Autor Subiect: Chelsea - Tottenham , Miercuri 22:00  (Citit de 5267 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8944
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Re: Chelsea - Tottenham , Miercuri 22:00
« Răspuns #45 : 01 Martie, 2019, 00:09:33 »

de ce l-ai pune pe Kante înapoi DM când fomistul ăsta abia se reacomodează pe poziția de CM și omul e fucking genious... nu-mi amintesc un CM care să acopere atât teren și să aibă aceeași viteză în primul și ultimul minut... îl pui DM și îi restrictionezi 70% din ceea ce poate sa facă, really!?

vezi ca incurci borcanele, Kante nu mai joaca DM pentru Mauritzel a zis ca nu e 'good enough' si nu ca ar fi mai bun in pozitia de CM. 
« Ultima Modificare: 01 Martie, 2019, 00:12:49 de Paul »
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1926
  • Reputatie: +27/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #46 : 01 Martie, 2019, 00:39:03 »
era referire la perioada în care juca DM pentru Conte. Nu știi dacă e forțat sau nu, el pare să se bucure că joacă din nou CM, ca la Leicester.

Despre Jorj am spus clar după meci că nu e de Chelsea, apoi am văzut statistica online și nu pot fi ipocrit încât să nu recunosc că analiza jocului asupra lui în meciul cu Tottenham, am facut-o orbit/influențat de turma anti jorj. Dar asta nu-mi schimba părerea că e nevoie de un DM anti fotbal, care să se priceapă doar la uciderea atacurilor adverse, exemple pe care le-ai prins: Makelele și Essien. Aveau vre-o unul dintre ei o calitate care era restricționată de pozitia/rolul din teren?

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #47 : 01 Martie, 2019, 05:16:21 »
Uită-te ce a zis Rio Ferdinand de jorjel. Sau ăla cu o carieră la cel mai înalt nivel, nu știe ce zice?

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #48 : 01 Martie, 2019, 09:46:23 »
și când îl susțineau toți cei din fotbalul de înalt nivel pe Mourinho (înainte să fie demis de la CHE) nu contau? sau nu asta era ideea ;D ;D ;D

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #49 : 01 Martie, 2019, 09:46:51 »
E plin internetul de alde fan boys care pentru 4 likeuri nu știu ce statistici să mai facă. În comparație cu Kante DM, Jorjel e doar un tricou în plus. Maurtizel l-a adus înlocuitor pentru Kante, ce să vezi... țeapă. Mie mi-ar fi rușine să promovez asemenea statistici. După ce că e vai steaua lui (în comparație cu Ngolo) ne mai și lăudăm cu statistici pozitive care apar o dată pe sezon... și măcar dacă ar fi avut o evoluție fără greșeală. Îl joci pe Ampadu acolo și nu o să fie cu nimic mai slab decât Jorjel. Faptul că stă cu mâinile pe sus cum făcea fabregas nu-l face un fabregas. Am ajuns la concluzia că și la finalizare e mai slab decât Kante care după mine e unul din jucătorii cu tehnică de finalizare destul de scăzută. Îți dai seama că dacă face rocada între ei e jale pentru Jorjel. Mauritzel nu are curajul să-și asume transferul de tip flop și îl tot joacă pe poziția lui Kante spre deosebire de Conte care si-a asumat flopul Bakayoko și nu l-a scos pe Kante din poziție ca să folosească acolo jucătorul adus de el.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

######

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #50 : 01 Martie, 2019, 12:40:01 »
Nu, nu, nu... totul e interpretat gresit.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #51 : 01 Martie, 2019, 15:45:08 »
Nu, nu, nu... totul e interpretat gresit.

Până acum evoluțiile și rezultatele sunt de partea celor care nu sunt fan boys. Oricum ai vrea să interpretezi există o singură certitudine. Au trebuit să treacă 27 de etape ca să avem prima statistică pozitivă pentru Jorjel ignorând faptul că Ngolo e scos din poziția lui unde e beast ca să-i facă loc lui Jorjel.
Mi se pare jenantă situația, dar cel mai penibil mi se pare să faci statuie unui jucător care nu a contribuit cu nimic notabil până acum. Îmi pun ambiția să vă fac 26 de statistici conform fiecărei etape ca să vă demonstrez cât de prastie e Jorjel? Dar mă gândesc că nici atunci n-o să acceptați pentru că cine știe ce postare mai găsiți pe twitter.

