Autor Subiect: Man City - Chelsea , Duminică 18:00  (Citit de 4666 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline toma

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 454
  • Reputatie: +2/-0
    • Adresa de email
Re: Man City - Chelsea , Duminică 18:00
« Răspuns #45 : 10 Februarie, 2019, 20:32:55 »
Timpul lui Pedro,wili ,azpi Alonso Barklay îi depășit trebuie jucători serioși fara spanioli și italieni părerea mea
  Sorryball 😅😭😂
« Ultima Modificare: 10 Februarie, 2019, 20:34:40 de toma »

Offline Le Saux

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
  • Reputatie: +10/-0
« Răspuns #46 : 10 Februarie, 2019, 21:01:05 »
Mi s-a luat de schimbat antrenorii. Avem printre cei mai jegosi jucatori ca si caracter. Unii dintre ei au dat afara deja 3 antrenori  pt ca nu nu le mai placea de ei. Au vazut papagalii ca daca dupa.meciurile mizerabile pe care le-au facut intentionat in ultimul timp iar antrenorul inca rezista au zis sa treaca la un cu totul alt nivel ale.mizeriei.umane.
In vara sper sa zboare aceste nulitati incepand cu vedeta de Hazard, niste bucati spaniole si braziliene.
Mou, Conte si probabil Sarri au fost dati afara de jucatori care au pierdut meciurile intentionat numai sa isi atinga obiectivele lor de oameni mici.
« Ultima Modificare: 10 Februarie, 2019, 21:09:26 de Le Saux »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8603
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #47 : 10 Februarie, 2019, 21:22:03 »
Mi s-a luat de schimbat antrenorii. Avem printre cei mai jegosi jucatori ca si caracter. Unii dintre ei au dat afara deja 3 antrenori  pt ca nu nu le mai placea de ei. Au vazut papagalii ca daca dupa.meciurile mizerabile pe care le-au facut intentionat in ultimul timp iar antrenorul inca rezista au zis sa treaca la un cu totul alt nivel ale.mizeriei.umane.
In vara sper sa zboare aceste nulitati incepand cu vedeta de Hazard, niste bucati spaniole si braziliene.
Mou, Conte si probabil Sarri au fost dati afara de jucatori care au pierdut meciurile intentionat numai sa isi atinga obiectivele lor de oameni mici.
Care sunt obiectivele lor? Chiar și așa, dacă simți că jucătorul te săpa cel mai logic ar fi să nu-l folosești, nu?
Nu a fost obligat de nimeni să joace cu linia clasică de fundasi, mai ales după alte bătăi record pe care le-am încasat cu ei în teren. Nu l-a obligat nimeni să lase defensiva descoperită când l-a mutat pe Kante din poziția lui. Nu e nimeni responsabil in afară de el.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2242
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #48 : 10 Februarie, 2019, 21:34:26 »
La 6-0 toți sunt responsabili. De la antrenor, la atacant, mijlocași, fundași. La 6-0 unde este atacul de nu ai băgat nici un gol? Mijlocul pe ofensiva a fost 0 ( zero) pe defensiva a fost la fel că fundașii: zero. Absolut toți care au fost pe teren sunt de vină, in frunte cu antrenorul.

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1748
  • Reputatie: +26/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #49 : 10 Februarie, 2019, 22:53:13 »
Marius ce te mira mai exact? City face exact ce am făcut noi până prin 2010-11... investește în jucători de top... nu cresc... uită-te ce jucători au cumpărat ei și Lvp în ultima perioada și apoi vezi noi: Zappa, Emerson, Alonso, Barkley, Drinwater, etc

