Autor Subiect: Man City - Chelsea , Duminică 18:00  (Citit de 4667 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8603
  • Reputatie: +125/-3
    • Adresa de email
Re: Man City - Chelsea , Duminică 18:00
« Răspuns #60 : 12 Februarie, 2019, 20:07:41 »
Paul, ai înțeles ideea omului? Nu este nicăieri o disputa intre Sarri și Conte, de ce plm ar fi!? Omul are dreptate referitor la de ce nu băgăm bani in club, a pățit o Jose, salata de Conte, o va păți maioneza de Sarri, și condimentele pl care vor urma...

pai asta stabilisem de cand a plecat Ancelotti... bine atunci l-am scos cumva vinovat pe Emenalo. Clubul e vinovat ca n-a adus pe unul competent in prima faza. Daca aveam unul competent sau unul care macar nu pierdea la scoruri record nu am fi avut aceste dezbateri.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1748
  • Reputatie: +26/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #61 : 12 Februarie, 2019, 21:37:24 »
Vezi Tweetul lui @LavCFC: https://twitter.com/LavCFC/status/1095381477330747394?s=09

Na bv mă... aduci americani în loc să cumperi ce trebuia de la BVB

Offline Luci

• If I Got �1 Every time Carroll scored I Would Be As Rich As Portsmouth
  • Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5403
  • Reputatie: +94/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #62 : 13 Februarie, 2019, 02:50:01 »
Hai ca voi nu știți cum e sa va râdă fanii spurs in fata... [emoji23] nu e asa rău.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1824
  • Reputatie: +18/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #63 : 13 Februarie, 2019, 06:24:47 »
Decât sa vina Mourinho sau alt antrenor cu joc ca și al lui, mai bine să rămână sarri.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #64 : 13 Februarie, 2019, 10:20:43 »
Hai ca voi nu știți cum e sa va râdă fanii spurs in fata... [emoji23] nu e asa rău.

A râs toată planeta, stai liniștit. Bine ca au venit meciurile din ucl că s-au mai potolit.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

######

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #65 : 13 Februarie, 2019, 10:36:16 »
Decât sa vina Mourinho sau alt antrenor cu joc ca și al lui, mai bine să rămână sarri.
Stai ca îți zic eu ce se întâmplă dacă rămâne Sarri.
La vară începe "reconstrucția".
Pleacă toată linia ofensivă, probabil fără Higuain și încep transferurile de genul Barkley și Drinkwater, mult, prost și de umplutură. Își aduce niște jucători mediocri cu care să dezvolte princpiile lui de joc. Jorjel rămâne playmaker și o să construiască echipa în jurul lui. Nu o să mai fim în stare să atragem jucători talentați și o să ne batem an de an la locul 4, pierzând toate meciurile cu echipele din big four, iar când se va întâmpla să batem pe vreuna o să sărbătorim aici ca și cum am fi luat campionatul. El va fuma pătrunjel în continuare, unii dintre noi vor fi bucuroși că începe o nouă "eră" sub un antrenor care se bucură de încrederea clubului iar alții se vor uita în reluare la meciurile de sub  Ancelotti, Conte și Mourinho de pe vremea când sodomizam adversarii de top. Rusul nu va mai băga așa de mulți bani că nu vor fi jucători care să vină să se bată pe locul 6 cu watford, Chelsea va avea continuitate (cu un fotbal mediocru) și cam atât. Un fel de arsenal dar fără politica lor de transferuri din perioada wenger. Și uite așa se încheie marele vis a lui RA de a avea europa la picioare. Noi ăștia mai bătrâni o să retraim meciurile din copilărie și o să ne aducem aminte săptămânal de zicala "lift you up to bring you down".

« Ultima Modificare: 13 Februarie, 2019, 10:53:53 de Paul »

######

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #66 : 13 Februarie, 2019, 19:04:43 »
cam la toti antrenorii li s-au facut poftele. cand a venit mourinho de la porto, a venit cu 4 jucatori mi se pare de acolo. la conte la fel, morata si baka au fost adusi la cererea lui.

poate o sa-si dea seama sarri ca in jurul lui jorginho nu poate sa construiasca, ca nu are ce. e prea slab.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #67 : 13 Februarie, 2019, 20:02:45 »
Dacă v-ați uitat aseară la meciul psg-ului, Jorjel al nostru ar trebui să joace cum o face Veratti. Mă întreb așa ca spectator habarnist cum tu mare antrenor de super club nu poți să vezi diferența dintre cei doi jucători.
Întrebarea e valabilă și pentru perioada Conte care construia cu fabregas meci de meci.

