Autor Subiect: Alte echipe?  (Citit de 13633 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
Re: Alte echipe?
« Răspuns #45 : 10 Martie, 2011, 23:49:57 »
Mie imi place fotbalul in general. Daca imi place jocul unei echipe normal ca o sa urmaresc meciurile acelei echipe cu mai mult drag. Eu tin cu chelsea, de mult, foarte mult timp. Imi place cum joaca totenham si real madrid. Daca ar fi un meci Chelsea - totenham sau chelsea - real madrid as tine cu chelsea normal pentru ca sunt fan chelsea. Mi se pare destul de stupid sa urasti alte echipe, nu sunt genul de om care ma duc la stadion ca sa injur echipele adverse sau chestii dastea. Mai mult prefer un fotbal de calitate. Daca e sa castige Chelsea in meciurile respective cu atat mai bine.

Drogba98

• Vizitator
« Răspuns #46 : 17 Martie, 2011, 17:55:56 »
Bun zis edydark

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #47 : 17 Februarie, 2012, 22:56:35 »
bai copii nu mai fiti nebuni....nu poate sa-ti placa si Chelsea si tottenham (mai ales gainile !! tulai Doamne ca sa zic asa)....hai ca inteleg din alte tari ...ca doar we are the world...sau cum era....dar din anglia daca iti place Chelsea si iti zici suporter atunci nu ai ce cauta cu altele.....maine poiamine vine careva si zice ca ii place chelsea leeds si tottenham.

si faza ca e stupid sa urasti echipe.....la fel de stupid e si sa ai favorite daca e pana acolo.....ori esti suporter ori nu.
fan fotbal inseamna ca te uiti ca la un film la orice meci....eu traiesc orice meci de al lui Chelsea............chiar si cand pierde prostul de boas mi-e f***** toata ziua.....ma alin cu gandul ca doar, doar il da afara dupa fiecare infrangere

iar cand sunt batute cele pe care le urasc evident ca ma bucur si evident ca le dorec ,,tot ce e mai bun''

pentru mine nu exista alta echipa decat Chelsea. punct.

Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
« Răspuns #48 : 17 Februarie, 2012, 23:17:49 »
Acum citesc pentru prima data acest topic si raman uimit cat de neinspirat a fost "Bogdan" ca l-a creat.

Cum sa ti in momentul de fara, cu o alta echipa inafara de Chelsea??
Intreb asta, pentru ca am gasit numai raspunsuri prostesti. Imi scuzati reactia dar nu mi se pare in ordine.
Daca topicul ar fi avut alt specific, gen: "echipe pe care le apreciati", nu aveam astfel de iesire. Dar cand am vazut raspunsurile la intrebarea din titlu, m-am crucit.

Adica eu sunt si am fost un suporter patimas, foarte infocat. Cat am fost mic am tinut cu o echipa din Romania, foarte iubita dealtfel. Mergeam la meciuri dinainte de varsta obligatorie sa-mi cumpar abonament, am tinut pana la 16 ani cu ea, pana cand a venit un investitor si s-a ales praful de identitatea sa.
Iar o alta echipa ar fi Realul lui Makelele, Zidane si Figo de la inceputul anilor 2000. Si cam atat.
 In urma cu 8 ani am vazut Chelsea, apoi am auzit ca Meke a fost jucator aici si am inceput sa ma interesez in stanga si-n dreapta, pentru ca nu aveam calculator, iar sursele erau ziare sau prieteni mai mari si mai priceputi in ale fotbalului. Si cam asta este inceputul iubirii alb-albastre.

"Copii"?? Leeds United, Tottenham Hotspur, Arsenal, Manchester United si Liverpool sunt rivalii nostri de MOARTE, cum naigba puteti tine cu ei??

Daca cineva mai zice si Leeds, inafara de Spurs, sincer, trimit un MARE mesaj privat conducerii forumului oficial Chelsea in Romania, sa-i baneze toata clasa de IP, nu doar IP sau.

Ideea nu e foarte rea...
« Ultima Modificare: 17 Februarie, 2012, 23:32:06 de MagicF »

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
« Răspuns #49 : 18 Februarie, 2012, 00:10:55 »
Acum citesc pentru prima data acest topic si raman uimit cat de neinspirat a fost "Bogdan" ca l-a creat.

Cum sa ti in momentul de fara, cu o alta echipa inafara de Chelsea??
Intreb asta, pentru ca am gasit numai raspunsuri prostesti. Imi scuzati reactia dar nu mi se pare in ordine.
Daca topicul ar fi avut alt specific, gen: "echipe pe care le apreciati", nu aveam astfel de iesire. Dar cand am vazut raspunsurile la intrebarea din titlu, m-am crucit.