######

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #52 : 01 Martie, 2019, 15:48:43 »
Nu prea s fan twitter, caut statistici de la oameni care stiu ce zic, se pricep la fenomen, apoi incerc sa fac o analiză, iar de acolo trag concluziile... deci pune te in locul meu, ar trebui sa l ascult pe baiatul ăsta care e copy paste la orice zici sau pe celălalt care vrea nemți antrenori ca acum e misto klopp?

Esti subiectiv paulinho, niciodată nu ti au plăcut brazilienii, de aici denotă asta. In afară de oscar.

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #53 : 01 Martie, 2019, 16:17:04 »
Nu prea s fan twitter, caut statistici de la oameni care stiu ce zic, se pricep la fenomen, apoi incerc sa fac o analiză, iar de acolo trag concluziile... deci pune te in locul meu, ar trebui sa l ascult pe baiatul ăsta care e copy paste la orice zici sau pe celălalt care vrea nemți antrenori ca acum e misto klopp?

Esti subiectiv paulinho, niciodată nu ti au plăcut brazilienii, de aici denotă asta. In afară de oscar.

nu o sa mananc cacat ca tine, daca unul o face, o faci si tu. probabil se pricep si aia la fotbal ca au activat prin liga a 6 ca tine si te dai mare inteligent, jos palaria. daca un analist iti zice ca jorjel e wow, crezi? mie nu mi se pare nimic wow. daca tot te uiti la analize si statistici, uita-te la ce a zis rio ferdinand, nu toti terminatii care isi exprima parerea la fel ca mine.

aici e un forum, toata lumea isi exprima parerea, nu trebuie sa te dai mai intelingent, ca nu esti de fel. nu iti place postul meu sau lu altcineva? nu-l citi coaie.. mi se rupe. ca vii si tu si ne spui ce a zis unul si altul de jorjel, e destul sa o spui odata. cam pe 90% dintre fanii chelsea, ne-a lamurit jorjel.
« Ultima Modificare: 01 Martie, 2019, 16:21:12 de Nicu S. »

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #54 : 01 Martie, 2019, 16:19:18 »
:)) jorjel tot de la Paul o știi, da? [emoji23]

.

Offline Radu

• Admin
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1074
  • Reputatie: +17/-0
« Răspuns #55 : 01 Martie, 2019, 16:28:56 »
Băieți eu zic că fiecare are dreptatea lui ,dar nici mie nu-mi convine de Jorjinho , pe teren nu iese cu absolut nimic în evidenta un assit nu da , sau niste pase că sa surprindem adversarul , doar pase in spate și lateral... Adică la ce ne ajuta asta , nici ofensiv nici defensiv nu rupe , 4 de la Bournemouth 6 de la City... Cel puțin eu asta vad.

Sau poate așteptam prea multe de la el din primul sezon , sper sa mă înșel că am dat f mulți bani pe el și e păcat să fie doar un mediocru.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #56 : 01 Martie, 2019, 16:34:15 »
Radu, tu ai adus niste chestii in discutii mon ami, e altceva. :D din pacate nimeni nu știe dacă asta e nivelul lui sau poate ca o sa crească in joc, eu vad chestia in felul următor, clar ca kante e un inchizator mult mai bun ca jorginho asta e clar, e un distrugator, dar are si calitatea de a fi un box to box sau un mezzala, iar cred ca in ceea ce sarri vrea sa joace se pliază mai bine jorginho, intr adevar poate e si moșul încăpățânat ca nu a schimbat nimic pana la meciul cu city, dar s a văzut in ultimele 2 meciuri cat de mult a crescut jorginho si ca el e inima de la mijlocul terenului, iar daca e protejat mai mult de ceilalți 2 mijlocasi centrali, nu mai apare pericolul, adica spurs n a avut un sut pe poartă, asta nu i s a întâmplat niciodată lui pochetino, iar cfc venea dupa 120 de minute duminică. Meciul a fost câștigat clar de cei 3 mijlocași.

.

