Autor Subiect: Chelsea - Liverpool , Duminică 18:30  (Citit de 1108 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1924
  • Reputatie: +27/-0
    • Adresa de email
Re: Chelsea - Liverpool , Duminică 18:30
« Răspuns #30 : 23 Septembrie, 2019, 08:59:42 »
suntem pe locul 11, inainte de etapa asta am fost pe locul 6 cu lot de locurile 9-14.
abia am prins loc in top 4 cu Hazard, tactica formata in decurs de 3-4 ani.
voi aveati filme ca reconstructia cu juniori de 20-23 sa decurga super rapid.

nu au fost adusi Sheva, Ballack, A Cole. au fost adusi CHO, RLC, MM, TA... copii care au nevoie de anisori sa creasca.

echipa chiar joaca bine, mai bine decat juca liverpool cu Klopp in primele 2 sezoane.

luam multe goluri pentru ca avem apararea formata din 2-3 centrali mediocrii: Zouma, e jucator de maxim Everton. Tomori e mult prea devreme ca sa-mi dau o parere... la Euro u21 mi s-a parut petarda rau, golul romaniei din afara careului a fost din gafa lui. Si in final l-am lasat pe marele Danez.... wonderkid-ul FIFA-ului si al Football Managerurilor... jucator care doar la Youth si in Bundesliga a fost bunicel... la Chelsea joaca la nivel cu Zouma. Din punctul meu de vedere e un jucator de tot rahatul, danezul, si cred ca cel mai bun lucru ar fi sa incercam sa-l vindem pentru ca inca am lua o suma maricica pe el.

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 845
  • Reputatie: +0/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #31 : 23 Septembrie, 2019, 09:00:15 »
Pol, suntem în plin proces de schimbare... tranziția mingii pe teren curge frumos. Se vede geniul lui Lampard. Eu zic ca ar fi un mare minus sa l aduci peste 1 an pe Haz înapoi... am juca iar pe el, cu faze încetinit... + că failul asta poate avea un impact mare asupra belgianului.

Cu revenirea lui Haz n ai face decât o echipa modesta de 3-5, calificări în 8ptimi, maxiiiiim sferturi...

Lui Klopp i a trebuit 4 ani sa construiască monstrul actual... fanii lor n-a avut un Nicușor sa considere ca Klopp e depășit.

O mică precizare, în ăștia 4 ani Klopp i-a dus mai mereu în Sampions Lig. La noi e cu emoții spre zero momentan. Un antrenor sa rămână pe post trebuie sa ducă echipa în CL,lui Conte i-a fost fatal lucrul asta în sezonul doi. Lampard cred ca e o excepție și va rămâne sa cladeasca

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #32 : 23 Septembrie, 2019, 09:06:46 »
Klopp n-a pierdut cel mai bun jucator (chiar jucator de top5 in lume) si in + a adus jucatorii cei mai buni din premier league... si jucatori de afara.

comparatia e absurda

btw, sper ca stiti ca sustinem un club britanic... nu mai aveti mentalitatea aia de La Liga in care sa puneti UCL cea mai importanta competitie... cand adopti o echipa, adopta si valorile ei... nu fiti ca arabii de pe social media in rahao

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #33 : 23 Septembrie, 2019, 09:07:53 »
avem a 2-a defensiva din fundul clasamentului, fucking 13 goluri incasate cu super danezul si zouma.

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #34 : 23 Septembrie, 2019, 09:18:42 »
Klopp n-a pierdut cel mai bun jucator (chiar jucator de top5 in lume) si in + a adus jucatorii cei mai buni din premier league... si jucatori de afara.

