Autor Subiect: Huddersfield - Chelsea , Sâmbătă 17:00  (Citit de 3714 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 886
  • Reputatie: +0/-0
    • Adresa de email
Re: Huddersfield - Chelsea , Sâmbătă 17:00
« Răspuns #15 : 11 August, 2018, 22:31:30 »
Destul de bine s-a miscat echipa, Hazard cand a intrat a creeat panica. Nu stiu ce sa zic de Rudiger Luiz,sa vedem daca se incheaga ceva.Un alt semn de intrebare e cine o sa joace langa Kante si Jorginho,dificil pentru Sarri.Oricum cred ca Moses a sarit din schema,433 nu i tot una cu 343:). Morata.....tre sa faca ce facea la Real, sa intre in repriza 2 si sa dea gol

Offline bogdantgv

• Blue'children
  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 97
    • Adresa de email
« Răspuns #16 : 11 August, 2018, 22:39:39 »
Meci destul de bun pentru noi, avand in vedere ca e primul oficial ( nu luam in considerare Community Shield ).
Cred ca e mai bine sa jucam cu Barkley la mijloc in locul lui Fabregas, dar si cu Pedro in locul lui Willi pe dreapta, spaniolul pare in forma dupa amicale.

E mult prea devreme sa tragem o concluzie, dar meciul cu Arsenal va fi cu siguranta un prim test important pentru Sarri.
IT'S BLUE...

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1926
  • Reputatie: +27/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #17 : 11 August, 2018, 22:47:15 »
Cat noroc pe noi ca am reusit prin Sarri sa-l furam pe Jorginho,  celor de la MC...

Nu ma asteptam dar Morata arata groaznic, parca nu-l ajuta gandirea... se pune sa dribleze 2-4 adversari pe metru patrat (si cu spatele la parta) cand poate juca simplu cu dai si pleaca. Sper sa fi fost doar un meci...

Paul, am o curiozitate, cum ai tras concluzia aia (din urma cu cateva saptamani) in care ai spus ca tie-ti pare Jorginho un nou Oscar, nimic mai mult. Inafar ca e slab fizic, nu vad nici o alta asemanare. N-au nici acelasi tip de joc si nici aceleasi roluri in teren.

Barkley din greseala a dat pasa aia (glumesc) in rest 0 total, CFC e o manusa prea mare pentru el. E clar ca mijlocul va fi conturat din Jorginho-Kante-Kovacic si probabil Fabre prima solutie de pe banca. Din 2013 n-am mai avut un asa mijloc fain.

Offline bogdantgv

• Blue'children
  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 97
    • Adresa de email
« Răspuns #18 : 11 August, 2018, 22:56:29 »
ASe, nu ti se pare un mijloc mult prea defensiv ( Kante-Jorginho-Kovacic )?
IT'S BLUE...

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #19 : 12 August, 2018, 06:58:17 »
Mie mi se pare ok barkley. Pe Kovacic sper să-l văd doar prin cupe sau nici acolo. Daca nu avem clauza de cumpărare, atunci mai bine ampadu.

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #20 : 12 August, 2018, 11:02:52 »

Jorginho si Kovacic se vor ocupa de tranzitia mingii, amun2 stau fb cu viziunea jocului & pasele.

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #21 : 12 August, 2018, 11:05:41 »
Mie mi se pare ok barkley. Pe Kovacic sper să-l văd doar prin cupe sau nici acolo. Daca nu avem clauza de cumpărare, atunci mai bine ampadu.

Crezi ca nu-l putem cumpara fara clauza? Caz asemanator a fost cu Mitrovic intre Fulham si Newcastle.

Daca va fi jucat mult si el se va simti bine, iti imaginezi ca va cere bordului madrilian sa l vanda la cfc decat sa stea acolo pe banca.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #22 : 12 August, 2018, 14:06:01 »
Barkley e decent, ajuta mult. Sergiu probabil il voia pe Shelvey acolo, d aia e asa de aspru.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1228
  • Reputatie: +12/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #23 : 12 August, 2018, 14:36:12 »
In meciul asta a fost ok Barkley, a avut inițiativa. In plus, aduce ceva ce noi n-am mai avut la mijloc de la Lampard încoace, prezenta fizica.

Trimis de pe al meu ASUS_X00QD folosind Tapatalk

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8950
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #24 : 12 August, 2018, 21:46:31 »
De acord cu voi in ceea ce-l priveste pe Jorginho. Pare sa fie liantul ce ne-a lipsit de vreo 3 sezoane. Mi s-a parut foarte ok si felul in care a inlaturat presiunea primului meci in tricoul lui Chelsea in conditiile in care a fost intr-o pozitie cheie pe teren.
Barkley s-a miscat si el.., mai mult s-a zbatut decat miscat, e important sa joace sezonul asta ca potential are.
Hazard ramane magistral, ma bucur maxim ca n-a plecat. Adversarul coltos pe alocuri dar per total a fost un prim pas important. Ceva emotii la Luiz si Rudiger, eu inca nu sunt convins de cuplul de fundasi. Din cate vad eu RLC n-are cum sa aiba pretentii de titular.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #25 : 12 August, 2018, 21:49:05 »
Aia e! Eu cu Shelvey, tu cu super wonderkid-ul din Football Manager, Christiansen.

Barkley e decent, ajuta mult.

;D ;D ;D ;D tot pe acolo la nivel cu Delph, te referi?

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8950
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #26 : 12 August, 2018, 21:53:11 »
eu merg pe mana lui Luci. E inuman sa-l vezi pe prostul de shelvey super fotbalist :))
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline istratealy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 505
  • Reputatie: +15/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #27 : 13 August, 2018, 02:58:27 »

Jorginho si Kovacic se vor ocupa de tranzitia mingii, amun2 stau fb cu viziunea jocului & pasele.

Daca totul decurge cum trebuie si Kovacic se adapteaza bine in echipa cred ca o sa avem un mijloc foarte puternic.

Jorginho deja s-a integrat foarte bine , el o sa fie dirijorul/coordonatorul echipei.

Kante stim cu totii de ce ii capabil pe plan defensiv ii cel mai bun mijlocas din lume, probabil Sarri o sa-i imbunatateasca jocul ofensiv o sa-l vedem mai mult la finalizare intrucat va juca intr-o pozitie mai avansata, faptul ca a marcat sambata deja indica lucrul asta + echipa o sa aibe un plus dpdv al pressing-ului.

Ce am remarcat la Kovacic pe langa ca este un bun pasator ii faptul ca are un control foarte bun al balonului si forta de patrundere, din ce am mai vazut despre stilul lui Sarri la Napoli  ii placea sa atace mai mult pe partea stanga, iar croatul o sa fie mijlocasul central stanga, asta inseamna ca majoritatea actiunilor ofensive(in ultima treime) o sa treaca pe la el.

Pe foaie arata foarte bine cei trei atat defensiv cat si ofensiv, acum sa vedem cum se prezinta intr-un meci oficial.

Chiar daca avem sau nu clauza pentru imprumutul lui Kovacic, daca nu ati vazut el a postat un mesaj de adio pentru fanii realului:
"After three years filled with trophies I have decided to move on. Eventhough are paths now separate I want to say big thank you to @realmadrid family and all the fans for an amazing part of my life I will never forget. #HalaMadrid"
Deci mai mult ca sigur daca va fi un an bun pentru el aici il vom cumpara.
« Ultima Modificare: 14 August, 2018, 02:45:32 de istratealy »

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #28 : 13 August, 2018, 14:47:23 »
foarte bine si frumos explicat de istratealy! sunt perfect de acord cu tot ce-ai zis.

Kante el oricum alearga ca un cal, deci nu e nicio problema pentru el sa joace box to box, dar trebuie sa puna mai multe probleme acolo in fata.

despre Kovacic eu nu stiu nimic, adica stiu ca a fost transferat de la Dinamo Zagreb la Inter apoi la Real si ca era vazut unul dintre cei mai buni tineri ai generatiei lui, acum sa vedem daca poate sa fie un Hamsik pentru noi. pana acum Barkley are avantajul ca a jucat in EPL si la Everton facea fix lucrul care Sarri incearca sa-l faca la CFC. dar Sergiu, nu-l vede acum, probabil peste vreo 15 meciuri se prinde si el.  :D

sunt de acord cu Paul, din Luiz si Rudiger nu cred ca iese ceva bun... parca si cand le pronunti numele, simti o gafa.

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #29 : 13 August, 2018, 20:56:58 »
 :o nu e nevoie de 15 meciuri ca sa-l bage Sarri pe Kovacic in f11.