Offline CHelseaBlues

• Hero Member
  • Mesaje postate: 837
  • Reputatie: +4/-2
« Răspuns #57 : 01 Martie, 2019, 19:23:46 »
Luci nu trebuie sa ne asculti, pe noi sau pe mine, care vrem un antrenor neamt, si nu zic asta doar ca Jürgen practica un stil de fotbal destul de modern la lfc....
Lam avut pe Conte, care in ziua de azi mi se pare cel mai bun antrenor din Italia, cu mult peste Allegri si Sarri sau oricine mai e pe acolo, si tot lam dat afara....
Avem talente inprumutate si tot atat de multe in academie, nu le folosim ca vezi doamne nare cum pedro, william barkley etc sa stea pe banca.....
In bundesliga e plin de tinerei si nici unul dintre ei e slabut, toate echipele au jucatori tineri chiar si bayern, de dortmund nu mai vorbesc.....
La noi nimic....din cauza asta vreau si eu altceva, mam saturat de pizza calzone, pasta , tortelini si work work work, de 3 ani doar work work work
Intrun fel imi pare bine ca am luat transfer ban, poate asa mai integram si noi niste tineri si cu un antrenor potrivit care nu insista sa isi aduca jucatorul preferat care sa fie undeva pe acolo un average player gen baka sau jorginho, putem sa ne bucuram si noi de niste jucatori unde nu ne plangem cat am dat pe ei si care isi vor face treaba cum trebuie
Nu inteleg cu ce va incalzesc acele statistici despre Jorginho?? Dupa 2 meciuri decente va ascundeti cu el impreuna in spatele statisticilor ca sa uitati de 6-0 sau 4-0?
Credeti ce vreti, eu vad doar un jucator care trage cu adevarat sezonul asta la echipa si acela e Kante
Voi stiti mai bine, eu nam timp sa ma joc football manager sau fifa manager mode sau sa stau pe twitter

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #58 : 01 Martie, 2019, 21:41:24 »
Bă comparațiile alea că jorjel a fost as în serie A mă sperie :)))
E grav, înseamnă că nivelul de percepție al fenomenului e undeva pe la desene animate... no offence

######

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #59 : 01 Martie, 2019, 21:59:04 »
Lam avut pe Conte, care in ziua de azi mi se pare cel mai bun antrenor din Italia, cu mult peste Allegri si Sarri sau oricine mai e pe acolo, si tot lam dat afara....
Avem talente inprumutate si tot atat de multe in academie, nu le folosim ca vezi doamne nare cum pedro, william barkley etc sa stea pe banca.....
In bundesliga e plin de tinerei si nici unul dintre ei e slabut, toate echipele au jucatori tineri chiar si bayern, de dortmund nu mai vorbesc.....
La noi nimic....din cauza asta vreau si eu altceva, mam saturat de pizza calzone, pasta , tortelini si work work work, de 3 ani doar work work work
Intrun fel imi pare bine ca am luat transfer ban, poate asa mai integram si noi niste tineri si cu un antrenor potrivit care nu insista sa isi aduca jucatorul preferat care sa fie undeva pe acolo un average player gen baka sau jorginho, putem sa ne bucuram si noi de niste jucatori unde nu ne plangem cat am dat pe ei si care isi vor face treaba cum trebuie
Nu inteleg cu ce va incalzesc acele statistici despre Jorginho?? Dupa 2 meciuri decente va ascundeti cu el impreuna in spatele statisticilor ca sa uitati de 6-0 sau 4-0?
Credeti ce vreti, eu vad doar un jucator care trage cu adevarat sezonul asta la echipa si acela e Kante
Voi stiti mai bine, eu nam timp sa ma joc football manager sau fifa manager mode sau sa stau pe twitter

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Conte peste Allegri ? De ce, Allegri are 3-5 planuri atunci cand joaca, omul a facut performanta cu lotul lui Juve, acel lot de care Conte a fost nemultumit ca nu i s-a adus transferuri ca sa ajunga in finala UCL, Allegri a ajuns de 2x in finala UCL.... e bine ca stim despre ce vorbim.
Zi-mi 3 nemti care au fost rupere in afara bundesligii in ultimii 5 ani :). Da, inafar de Klopp, nu mai e un antrenor neamt care sa rupa... e ca si cum ai zice hai sa aducem un antrenor francez pentru ca Zidane a luat X ucl-uri consecutive, logica buna frate...
Iti pare bine ca am luat transfer ban ? Ai prins generatia 05-11 ? As avea o intrebare pentru tine, care generatie ti-a placut mai mult Lampard-Ballack-Essien-Cech-Anelka-Droba-A.Cole-J.Cole(nu era cantaret)-etc sau Mazacar-si-ce-a-urmat-dupa ?
aia cu fifa, fm si twitter e rupere, esti periculos...  :-*