Autor Subiect: Otelul-Galati-Manchester United 0-2  (Citit de 1660 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bogdan

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1908
  • Reputatie: +20/-1
Otelul-Galati-Manchester United 0-2
« : 19 Octombrie, 2011, 16:44:11 »
« Ultima Modificare: 19 Octombrie, 2011, 16:51:56 de Bogdan »
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

lampard95

• Vizitator
Re: Otelul-Galati-Manchester United 0-2
« Răspuns #1 : 19 Octombrie, 2011, 21:16:54 »
dami accept pe facebook.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8691
  • Reputatie: +126/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : 19 Octombrie, 2011, 21:41:58 »
ar fi trebuit sa mearga bogdane. atasamentele sunt ok ca setari.
incearca sa le urci pe alte siteuri de photosharing si iei codul BB
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #3 : 20 Octombrie, 2011, 20:19:35 »

Enjoy :D!
If you can find a path with no obstacles,it probably doesn't lead anywhere.(Bear Grylls)

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : 20 Octombrie, 2011, 21:15:32 »
frumoase poze, dar ar fi trebuit sa fie de calitate mai buna.
stadionul arata f bine. chiar si cei de la sky il apreciau.
otelul ar fi meritat 1 pct din meciul ala.
united n-a jucat nimic. e rusinos sa vii sa joci cu otelu si sa castigi din cauza unor lovituri de la 11 m.

######

suk

• Vizitator
« Răspuns #5 : 21 Octombrie, 2011, 21:34:06 »
frumoase poze, dar ar fi trebuit sa fie de calitate mai buna.
stadionul arata f bine. chiar si cei de la sky il apreciau.
otelul ar fi meritat 1 pct din meciul ala.
united n-a jucat nimic. e rusinos sa vii sa joci cu otelu si sa castigi din cauza unor lovituri de la 11 m.

Hai totusi sa ne pastram simtul realitatii, United se afla intr-o forma slaba dar nu avea cum sa obtina mai mult decat o infrangere, eu zic ca e rusinos ca Otelul nu e in stare pana acum sa obtina vreun punct, fara nicio indoiala e cea mai slaba echipa romaneasca care joaca in CL, totusi Steaua, CFR, Unirea au facut facut puncte, putine ce-i drept(Steaua si CFR) dar le-au facut jucand cu adversari cel putin la fel de valorosi ca cei din grupa Otelului.

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #6 : 21 Octombrie, 2011, 22:12:29 »
A castigat si steoaia un trofeu CL , si acuma e cea mai tare , uite ce tare e in Europa League , a pierdut cu 5-0 in fata unei echipe care nu se poate compara cu United , la fel si Rapid , poate Vaslui a avut un adversar mai puternic , dar restu s-au facut de rahat , macar Otelul a impresionat presa din afara , numai cuvinte de lauda a primit din Anglia , ceea ce nu pot spune si despre celelalte echipe. La Otelul se vede ca lipseste un atacant , daca ar fi un atacant mai valoros , ar fi castigat meciul cu basel si probabil ca ar fi facut egal cu Manchester(daca ar fi jucat la fel) , pai daca juca manchester cu steoaia , cred ca le dadea 9  cu aceiasi echipa cu aceiasi tactica .
La momenul actual ORICE echipa din Romania s-ar face de ras in Europa , deoarece la noi nu se investeste cu CAP , la noi se arunca cu bani atata tot ,si vor trece ,multi ani pana sa avem norocul sa iesim dintr-o grupa de CL , daca nu decenii.
Este adevarat este rusinos ca nu a facut nici un punct pana acuma la felul cum au jucat ,nu poti sa zici ca este cea mai slaba echipa romaneasca din CL , steoaia s-a facut mult mai tare de ras , in multe momente....
« Ultima Modificare: 21 Octombrie, 2011, 22:14:32 de Bogdan »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #7 : 22 Octombrie, 2011, 02:02:45 »
Sincer eu am apreciat rezistenta celor de la Otelu.
Tre` sa fii nebun sa ai impresia ca daca joci cu United poti sa iesi la atac si sa faci spectacol.
Ori te cheama Mironica ori pur si simplu esti hater.
Trebuie sa ne vedem lungul nasului iar Otelu asta a facut. Eu am apreciat curajul unor jucatori, ganditi-va ca doar Frunza a participat in UCL din echipa aia.
Bogdan zicea bine, celor de la Sky nu le venea sa creada ca e 0-0 la pauza.
Realitatea e ca United au sarbatorit 25 de ani cu Ferguson iar Otelu a sarbatorit 25 de zile de nocturna - a zis bine Marius Stan.
Iar steaua... are lot dar nu are antrenor, de multa vreme.
Rapid m-a surprins ca nu s-a impus. Iar pe Vaslui... nu stiu de ce dar nu ma pot baza. Dupa mine nu s-au facut de ras, au pierdut cu capul sus, fata steaua care si-a luat "decat 5" de la Maccabi...
In anii '80 fotbalul era altfel. Daca Steaua si suporterii ei inca se gandesc ca au castigat UCL acum 400 de ani inseamna ca evolutia este zero.

