Autor Subiect: Arsenal - Chelsea , Duminică 16:00  (Citit de 1735 ori)

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
Răspuns #30 : 29 Decembrie, 2019, 18:39:32
Paul degeaba zici ca e lot de locul 8-10, cred ca greșești aici. Uită-te la echipele din top 10 care au lot mai valoros ca chelsea. Fără liverpool si city nu vad alta, poate tottenham.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8978
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Răspuns #31 : 29 Decembrie, 2019, 18:44:10
Sper sa va convingeti baietii care zic ca ba pe sb nu sunt spatii, ca e stadionul mic, ca s doar aiureli,  in conditiile in care emirates are aceleași dimensiuni si ei s au apărat pe 2 linii.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
;D ;D ;D ;D ;D ;D
pe 2 linii in propria jumatate sau pe 2 linii in zona careului de 16m ca e diferenta de la cer la pamant. :))

edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #32 : 29 Decembrie, 2019, 18:52:39
Paul degeaba zici ca e lot de locul 8-10, cred ca greșești aici. Uită-te la echipele din top 10 care au lot mai valoros ca chelsea. Fără liverpool si city nu vad alta, poate tottenham.
lot mai prost platit decat la Chelsea poate.
Sezonul asta trage Willian, Kante si Kovacic pe alocuri. In rest, ceilalti sunt fix de mijlocul campionatului.
Individual Arsenal are lot peste Chelsea. Poate la noi or fi salariile mai mari. Daca ma gandesc cati bani i s-au dat lui Odoi la semnarea noului contract ma ia capu... iar daca pun balanta valentele lui fotbalistice imi vine sa-l injur. Sa zicem ca ar fi accidentarea de vina desi incep sa ma indoiesc. Eu consider ca am fost mai buni decat Arsenal ca echipa si nu individual. Nu a venit vreo sclipire de moment, pur si simplu goluri muncite (bazate pe greseala adversarului)... ca stiti vorba aia... jocul asteapta o greseala.
Voi inca nu vedeti potentialul din echipa asta cu Lampard pe margine, vreti rezultate imediate de la niste jucatori inca mediocri. Abraham va ajunge un nume mare pe la 28-29 de ani DACA isi mentine acelasi ritm, adica titular meci de meci si mult mai muncitor. Imi pastrez parerea expusa acum ceva timp... Willian va trage echipa in sez asta. Daca Willian iese din forma puteti sa va luati adio de la locurile de UCL pentru ca nu sunt solutii pe banca. M-as fi asteptat ca Lampard sa il foloseasca mai mult pe Pedro dar se pare ca Mount e prea misto momentan. In continuare merg pe mana lui Lamps 100%. Arsenal a stat bine in teren pana s-a calicit si atunci am profitat la maxim. Au jucat ca o echipa mica si au fost pedepsiti.

######

Offline srnct

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 339
  • Reputatie: +3/-0
  • Chelsea supporter since 2011.
    • Adresa de email
Răspuns #33 : 29 Decembrie, 2019, 18:54:02
Hai sa ne bucurăm ca intram in noul an cu o victorie frumoasa. E clar ca trebuie aduși 2-3 lucrători in Ianuarie pentru a crea concurenta pe posturi.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1262
  • Reputatie: +14/-0
  • I believe in the power of believing.
    • Adresa de email
Răspuns #34 : 29 Decembrie, 2019, 18:56:34
Daca noi îi mulțumim lui Leno pentru victorie, pe sistemul asta și alte echipe de PL ar trebui să-i mulțumească lui Kepa sau Zouma pentru victoriile cu noi.

Eu nu sunt prea mulțumit, chiar daca am câștigat. Exigența nu-mi dă voie. Nu jucăm bine, nu avem idei de joc. Ce mă omoară meci de meci e felul cum pasele sunt date "pe poziție viitoare" dar spre poarta noastră, nu spre atac. Le dai secunde bune sa se organizeze în apărare și de aia ajungi sa nu ai unde sa pasezi.
Plus că în general, jucătorilor noștri le trebuie un culoar lat de cel puțin 4-5 metri ca sa dea o pasă, daca adversarii stau puțin mai apropiați de atat, se întorc și dau la Jorginho, care, apropo, nu înteleg cum dracu ajunge adesea sa se apere între fundașii centrali, el care are un metru înălțime.