Adica eu sunt si am fost un suporter patimas, foarte infocat. Cat am fost mic am tinut cu o echipa din Romania, foarte iubita dealtfel. Mergeam la meciuri dinainte de varsta obligatorie sa-mi cumpar abonament, am tinut pana la 16 ani cu ea, pana cand a venit un investitor si s-a ales praful de identitatea sa.
Iar o alta echipa ar fi Realul lui Makelele, Zidane si Figo de la inceputul anilor 2000. Si cam atat.
 In urma cu 8 ani am vazut Chelsea, apoi am auzit ca Meke a fost jucator aici si am inceput sa ma interesez in stanga si-n dreapta, pentru ca nu aveam calculator, iar sursele erau ziare sau prieteni mai mari si mai priceputi in ale fotbalului. Si cam asta este inceputul iubirii alb-albastre.

"Copii"?? Leeds United, Tottenham Hotspur, Arsenal, Manchester United si Liverpool sunt rivalii nostri de MOARTE, cum naigba puteti tine cu ei??

Daca cineva mai zice si Leeds, inafara de Spurs, sincer, trimit un MARE mesaj privat conducerii forumului oficial Chelsea in Romania, sa-i baneze toata clasa de IP, nu doar IP sau.

Ideea nu e foarte rea...

in sfarsit vorbim aceeasi limba Florine....cea corecta de altfel....desi nu cred ca vei reusi cu ban-area.

p.s. nu mai scrie cu litere mari numele cacatilor :D
« Ultima Modificare: 18 Februarie, 2012, 00:21:27 de Tudor »

Offline Florin

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1678
  • Reputatie: +33/-0
« Răspuns #50 : 18 Februarie, 2012, 00:42:11 »
Pai de ce tocmai acum??
Am vorbit eu alta limba??

Scriu cu litere mari pentru ca respect RIVALITATEA. Daca n-ar exista aceste echipe, n-am exista noi ca identitate. Ar fi un fotbal anost si fara credibilitate. Cum de altfel sunt multe sporturi pe mapamond.

Offline edy

• Hero Member
« Răspuns #51 : 18 Februarie, 2012, 00:43:28 »
Sezonul asta eu i-am simpatizat pe Swansea si pe Norwich. Normal ca in meciurile lor cu Chelsea am tinut cu Chelsea, dar mereu mi-au placut echipele mici si tupeiste care fac un joc bun. Nu e nimic rau in a-ti placea fotbalul, indiferent de cine il practica.

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
« Răspuns #52 : 18 Februarie, 2012, 00:52:32 »
Pai de ce tocmai acum??
Am vorbit eu alta limba??

Scriu cu litere mari pentru ca respect RIVALITATEA. Daca n-ar exista aceste echipe, n-am exista noi ca identitate. Ar fi un fotbal anost si fara credibilitate. Cum de altfel sunt multe sporturi pe mapamond.

pai fazele legate de cum trebuie un fan sa fie ... cultura engleza.........ca CL e mai imp ca FA cup....ca antrenorii sunt mai importanti decat jucatorii veterani.......dar probabil ca  nu am inteles eu bine :)

eu nu respect nici o rivala...n-ai pt ce sa le respecti...daca le respecti e ca si cum ti-ar placea de ele....Chelsea era Chelsea si fara ele.....chiar mai mare ca nu ne furau trofee

si Edy, poate sa-ti placa orice....dar totusi nu cele pe care e ura maxima.....macar atat te roaga suporteru' asta mic care sunt eu :)

« Ultima Modificare: 18 Februarie, 2012, 09:39:32 de Tudor »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8928
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #53 : 18 Februarie, 2012, 00:53:52 »
@edy
asta nu te face fan.
si eu ma uit la meciurile din EPL, Championship si SPL cand am ocazia dar nu inseamna ca sunt fanul celor de la Mboro sau Sheffield. -bine poate imi place putin mai mult de Boro (pentru faptul ca ma joc mai des manager cu ei - nu pentru ca au batut-o pe steaua in europa, cand i-a kishat viduka)
iar despre faptul sa fii fan a 2 echipe din acelasi campionat. WTF!? cred ca la unii nu s-a implementat corect ideea de suporter al unei echipe.
"eo tin cu steaua dar si cu dinamo, voi nu ma luati in seama, erea o intrebare aleatorie, vorbeam eo cu mine, imi mai place si cr7/9 dar si de messi imi place"  :-\
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline edy