Ma faci sa râd un pic, Klopp n-a adus niciun super jucător la Liverpool, toți au explodat sub comanda lui. Din contra, i-a plecat Coutinho care era vedeta echipei atunci. Ce erau acei jucători înainte de Klopp și ce sunt acum

comparatia e absurda

btw, sper ca stiti ca sustinem un club britanic... nu mai aveti mentalitatea aia de La Liga in care sa puneti UCL cea mai importanta competitie... cand adopti o echipa, adopta si valorile ei... nu fiti ca arabii de pe social media in rahao

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #35 : 23 Septembrie, 2019, 09:49:52 »
Mane 15g 9a
Salah 19g 15a
Firmino 10g 12a, cu un an inainte 16g 4a
Fabinho printre cei mai buni DM de pe piata
Wijnaldum era cel mai bun jucator de la Newcastle (sa ai o rezerva ca el e un lux)
Naby Keita il desemnau toti noul Kante, rau nu e dar nu e la nivelul francezului.
Matip (nu sunt fan) dar era prospect bun in bundesliga
Shaqiri cel mai bun de la Stoke (la fel ca si in cazul lui Wijnaldum, e un lux sa ai rezerva de genul)
iar transferurile lui Allison si VVD sunt boom-uri.

iar tu tot ras esti

Online frank997

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1143
  • Reputatie: +9/-2
    • Adresa de email
« Răspuns #36 : 23 Septembrie, 2019, 09:57:13 »
Nu inteleg de ce Lampard il prefera pe Batshuayi in locul lui Giroud. Pe saracul Batshuayi l.au dat afara aia de la Valencia dupa cateva luni ca nu era bun de nimic si brusc Lampard il introduce pe finaluri de meci ca sa faca ce?

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #37 : 23 Septembrie, 2019, 10:14:22 »
Mane 15g 9a
Salah 19g 15a
Firmino 10g 12a, cu un an inainte 16g 4a
Fabinho printre cei mai buni DM de pe piata
Wijnaldum era cel mai bun jucator de la Newcastle (sa ai o rezerva ca el e un lux)
Naby Keita il desemnau toti noul Kante, rau nu e dar nu e la nivelul francezului.
Matip (nu sunt fan) dar era prospect bun in bundesliga
Shaqiri cel mai bun de la Stoke (la fel ca si in cazul lui Wijnaldum, e un lux sa ai rezerva de genul)
iar transferurile lui Allison si VVD sunt boom-uri.

iar tu tot ras esti

Prietene, ăștia nu erau super jucători atunci, poate unu maxim doi. Ce erau Robertson înainte, Matip, Wijnaldum(Sissoko era vedeta la Newcastle atunci), Henderson, Origi. Plus transformările în staruri ale lui Trent și Gomez

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #38 : 23 Septembrie, 2019, 12:19:00 »
Mane avea la Soton Hattrick în 7 minute parcă și era no1 pericol ofensiv... ce i trebuia sa fie super jucător? sa aibă aceleași cifre într un câmp inferior, Bundesliga, ca vad ca sunteți fierți pe jucători gen artificii de acolo.

Salah, dacă nu greșesc, a avut 2 campionate extrem de bune la Roma, fiind și el pericolul no1 din atac.

Joe Gomez și Matip nu mi se par wow, sunt ridicați de puterea lotului... sunt sigur ca dacă i ai pune în lotul lui MU ar fi de rahao.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1971
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #39 : 23 Septembrie, 2019, 15:20:57 »
Vine shelvey cu pukki si gata.

Online istratealy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 488
  • Reputatie: +15/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #40 : 23 Septembrie, 2019, 16:02:19 »
Sincer nu va pot înțelege pe câțiva de pe aici, ce așteptări aveți de la sezonul asta ? Nici eu nu sunt mulțumit ca pierdem asta ii clar, dar nu vin sa cer demisia când stiu situația clubului și cel mai important lucru văd o îmbunătățire semnificativă in jocul nostru, in special tranziția mingii + fazele ofensive. Când citesc pe aici ca am jucat slab sau nu stiu eu ce aberații, v ați uitat măcar ieri la meci ? La primul gol nu stiu ce se putea face, probabil sa iasă cineva mai repede sa blocheze șuțul, după Abraham ratează ocazia sa facă 1-1, ocazie singur cu portarul; dam gol, anulat cu var, decizie corecta; la golul 2 s-a rupt meciul, danezul și Alonso au dormit pe ei, asa marcaj dezastru mai rar. Unde mai pui ca am pierdut și 2 schimbări in prima repriza. Repriza a doua au inceput o ei mai bine vreo 5-10, după tot noi am fost cei cu inițiativa, după min 60 nu mai puteau controla meciul, la ce ocazii am avut trebuia sa se termine 2-2 .......
Am avut lotul plin de accidentări, ma rog sa revină odata Rudiger, cel mai decent CB pe care îl avem, pe Tomori îl văd sa facă cuplu cu el, m-a surprins plăcut cum a jucat; Kante nu mai are rost sa zic, sper sa fie Ok de acum sa joace; o sa revină CHO si Reece(care cred ca o sa l scoată pe Azpi de pe dreapta ) + Loftus.
Sezonul asta nu stiu dacă se va câștiga ceva, poate vreo cupa, și sa vedem dacă prindem loc de ucl, dar cu vreo 1-2 transferuri bune, in special un CB de calitate, anul ce vine ne vom bătea la trofeele importante.