######

suk

• Vizitator
« Răspuns #8 : 22 Octombrie, 2011, 13:00:08 »
A castigat si steoaia un trofeu CL , si acuma e cea mai tare , uite ce tare e in Europa League , a pierdut cu 5-0 in fata unei echipe care nu se poate compara cu United , la fel si Rapid , poate Vaslui a avut un adversar mai puternic , dar restu s-au facut de rahat , macar Otelul a impresionat presa din afara , numai cuvinte de lauda a primit din Anglia , ceea ce nu pot spune si despre celelalte echipe. La Otelul se vede ca lipseste un atacant , daca ar fi un atacant mai valoros , ar fi castigat meciul cu basel si probabil ca ar fi facut egal cu Manchester(daca ar fi jucat la fel) , pai daca juca manchester cu steoaia , cred ca le dadea 9  cu aceiasi echipa cu aceiasi tactica .
La momenul actual ORICE echipa din Romania s-ar face de ras in Europa , deoarece la noi nu se investeste cu CAP , la noi se arunca cu bani atata tot ,si vor trece ,multi ani pana sa avem norocul sa iesim dintr-o grupa de CL , daca nu decenii.
Este adevarat este rusinos ca nu a facut nici un punct pana acuma la felul cum au jucat ,nu poti sa zici ca este cea mai slaba echipa romaneasca din CL , steoaia s-a facut mult mai tare de ras , in multe momente....

N-as vrea sa intru in contre cu tine mai ales pe un forum, dar mi se pare ca ai ceva cu Steaua din felul in care pocesti numele, eu sunt si stelist si ma deranjeaza, daca esti dinamovist, rapidist, fan Craiova sau ce vei fi, te rog tine asta pentru tine, eu nu sunt hater ci mai degraba pasionat, eu nu urasc pe nimeni si ma bucur de fotbal in fiecare clipa.
Ar trebui sa lasi de-o parte ura(daca exista) pentru ca nu-ti face bine.

suk

• Vizitator
« Răspuns #9 : 22 Octombrie, 2011, 13:08:09 »
Imi cer scuze, acum am vazut ca esti din Galati, dar nu inteleg ce treaba ai cu Steaua sau tu ti si cu o echipa din Bucuresti ? In orice caz imi cer scuze ca am numit performanta Otelului din CL rusinoasa dar imi mentin parerea, cazul galatenilor seamana leit cu ce a facut CFR Cluj anul trecut, au castigat campionatul in 2010 si in sezonul urmator nu au prins nici macar loc de cupa europeana, asa si cu Otelul...orice ai spune in momentul de fata Otelul arata foarte rau asta si datorita faptului ca echipele romanesti inca nu pot face fata meciurilor jucate duminica-joi, asta este parerea mea si n-as vrea sa te simiti jignit.

Offline Bogdan

• Hero Member
« Răspuns #10 : 22 Octombrie, 2011, 13:19:03 »
Din Romania tin doar cu Otelul , dar am ceva cu steaua din cauza ca se mereu se vorbeste de ea , la orice stire din sport se incepe cu steaua , chiar daca Bute a castigat iar un meci , chiar daca am luat 4 medalii de aur la atletism, sau orice de genul acesta , nu m-ar deranja daca s-ar vorbi pe drept in sensul ca , steaua sa fie cea mai buna , dar nu mai reprezinta nimic steaua , e ,scuze ca zic, dar zero momentan. Ok , Otelul a [pierdut cu 2-0 dar in fata lui Manchester United dupa un joc foarte frumos , steaua a pierdut cu 5-0 cu Macabbi dupa un joc dezastros ,si tot Steaua a fost mediatizata : ca a fost o greseala, ca a avut ghinion, ca nu a prins o zi buna etc.
Pe Otelul nu a laudat-o nimeni din Romania , si sincer nici nu vrea dar macar din respect pentru fotbal , si pentru faptul ca am adus-o pe Manchester in Romania si nu ne-am facut de ras.
Nici eu nu vreau sa ne certam , sincer nici nu are rost la cate prostii se intampla in fotbalul din Romania , eu doar am vrut sa zic ca steaua este mediatizata pe nedrept , nu ca urasc steaua , nu urasc nici un club(poate putin Barca :D ).
Oricum nu numai eu zic , faptul ca Otelul nu s-a facut de ras si nici nu arata rau , citeste si tu niste stiri de la skysports , sau bbc etc, sa vezi ca ei ne apreciaza si ne zic ca am facut un meci foarte bun.

suk

• Vizitator
« Răspuns #11 : 22 Octombrie, 2011, 14:33:58 »
Deci in meciul cu Manchester nu s-au facut de ras, asta e clar, ma refer la celelate doua meciuri din grupa.
Referitor la Steaua sa sti ca tot timpul o sa fie mediatizata mai mult decat celelalte echipe, chiar si daca va juca in liga a-2-a, e cea mai titrata echipa din Romania, inca, numar de titluri, cupe, etc. Chiar daca in momentul de fata e departe de forma pe care o arata sa zicem in 2006.
Mie unul mi se pare normal sa se vorbeasca mai mult de Steaua si Dinamo la televizor chiar daca nu sunt ce au fost o data, vorbim aici de echipele cu cei mai multi suporteri din tara. Uitete in Spania, nu or mediatizeze spaniolii pe Villareal sau Valencia, pentru ca Barca sau Real detin monopolul, daca vrei la fel e si in Anglia, mai mult sunt mediatizate United, Chelsea, City sau Arsenal, nu o sa se vorbeasca sa zicem de Stoke care joaca in EL asa cum se vorbeste de echipele mentionate, alt exemplu e Fulham care a jucat finala EL in 2009, s-a mediatizat asa de mult in Anglia ? poate prea putin, cati englezi tin cu Fulham ? cam asa a fost si cu Urziceni.
Esti tanar, asa eram si eu la varsta ta, poate chiar si mai rau pentru ca atunci ii uram de moarte pe Rapid si Dinamo, dar intre timp lucrurile s-au schimbat, m-am maturizat si am inceput sa privesc altfel fotbalul.

lampard95

• Vizitator
« Răspuns #12 : 23 Octombrie, 2011, 18:13:49 »
aceasta ura eu cred ca se traduce prin invidie(fata de alte echipe) prin faptul ca echipa lui X nu a fost ajutata de arbitri sau nu i sau dat mai multe penaltyuri,deci chestii de arbitraj.