Online CHelseaBlues

• Hero Member
  • Mesaje postate: 675
  • Reputatie: +4/-2
« Răspuns #50 : 10 Februarie, 2019, 23:53:41 »
Noi suntem un fel de Arsenal in ultimi ani alui Wenger, cumparam jucatori de 2 lei kg, bani avem doar ca bagam cantitate nu calitate si tot asa o luam cum o lua si Arsenal 6-0 de la noi doar ca atunci il aveam pe Mou si un lot cu jucatori inca din old guard care stiau sa puna la punct vestiarul, din acea cauza sa intors si Drogba atunci mai mult pentru moral si ca sa le spuna ce trebuie la baieti, acum cine sa mai fie lider in vestiar, toti niste plangaciosi, hazard deja isi face bagajele, odoi la fel (idiot mare sarri ca nu la jucat azi, ce era de pierdut), niste bagabonti mai in varsta care sunt de o vreme la chelsea gen pedro, willian, luiz, azpi care aproximativ 3 din 4 vor sa il sape si pe asta, kante care saracu face ce zice sarri(cred ca e singurul care il asculta) si restul sunt umplaturi gen:alonso, barkley, zappacosta, kovacic, drinkwater, jorginho
Astia suntem in ziua de azi, vestiarul ala trebuie curatat, un antrenor decent si niste transferuri dupa ce placeri are antrenorul, nu sa vina pulisic si sarri sa nu stie nimic despre el.....

Apropo oare de ce la adus Lamps pe Cole la Derby?? Asa trebuia sa il fi adus si noi inapoi pe vrun batranel gen Cech sa ne faca curatenie prin amatori aia cu salarii imense

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #51 : 11 Februarie, 2019, 08:49:10 »
Marius ce te mira mai exact? City face exact ce am făcut noi până prin 2010-11... investește în jucători de top... nu cresc... uită-te ce jucători au cumpărat ei și Lvp în ultima perioada și apoi vezi noi: Zappa, Emerson, Alonso, Barkley, Drinwater, etc

Nu ma mira rezultatul cu jucatorii care ii avem, ma mira faptul ca majoritatea dau vina pe Sarri si Jorjinho. Normal sa ne-o traga cum vor in momentul in care unii cumpara jucatori de valore si ca rezerve iar la noi titularii nu se ridica la nivelul primei echipe. Portarul e decent. Azpi e decent si el, mijlocasii: RLC, Kante si Kovacic sunt ok dar pe atac in afara de Hzard nu prea avem mare lucru. Hudson-Odoi nu stiu cum joaca intr-un meci cu miza si jucatori buni ptr ca nu a fost bagat in meciuri dinastea. La Higuain e prea devreme sa ne pronuntam.
  Eu cred ca o sa mai vedem scoruri dinastea sezonul asta. 3-0, 4-0, 5-0 o sa devina un trend. Si asta din cauza jucatorilor care cred ca sunt mai presus decat un antrenor si fac ce vor ei. Asa ca in momentul in care Sarri il scoate pe Jorjinho din primul 11 o sa joace si domnisoarele noastre ceva "folbal"
  Eu daca as fi fost suporter pe SB efectiv as fii intors spatele la echipa in minutul 6. Daca ar face asa suporterii in fiecare meci pana la final de sezon ar reusi sa transmita un mesaj. Pana la urma ptr suporteri joaca, suporterii sunt cei care varsa banii in conturile clubului, club care ii platesc sa joace nu sa faca fițe.
  Daca la o multinationala nu ti-ai face jobu-ul ptr care esti platit ai primi un avertisment verbal, porma penalizare si porma iti cauti de lucru. Poate ar tb sa se implementeze si aici asa ceva.

P.S. De prin 2007-2008 (de cand am net meserias) am vazut aproape toate meciurile lui Chelsea. Cred ca pot sa numar pe degete cate meciuri am pierdut de atunci. Dar este ptr prima oara cand nu am reusit sa ma uit pana la finalul primei reprize la un meci. Efectiv la 4-0 am inchis browserul si crapam de nervi.
« Ultima Modificare: 11 Februarie, 2019, 08:52:56 de Marius Gavrila »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #52 : 11 Februarie, 2019, 10:08:18 »
Dacă antrenorul nu e in stare să țină vestiarul atunci trebuie să plece urgent. E mai ieftin să schimbi un om decât 8 titulari. Prima calitate a unui antrenor trebuie să fie man-management, fără asta n-ai cum să ai o echipă. Voi ziceți că sunt jucătorii, dar nu  v-ați întrebat niciodată de ce cu echipele de pluton se reușesc victorii iar cu cele tari doar umilințe? Omul nu e în stare să improvizeze în timpul meciului. 80% din meci pe faza defensivă city a stat pe o adâncime de maxim 8-10 metri, ai noștri n-au reușit să-i desfacă pentru ca nu a schimbat abordarea tactică nici de la 4-0. City a jucat un "blitzkrieg", în loc să-și apere flancurile, s-au poziționat în mijlocul terenului, asigurandu-și densitate maximă, iar orice încercare de verticalizare a fost inutilă. În minutul 1:28 de secunde (parcă) City a dat dovadă de slăbiciune, atunci când i-am prins rasfirati, imediat au sesizat greșeala și s-au compactat în zona de 20 de metri. Am vazut genul ăsta de apărare la Chelsea acum ani buni, una dintre cele mai eficiente aparari. Sarri n-a știut cum să reacționeze și a lăsat așa. Atacul lor a fost la fel, toată densitatea din fața porții lor s-a mutat în terenul advers, ori de câte ori a fost nevoie. Aici nu e vorba cât de praf sunt jucătorii sau nu,  aici e vorba despre cât de inconfortabil te face adversarul să te simți pe teren, prin supra-aglomerarea zonelor cheie. Pep a folosit tot ce a învățat de la celelalte echipe din EPL, s-a apărat ca Bournemouth și Palace și a atacat ca echipele din top 4. Tactica lui e plină de lacune și din câte vedem nici nu are alta. Oare Conte ce mai face? :))