Online Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2275
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #41 : 23 Septembrie, 2019, 19:59:49 »
Sincer nu va pot înțelege pe câțiva de pe aici, ce așteptări aveți de la sezonul asta ? Nici eu nu sunt mulțumit ca pierdem asta ii clar, dar nu vin sa cer demisia când stiu situația clubului și cel mai important lucru văd o îmbunătățire semnificativă in jocul nostru, in special tranziția mingii + fazele ofensive. Când citesc pe aici ca am jucat slab sau nu stiu eu ce aberații, v ați uitat măcar ieri la meci ? La primul gol nu stiu ce se putea face, probabil sa iasă cineva mai repede sa blocheze șuțul, după Abraham ratează ocazia sa facă 1-1, ocazie singur cu portarul; dam gol, anulat cu var, decizie corecta; la golul 2 s-a rupt meciul, danezul și Alonso au dormit pe ei, asa marcaj dezastru mai rar. Unde mai pui ca am pierdut și 2 schimbări in prima repriza. Repriza a doua au inceput o ei mai bine vreo 5-10, după tot noi am fost cei cu inițiativa, după min 60 nu mai puteau controla meciul, la ce ocazii am avut trebuia sa se termine 2-2 .......
Am avut lotul plin de accidentări, ma rog sa revină odata Rudiger, cel mai decent CB pe care îl avem, pe Tomori îl văd sa facă cuplu cu el, m-a surprins plăcut cum a jucat; Kante nu mai are rost sa zic, sper sa fie Ok de acum sa joace; o sa revină CHO si Reece(care cred ca o sa l scoată pe Azpi de pe dreapta ) + Loftus.
Sezonul asta nu stiu dacă se va câștiga ceva, poate vreo cupa, și sa vedem dacă prindem loc de ucl, dar cu vreo 1-2 transferuri bune, in special un CB de calitate, anul ce vine ne vom bătea la trofeele importante.

Imi place cum zice baiatu'. +1

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8815
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #42 : 23 Septembrie, 2019, 20:57:23 »
ba eu am vazut rezumatul. Ne-am miscat binisor. Problema e la finalizare. Defensiva doarme in bocanci, dar na, nu-i mai ai pe John Terry si Iva (ups?). 2 goluri luate din faze fixe, e rusinos. Din open play n-au fost cine stie ce. Poate vor veni vremuri mai bune. Sunteti constienti ca ne-au batut viitorii campioni din PL, da? (Doamne fereste!)
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1971
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #43 : 23 Septembrie, 2019, 21:33:21 »
Am fost sigur ca apar posturi de genul :))

Chiar mourinho a zis, cand te mulțumești ca joci doar bine, nu mai te numești echipa mare.

Hai ca pana la urma is si eu multumit, totuși am jucat bine. Da-le dracului rezultate.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8815
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #44 : 23 Septembrie, 2019, 21:37:39 »
Daca ai un joc bun vin si rezultatele. Important e sa fie constanta in jocul prestat. E mai grav sa scoti 3-4 rezultate bune la bulan cu un joc mediocru, ca pe termen lung esti mancat. Cred ca momentan urmarim dezvoltarea echipei pe termen lung. Daca exista vreunul care crede ca l-au adus pe Lampard sa ia UCL si locul 3 in EPL inseamna ca fumeaza numa`marfuri fine :))
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him