parerea mea e ca si david luiz are o viziune ma uimeste des la unele centrari, chiar din pasele lui urcam repede e intrun fel penibil ca sa faca asa ceva un fundas si mijlocasi gen jorginho e 0 la capitolul asta, david luiz daca joaca pe post de mijlocas defensiv cu ngolo ar fi combo de combo.....sa intamplat asta o data luiz si matic la mijloc cand a luat mou campionatul, calumea de tot meciul ala cu city

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk