Autor Subiect: Discutii si informatii www.chelseafc.ro fan club oficial  (Citit de 13326 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
Re: Discutii si informatii www.chelseafc.ro fan club oficial
« Răspuns #45 : 01 Noiembrie, 2012, 22:06:20 »
Eu habar nu am ce trebuie facut ca sa ne unim , sau macar daca se poate .
Bani nu trebuie , totul este gratis , ma rog , daca vreti sa fim Gold members trebuie ceva bani dati catre Chelsea , dar Bronz eu zic ca ne ajunge :d
Chiar nu stiu ce sa fac sau sa va zic sa faceti .
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
« Răspuns #46 : 01 Noiembrie, 2012, 22:23:29 »
Pai, eu cred ca se poate. Totul e posibil pe lumea asta. Vorbeste cu Paul care sunt pasii care trebuiesc facuti. Si poate ca-ti iese si tie ceva la afacerea asta. Pentru ca nimic nu-i mocca pe lumea asta.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #47 : 01 Noiembrie, 2012, 22:27:08 »
Cred ca se poate face ceva de genul sa modifici numele siteului pe care e hostat fanclubul Chelsea. Cel mai bine ar fi sa le dati mail si sa intrebati mai multe detalii.

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
« Răspuns #48 : 01 Noiembrie, 2012, 22:52:50 »
      Probabil stie Paul mai multe.
      Dar cel mai important e ca ei sa se inteleaga. Apoi o scoatem la capat si cu englezii.

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #49 : 01 Noiembrie, 2012, 23:11:04 »
trebuie doar sa atingi numarul de membrii. Se redeschid inscrierile prin martie. Se prefera fan cluburile cotizante...de la silver is sus.
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Paul

• Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 8671
  • Reputatie: +126/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #50 : 01 Noiembrie, 2012, 23:25:29 »
nr min de membri e 30 :D
noi avem vreo 60 doar pe tabel, cred ca mai sunt inca vreo 15 persoane care doresc sa se inscrie in fan club.
initial mi-au zis ca 2 fan cluburi pt romania e prea mult si mi-au zis sa vb cu bogdan sa ne coopteze el / ei...
nu cred ca vor mai afilia fan cluburi d-astea din mediul online... pacat.. pentru noi.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #51 : 01 Noiembrie, 2012, 23:29:11 »
de la online, incetul cu incetul, ajungeam si pe stadion la un meci in peluza si apoi in statia de metrou rupandu-le curu alora de la spurs!  ;D ;D

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #52 : 01 Noiembrie, 2012, 23:33:05 »
nu stu de online...vorbeam de celelalte feluri.
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Paul

• Moderator
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #53 : 01 Noiembrie, 2012, 23:45:50 »
cum demonstezi ca esti fan club organizat cu locatie pentru meciuri si tricouri pentru membri?
si pana la urma pe ei nici nu-i intereseaza lucrul asta, trimiti hartia astetpi 2 saptamani si primesti afilierea.
Sa va zica Bogdan cat de mult s-a "chinuit" sa-si afilieze fan clubul :))

######

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #54 : 02 Noiembrie, 2012, 07:24:34 »
Sincer mi-a luat un an  ca sa pot sa primiesc si eu un mail bun:D .
In iulie sau august 2009 am incercat prima data si dupa ce am asteptat un rapuns cam vreo 3 luni , i-am sunat si mi-au zis ca momentan romania nu intra pe harta lor :/  in momentul ala chiar nu mai stiam ce sa fac , dar am continuat sa trimit mailul , si dupa un an am primit un raspuns pozititv :D

Oricum in Romania ar fi cam imposibil sa pregatesti o locatie pentru meciuri sau mai stiu eu ce , suntem maxim 3-4 sau chiar mai putini intr-un oras , pe cand in Belgia sau Germania ( cu cei de acolo am mai vb ) sunt cate 90-100 in oras (ma rog in capitala ) .
Eu am mai fost in Sport Pub in galati cu niste prieteni la meciuri de ale lui Chelsea , dar prietenii aia era fani barcelona sau mai stiu ce alte echipe , unul singur ce mai tinea cu Chelsea , este greu in Romania .

30 este numarul minim pentru Bronze, daca vrei Silver iti trebuie 60 +10 care sa aiba membership sau ceva de genu .

Oricum eu puteam(cred ) ca adaug siteul asta la Supporter Clubul meu , dar nu ar fi fost corect fata de Paul .
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Danpetrescu1994

• Full Member
  • Mesaje postate: 107
  • Reputatie: +14/-0
« Răspuns #55 : 02 Noiembrie, 2012, 13:27:23 »
Sincer mi-a luat un an  ca sa pot sa primiesc si eu un mail bun:D .
In iulie sau august 2009 am incercat prima data si dupa ce am asteptat un rapuns cam vreo 3 luni , i-am sunat si mi-au zis ca momentan romania nu intra pe harta lor :/  in momentul ala chiar nu mai stiam ce sa fac , dar am continuat sa trimit mailul , si dupa un an am primit un raspuns pozititv :D

Oricum in Romania ar fi cam imposibil sa pregatesti o locatie pentru meciuri sau mai stiu eu ce , suntem maxim 3-4 sau chiar mai putini intr-un oras , pe cand in Belgia sau Germania ( cu cei de acolo am mai vb ) sunt cate 90-100 in oras (ma rog in capitala ) .
Eu am mai fost in Sport Pub in galati cu niste prieteni la meciuri de ale lui Chelsea , dar prietenii aia era fani barcelona sau mai stiu ce alte echipe , unul singur ce mai tinea cu Chelsea , este greu in Romania .

30 este numarul minim pentru Bronze, daca vrei Silver iti trebuie 60 +10 care sa aiba membership sau ceva de genu .

Oricum eu puteam(cred ) ca adaug siteul asta la Supporter Clubul meu , dar nu ar fi fost corect fata de Paul .

Eu as face tot ce pot ca sa afiliez site-ul, dar ar trebui sa am acceptul conducerii...
Bogdan, care e site-ul tau?

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #56 : 02 Noiembrie, 2012, 18:13:51 »
Eu nu am site .
Siteul nu este o conditie ca sa aplici pentru Supporter Club .

Offline Paul

• Moderator
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #57 : 02 Noiembrie, 2012, 18:25:51 »
singura conditie ce tre` indeplinita 30 de nume si 30 de emailuri insirate pe o foaie de hartie trimita prin fax sau mail la club.
o mare tampenie dupa parerea mea, le-am zis-o si lor...
Eu consider ca cei care se ocupa de fan cluburile Chelsea sunt niste boi.
Daca luam cazul lui Bogdan si-l comparam cu cazul de fata => o comunitate la nivel national este dezavantajata de conditiile impuse de ei.
Am incercat sa le explic ca si dpdv al marketingului este mai avantajos pentru ei sa afilieze chelseafc.ro - dar probabil aia de se ocupa cu afilierea vin la program doar pentru salar nu ca sa fie bine pentru toata lumea.

Eu am renuntat sa mai insist cu afilierea, am cheltuit prea multi bani pe telefoane si faxuri (fara sa mai pun la socoteala mailurile trimise) ca sa mai incerc sa afiliez acest site/forum/comunitate ce vreti voi.
Am trimis lista cu membri de 3 ori. De 2 ori pe mail o data pe fax. Absolut niciun raspuns pozitiv.
Intrebarea care m-a disperat a fost "aveti organizat o locatie unde sa vedeti meciurile?"
Am vrut sa-i raspund: fa tu esti cretina? cum cristosu ma-tii sa ne strangem 600 de insi (nationwide) intr-o locatie sa vedem meciurile lu` Chelsea?
Cum spuneam, niste idioti.

######

Offline Danpetrescu1994

• Full Member
  • Mesaje postate: 107
  • Reputatie: +14/-0
« Răspuns #58 : 02 Noiembrie, 2012, 19:48:51 »
singura conditie ce tre` indeplinita 30 de nume si 30 de emailuri insirate pe o foaie de hartie trimita prin fax sau mail la club.
o mare tampenie dupa parerea mea, le-am zis-o si lor...
Eu consider ca cei care se ocupa de fan cluburile Chelsea sunt niste boi.
Daca luam cazul lui Bogdan si-l comparam cu cazul de fata => o comunitate la nivel national este dezavantajata de conditiile impuse de ei.
Am incercat sa le explic ca si dpdv al marketingului este mai avantajos pentru ei sa afilieze chelseafc.ro - dar probabil aia de se ocupa cu afilierea vin la program doar pentru salar nu ca sa fie bine pentru toata lumea.

Eu am renuntat sa mai insist cu afilierea, am cheltuit prea multi bani pe telefoane si faxuri (fara sa mai pun la socoteala mailurile trimise) ca sa mai incerc sa afiliez acest site/forum/comunitate ce vreti voi.
Am trimis lista cu membri de 3 ori. De 2 ori pe mail o data pe fax. Absolut niciun raspuns pozitiv.
Intrebarea care m-a disperat a fost "aveti organizat o locatie unde sa vedeti meciurile?"
Am vrut sa-i raspund: fa tu esti cretina? cum cristosu ma-tii sa ne strangem 600 de insi (nationwide) intr-o locatie sa vedem meciurile lu` Chelsea?
Cum spuneam, niste idioti.

Bagi si tu la misto un club unde se strang cativa dintre voi :) Doar nu or veni sa verifice. Ma rog, se stie ca englezii nu au o minte foarte bogata la munca la birou

Offline Paul

• Moderator
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #59 : 02 Noiembrie, 2012, 21:06:46 »
pai tocmai asta e, eu cand am trimis lista nimic nu era la misto.

######