######

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #53 : 11 Februarie, 2019, 12:29:45 »
https://twitter.com/OptaJoe/status/1094655382331551747

"is it too late now to say sarri?"

######

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #54 : 12 Februarie, 2019, 00:46:12 »

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #55 : 12 Februarie, 2019, 08:42:23 »
Mda, are dreptate tipu de mai sus.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #56 : 12 Februarie, 2019, 10:24:32 »
Eu nu sunt de acord, aș fi ipocrit dacă aș rezona cu părerea omului. Niciun antrenor nu a beneficiat de tratament special din partea clubului nici măcar cei care aveau rezultate. Dacă conducerea trebuie să-și schimbe abordarea în relația cu antrenorii să o facă pentru antrenori ca Antonio Conte. După mine Sarri nu meritar clemență, pentru că nu a demonstrat nimic ca antrenor cu toate că și-a adus 2 jucători pe care îi știe și a mai lucrat cu ei. Conte l-a transformat pe Moses intr-un jucător esential pentru câștigarea meciurilor și tot n-a fost apreciat corect și nu i s-a dat mână liberă la transferuri. Sarri știa foarte bine în ce se bagă atunci când a decis să colaboreze cu Chelsea. Nu văd niciun motiv pentru care conducerea să își schimbe comportamentul în relația cu el. Și inaintea lui chiar am avut antrenori care ar fi meritat mână liberă la tot ce înseamnă management la club.

######

Online CHelseaBlues

• Hero Member
  • Mesaje postate: 675
  • Reputatie: +4/-2
« Răspuns #57 : 12 Februarie, 2019, 11:32:27 »
Cica Sarri are timp pana la sfarsitul lunii sa dovedeasca ca mai poate scoate ceva din aceasta echipa, o luna unde avem finala cu city si meci cu united in fa cup, sa vedem ce iese......daca e sa plece aveti un antrenor anume pe care il vreti? Zidane si Simeone nu vin sigur, Nagelsmann se duce la Leipzig si unul din Italia gen Spalleti nu vreau, multe optiuni nu avem, poate ramane Zola ar fi ok....
Deocamdata imi doresc intrun fel sa nu mai fie Sarri, dar pe alta parte as vrea sa ia europa league sa ne calificam totusi pentru ucl si sa vad ce are de gand in vara daca nici dupa vara nu face treaba atunci las da afara, depinde ce face acum iarasi cu city si united

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #58 : 12 Februarie, 2019, 11:57:10 »
Cand omul fumeaza patrunjel meci de meci e greu sa mai faci predictii. Daca ramane Zola ar putea doar sa lase jucatorii sa joace ce vor ei, la fel cum a facut Di Matteo.

######

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #59 : 12 Februarie, 2019, 15:30:27 »
Paul, ai înțeles ideea omului? Nu este nicăieri o disputa intre Sarri și Conte, de ce plm ar fi!? Omul are dreptate referitor la de ce nu băgăm bani in club, a pățit o Jose, salata de Conte, o va păți maioneza de Sarri, și condimentele pl care vor urma...