Autor Subiect: Chelsea - West Ham , Sâmbătă 17:00  (Citit de 1240 ori)

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 9011
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #15 : 30 Noiembrie, 2019, 20:50:29
eu zic sa va domoliti nitel. E primul sezon pentru Lampard in EPL, e primul sezon pentru multi dintre jucatori. Au fost 5 schimbari fata de lotul standard ca sa zic asa. Jiru e bun doar in ultimele 15 minute ca si Michy. Dpdv tactic mie mi s-a parut foarte bine gandit jocul. Jiru a jucat cu spatele la poarta, asa cum trebuie sa joace un atacant de statura lui. Problema a fost la calitatea jucatorilor din preajma careului de 16m si a celor din aparare. Reece James este foarte slab defensiv. Singurele lui atuuri sunt varsta si valentele ofensive. Este al 2 lea meci consecutiv in care pica pe fentele adversarilor. Nu vreau sa fiu rautacios dar este un jucator de tip "brainless", un jucator usor de anticipat si la fel de usor de pacalit. In antiteza il aveti pe Emerson. Astazi Lamps a demonstrat ca cu echipa a 2 a poate decide tempo-ul unui meci cat si posesia. Lipseste sclipirea individuala a la Eden Hazard. Cu asta trebuie sa ne obisnuim. Sanse si spatii s-au creat, chiar foarte bune... iar aici e meritul antrenorului la nivel tactic... insa glezna fina lipseste.
Poate ati fi sperat la locul 2, eu zic sa nu va imbatati cu apa rece. Echipa este una de copii, fara lider importanti in teren.
Chiar si asa eu sunt super multumit de siguranta de care da dovada Chelsea la mijlocul terenului mai ales atunci cand se decide sa se construiasca jocul din spate. Suntem pe drumul cel bun. Ne lipsesc niste piese tari in atac si aparare in rest la nivel de banca tehnica eu zic ca stam foarte bine.

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline SUPER FRANK!!!

• V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 920
  • Reputatie: +0/-0
    • Adresa de email
Răspuns #16 : 30 Noiembrie, 2019, 22:20:09
eu zic sa va domoliti nitel. E primul sezon pentru Lampard in EPL, e primul sezon pentru multi dintre jucatori. Au fost 5 schimbari fata de lotul standard ca sa zic asa. Jiru e bun doar in ultimele 15 minute ca si Michy. Dpdv tactic mie mi s-a parut foarte bine gandit jocul. Jiru a jucat cu spatele la poarta, asa cum trebuie sa joace un atacant de statura lui. Problema a fost la calitatea jucatorilor din preajma careului de 16m si a celor din aparare. Reece James este foarte slab defensiv. Singurele lui atuuri sunt varsta si valentele ofensive. Este al 2 lea meci consecutiv in care pica pe fentele adversarilor. Nu vreau sa fiu rautacios dar este un jucator de tip "brainless", un jucator usor de anticipat si la fel de usor de pacalit. In antiteza il aveti pe Emerson. Astazi Lamps a demonstrat ca cu echipa a 2 a poate decide tempo-ul unui meci cat si posesia. Lipseste sclipirea individuala a la Eden Hazard. Cu asta trebuie sa ne obisnuim. Sanse si spatii s-au creat, chiar foarte bune... iar aici e meritul antrenorului la nivel tactic... insa glezna fina lipseste.
Poate ati fi sperat la locul 2, eu zic sa nu va imbatati cu apa rece. Echipa este una de copii, fara lider importanti in teren.
Chiar si asa eu sunt super multumit de siguranta de care da dovada Chelsea la mijlocul terenului mai ales atunci cand se decide sa se construiasca jocul din spate. Suntem pe drumul cel bun. Ne lipsesc niste piese tari in atac si aparare in rest la nivel de banca tehnica eu zic ca stam foarte bine.

Punctul pe i, ne lipsesc jucători de clasa, care fac diferența într-un meci. Nu avem nevoie decât de doi, trei maxim. În atac și apărare trebuie obligatoriu adus cineva

Offline ASe

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1926
  • Reputatie: +27/-0
    • Adresa de email
Răspuns #17 : 01 Decembrie, 2019, 13:56:44
Nicule, ai văzut meciul din tur cu Valencia? 1p nemeritat din 2 meciuri, spui?

Pol, nu ești departe deloc de adevăr în ceea ce-l privește pe Reece. Mie și CHO mi se pare overrated, e mic rău... vedem pe viitor dacă poate ceva.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 9011
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #18 : 01 Decembrie, 2019, 23:11:28
Odoi e pe bancă, fiind foarte slab. O fi de accidentare o fi de la altceva. Nu pleacă ca titular deci n-am de ce să dezvolt discuții despre el.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
Răspuns #19 : 02 Decembrie, 2019, 12:08:15
“I want to show I don't have to go on another loan".

ce filme are Ampadu :) nu-ti castigi locul la Salzburg si vrei sa demonstrezi la Chelsea...

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
Răspuns #20 : 02 Decembrie, 2019, 19:27:54
E leipzig totusi, locul 2 în bundesliga.

Offline ASe

• Hero Member
    • Adresa de email
Răspuns #21 : 03 Decembrie, 2019, 09:23:59
1) daca era mai bun decat cel titular, juca.
2) bundesliga, o competie echivalenta cu competitia din EPL intre locurile 10-20. Si o zic ca fan Eintracht Frankfurt.
3) Ampadu va fi un superstar prin olanda sau premiership pe viitor.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
Răspuns #22 : 03 Decembrie, 2019, 18:47:56
se poate, dar totusi are o varsta frageda. au fost multi care au renascut din cenusa, el la 19 ani de ce nu ar putea?