Kante de 3 meciuri nu mai știe să facă preluări, sare mingea din el aiurea de tot, și-o fi schimbat ghetele sau ceva.

Cat despre iluștrii fundași, mie nu-mi place nici unul. I-aș înlocui pe toți la vară, cu semn de întrebare la Tomori care e viitor dar noua ne trebuie prezent. Sa vedem cum evoluează până la vară (deocamdată mediocru).

Scuzați rant-ul lung dar mă gândesc la lucrurile astea de vreo 3 meciuri și trebuia să le spun :))

Trimis de pe al meu ASUS_X00QD folosind Tapatalk

Offline srnct

• Sr. Member
    • Adresa de email
Răspuns #35 : 29 Decembrie, 2019, 18:57:00
Lampard mi-a plăcut cât a jucat.

Offline srnct

• Sr. Member
    • Adresa de email
Răspuns #36 : 29 Decembrie, 2019, 18:57:39
Lamptey* auto-correct

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1262
  • Reputatie: +14/-0
  • I believe in the power of believing.
    • Adresa de email
Răspuns #37 : 29 Decembrie, 2019, 19:00:10
Lampard mi-a plăcut cât a jucat.
GOLD [emoji23][emoji23]

Trimis de pe al meu ASUS_X00QD folosind Tapatalk

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
Răspuns #38 : 29 Decembrie, 2019, 19:02:59
Kante joacă cel mai bine acolo in sistemul cu 3 mijlocasi. După ce a schimbat sistemul deja am văzut un alt kante. Nu a fost prost sarri cand l-a pus sa joace acolo.

Oricum eu nu sunt de acord cu tine paul. Dacă nu suntem de top 4 atunci top 6 clar.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5724
  • Reputatie: +96/-1
    • Adresa de email
Răspuns #39 : 29 Decembrie, 2019, 19:03:35
Sper sa va convingeti baietii care zic ca ba pe sb nu sunt spatii, ca e stadionul mic, ca s doar aiureli,  in conditiile in care emirates are aceleași dimensiuni si ei s au apărat pe 2 linii.

;D ;D ;D ;D ;D ;D
pe 2 linii in propria jumatate sau pe 2 linii in zona careului de 16m ca e diferenta de la cer la pamant. :))

Stamford bridge, camp nou, bernabeu emirates au aceleasi dimensiuni.

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #40 : 29 Decembrie, 2019, 19:04:25
daca ajungi sa depinzi de willian, inseamna ca domnul antrenor e degeaba… ceea ce ma facec sa ma gandesc ca si tu dacac erai antrenor faceai aceleasi minuni ca lamps. hai sa fim mai seriosi.

"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #41 : 29 Decembrie, 2019, 19:39:30
daca ajungi sa depinzi de willian, inseamna ca domnul antrenor e degeaba… ceea ce ma facec sa ma gandesc ca si tu dacac erai antrenor faceai aceleasi minuni ca lamps. hai sa fim mai seriosi.
Fie că-ți place sau nu dar Willian ti-a adus 6 pct în ultimele 2 deplasări

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

######

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #42 : 29 Decembrie, 2019, 19:49:09
Dar n a făcut nimic cu bournemouth, west ham, southampton... si te aștepți de la el sa o faca, corect? Nu il gasim tap ispășitor pe odoi.

.

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
Răspuns #43 : 29 Decembrie, 2019, 19:50:16
Eu raman la parerea ca lampard pierde mult pe alegerile lui. Dacă si acum in ianuarie se incapataneaza si nu aduce nimic, isi face cu mâna lui. Totusi sper sa ramana la sistemul asta, 4-3-3 mi se pare cel mai potrivit.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
Răspuns #44 : 29 Decembrie, 2019, 20:44:45
Dar n a făcut nimic cu bournemouth, west ham, southampton... si te aștepți de la el sa o faca, corect? Nu il gasim tap ispășitor pe odoi.

Dar nici n-am zis că e țap ispășitor am zis doar că e pământ :))
Iar Willian nu a fost un jucător constant vreodată.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

######