• Hero Member
« Răspuns #54 : 18 Februarie, 2012, 01:03:43 »
@edy
asta nu te face fan.
si eu ma uit la meciurile din EPL, Championship si SPL cand am ocazia dar nu inseamna ca sunt fanul celor de la Mboro sau Sheffield. -bine poate imi place putin mai mult de Boro (pentru faptul ca ma joc mai des manager cu ei - nu pentru ca au batut-o pe steaua in europa, cand i-a kishat viduka)
iar despre faptul sa fii fan a 2 echipe din acelasi campionat. WTF!? cred ca la unii nu s-a implementat corect ideea de suporter al unei echipe.
"eo tin cu steaua dar si cu dinamo, voi nu ma luati in seama, erea o intrebare aleatorie, vorbeam eo cu mine, imi mai place si cr7/9 dar si de messi imi place"  :-\
Acu' 2 sezoane tineam cu totenham pt ca vedeam ca erau bataiosi si in special ca nu aveau nici o sansa sa ne depaseasca. Adica i-as fi preferat pe ei in locul lui United, Arsenal sau Liverpool in Top 4. Nu pot sa le doresc niciodata binele celor de la United Arsenal sau Liverpool pt ca mereu sunt adversari directi. Dar mereu am anumite echipe mici la suflet, care cum ai zis si tu am jucat la FIFA cu ei sau au un parcurs bun in campionat si au sanse sa se califice in EL.

C.L.

• Vizitator
« Răspuns #55 : 18 Februarie, 2012, 10:42:14 »
Si eu i-am simpatizat pe Spurs, jucam Fifa Manager 08 cu ei, de cand il aveau pe Berbatov parca. In fine asta a fost de mult, si cum spunea si Edy imi plac echipele mici care vor sa se impuna, gen Norwich sau Fulham in EL acum 2 sezoane... Si FM am antrenat aproape tot Championship`ul e suparat cineva pe mine?  :-\

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
« Răspuns #56 : 18 Februarie, 2012, 11:07:55 »
nu-i suparat nimeni pe nimeni DAR cand zici ca esti suporter Chelsea nu ai ce cauta simpatizand rivalele.....daca ajungi la un meci (indiferent unde) si le zici la suporterii lui Chelsea ca tu esti cu Chelsea si ca simpatizezi gainile sa vezi reactia.....eu si probabil si Florin doar va zicem unele lucruri nu pentru a va critica ci pentru a va ridica gradul de fidelizare fata de Chelsea

totul depinde de voi si pana la urma fiecare face si gandeste ce vrea, dar la faza cu suporterul sunt mici reguli care se impun....si nu sunt tampenii...sunt chiar logice avand in vedere premisele date.

..........eu chiar vreau sa fim cat mai multi suporteri ..sa fim membrii ... sa facem afilierea asa cum trebuie.....si cum si Paul vroia candva...chiar era aici mai demult cineva care era afiliat....de prin galati sau braila nu mai stiu....dar acum nu-l mai vad activ...nu stiu de ce....oricum era tare secretos :D eu am scris pm-uri la unii altii sa ne ocupam mai serios de afiliere, sa fim club de suporteri oficial recunoscut de Chelsea........... dar nu au avut efectul scontat desi sunt multe beneficii si toti putem profita de ele in caz ca reusim afilierea.

Offline ANDY

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 458
  • Reputatie: +28/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #57 : 18 Februarie, 2012, 12:14:44 »

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8928
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #58 : 18 Februarie, 2012, 13:36:07 »
Eu si cu Bogdan suntem membri, din ce stiu eu. El a reusit sa inregistreze un fan club pentru Romania. Eu am intampinat greutati cand am vrut sa inregistrez chelseafc.ro. Intr-un final au zis ca nu sunt probleme dar iarasi au sistat procedura (si crede-ma ca am sunat la club si faxuit de m-am plictisit).
Intr-un final mi-au zis ca detinem niste imagini, clipuri fara licenta lor.
Aveam de ales intre aspectul de acum al site-ului / forumului si afilierea. Am decis sa nu mai fac presiuni asupra lor, toate hartiile sunt in regula doar ca nu avem acceptul lor. Asta e un alt subiect de discutii si nici nu suntem foarte multi.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

DevilMayCry

• Vizitator
« Răspuns #59 : 14 Martie, 2012, 13:39:43 »
Eu sunt un mare simpatizant si a lui Bayern. De altfel, sunt si printre fondatorii fan clubului Bayern Romania. Aici a mers treaba mai repede de a ne inregistra fan clubul, a durat cateva luni in care s-au purtat discutii, trimiteri de acte etc dar din ianuarie 2011 totul a devenit oficial, s-a dat acceptul sa se foloseasca orice materiale video/foto etc cu Bayern si fan clubul a fost recunoscut oficial.

Poate si aici va fi la fel, nu stiu, dar nu trebuie fortati pt ca atunci totul ar merge mai greu cu oficializarea fan clublui.