######

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #68 : 13 Februarie, 2019, 23:22:08 »
daca te uitai la video-ul ala până la capăt, ai fi înțeles care e diferența între Jorginho și Veratti. Jorginho a venit pe 57mil (înainte să explodeze piata, suma asta echivala cu max 35mil), pe când pentru Veratti ar fi trebuit să arunci sacul de bani... Acum mi clar, nu ai înțeles video-ul lui AG

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #69 : 14 Februarie, 2019, 00:07:54 »
daca te uitai la video-ul ala până la capăt, ai fi înțeles care e diferența între Jorginho și Veratti. Jorginho a venit pe 57mil (înainte să explodeze piata, suma asta echivala cu max 35mil), pe când pentru Veratti ar fi trebuit să arunci sacul de bani... Acum mi clar, nu ai înțeles video-ul lui AG

doamne fereste, prietene am zis eu vreodata ca trebuia sa-l fi luat pe Veratti in locul lui Jorjel? Ba pe bune, limba romana ne face probleme?
Am subliniat doar diferenta dintre cei doi jucatori si atat. Ca sa iti construiesti jocul in jurul unui playmaker, jucatorul ala trebuie sa fie de foarte buna calitate. Eu am zis de multe ori pe aici, nimeni nu are rabdare sa creasca tineri jucatori pentru ca nu avem politica de transferuri de la Arsenal. City are cei mai multi jucatori crescuti de ei, Liverpul la fel... Peste tot echipele de top au jucatori crescuti de ei... sau... ?
Da eram ironic, fotbalul de azi inseamna investitii masive in jucatori de top daca vrei performanta. Daca vrem asa si noi acolo top4 cu riscul de-a ajunge pe 6 putem sa incepem sa crestem 2-3 baieti pe vara, mai vindem 1, ramane de-o ciorba, mai platim un salariu.
Vremurile lui Ajax au trecut, e 2019, oamenii din fotbal au bani de se caca pe ei. Crezi ca le pasa lor ca au bubuit preturile? Singurul lor impediment e FFP si atat.
La noi e o singura problema, luam scump si foarte prost. Probabil ca peste 5 ani o sa auzim ca clubul e implicat in spalare de banim, altfel nu-mi explic cum sa dai 40 de mil pe Bakayoko (parca), 50 de mil pe Torres, 60 de mil pe Jorjel... ba 60!! Si evolutiile lui sunt mai slabe decate ale lui Barkley :))

######

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #70 : 14 Februarie, 2019, 13:19:16 »
Paul, ce spui tu e echivalent cu o diferenta mizerabila pe care ai face-o intre Pulisic si Cristiano Ronaldo. Normal ca un jucator transferat pe o suma care nu mai e wow in ziua de azi (99%) nu se poate ridica la nivelul unui jucator de top, care ar fi venit pe o suma mult mai mare.

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #71 : 14 Februarie, 2019, 15:52:35 »
Îi dau dreptate lui Paul, la bani aia trebuia să știe să facă ceva, nu doar pase înapoi și lateral. E egal cu 0 ce face jorginho. Fabregas îi dă clasă și peste 5 ani.

Offline Luci

• If I Got �1 Every time Carroll scored I Would Be As Rich As Portsmouth
  • Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5403
  • Reputatie: +94/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #72 : 14 Februarie, 2019, 15:55:24 »
Cum să nu te apuce ma râsul cand il injuri pe cesc 2 ani, apoi zici ca i da clasa altuia care are tot viitorul înainte? Cum sa l plangi pe conte cand il voiai afara ca juca cu 5 fundași si tu vrei fotbal frumos? :)))))

Ma, băieți voi trebuie sa va amintiti cum a castigat chelsea liga, prin munca grea, 12 ore de antrenament...

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #73 : 14 Februarie, 2019, 17:19:46 »
Omul e schimbator, Luci... odată cu anii și experiența își mai da seama de cum sta treaba... stai mă! unde o iei la deal? e vorba de schimbarea după cum bate vântul 😁 (de data asta săgețile nu sunt către tovarășul Paul, fratele mai bătrân a lui Oscar)

Offline f18dragos

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1333
  • Reputatie: +11/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #74 : 14 Februarie, 2019, 17:32:07 »
Iar City a pierdut la Newcastle :)))) nu mai înțeleg nimic...