Autor Subiect: CAMPIONATUL MONDIAL 2014  (Citit de 38600 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
Re: CAMPIONATUL MONDIAL 2014
« Răspuns #135 : 18 Iunie, 2014, 23:05:35 »
normal ca se potrivea. brazilia nu are atacanti.

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2295
  • Reputatie: +25/-0
« Răspuns #136 : 18 Iunie, 2014, 23:09:38 »
Nu prea l-am vrut oe costa, dar dupa meciul asta nu il vreau nici atat. Este al doilea meci in care nu face nimica. Nici o sclipire, nimica. Slab omul. Sa vezi ce o sa vrem alt atacant la iarna!

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5712
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #137 : 18 Iunie, 2014, 23:15:48 »
Esti culmea. :)))) nu te convingi de el dupa un sezon cu foarte multe reusite, dar te convingo de el dupa 2 meciuri in care a scos un penalty si in al doilea pune mingea lu mortu ala de bosquets cu poarta goala. :
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Manolache Alex

• V.A.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 770
  • Reputatie: +20/-4
    • Adresa de email
« Răspuns #138 : 18 Iunie, 2014, 23:14:13 »
Dupa 2 meciuri e gresit sa iti faci o parere despre Costa, eu l-am urmarit vreo 10 foarte atent, si nu prea imi place, in afara de forta.... care o are si Demba Ba.. ! Dar sa speram ca la noi o sa se integreze bine..

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #139 : 18 Iunie, 2014, 23:17:53 »
nu stiu marius pe ce post te uiti tu, dar la tvr1, costa face totul in fata.

Offline Manolache Alex

• V.A.P
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #140 : 18 Iunie, 2014, 23:16:22 »
Este destul de lent, dar sa nu uitam ca in Spania a marcat destule goluri... cred ca, concluziile le putem trage dupa un tur jucat pentru Chelsea...

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #141 : 18 Iunie, 2014, 23:19:35 »
Pai asta clar.... Dar e cam aiurea sa zici de el dupa 2 meciuri ca e praf, intr o natioanala in care cel mai bun jucator a fost...nimeni. :))))
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #142 : 18 Iunie, 2014, 23:20:10 »
Zic asta dupa fazele ratate. Pasa nu era la busquets ci mai degraba un sut pe poarta nereusit. Iar concluzia asta am traso mai demult, daca va uitati pe forum o sa vedeti ca nu prea am fost incantat de el.
Si ce ffaze face inainte kennedy? Nu prea am fazut ceva faze cin doar ratari.

Offline Manolache Alex

• V.A.P
  • Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #143 : 18 Iunie, 2014, 23:20:48 »
A prins si intr-un moment foarte prost, intr-o perioada in care nationala Spaniei joaca penibil, era greu sa faca ceva de unul singur....

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #144 : 18 Iunie, 2014, 23:26:47 »
a avut si in prima repriza o ocazie destul de buna daca nu ai vazut, aia cand a tras in plasa laterala. si nu inteleg ce vrei de la el, sa traga spania singura dupa el? nu vezi ca toata echipa e trimisa dupa tigari?

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #145 : 18 Iunie, 2014, 23:25:46 »
Vad ca si debosque e de aceeasi nparere cu mine.
La pasa de la iniesta tb sa o traga direct pe poarta, fara preluari, fente si porma...blocat de fundas. Ai prinso, ai bubuito. Daca tragea din prima erau sanse mari de gol.
Si este doar un exemplu. Dar lasati baieti ca vedem dupa ce ajunge la Chelsea ce o sa faca.

Offline Andrei

• Castigator concurs anual
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 356
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #146 : 18 Iunie, 2014, 23:31:23 »
Sincer, nici pe mine nu prea m-a impresionat in meciurile in care l-am vazut jucand ;)) Dar...astept sa il vad la noi, nu trag concluzii de acum. Dar eu oricum cred ca Jose ar trebui sa mai cumpere un atacant top-class..si cred ca asta si va face. United are 2 super atacanti, Liverpool la fel, de City numai zic..de ce sa mai stam inca un sezon doar intr-un atacant ?! Nu ii pun la socoteala pe Ba si Torres ca..numai trebuie sa spun de ce. Ori se va intoarce Lukaku ori va mai fi cumparat inca un atacant...cred ca mai degraba a doua varianta.
We're the boys in Royal Blue we're called the Pride Of London
We'll always stand for Chelsea until the day is done
We wear the Blue with honour keep the Blue Flag flying high
We'll always follow Chelsea that's why we're London's pride

Offline Nicu S.

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #147 : 18 Iunie, 2014, 23:41:58 »
stai ma, de acum inainte ma uit la mondial sa vad ce atingeri face oscar, de ce e lasat willian pe banca, la fel si fabregas, de ce hazard nu are pofta de joc cateodata. prostii, daca stai sa-i urmareste orice miscare normal ca tragi concluzii. din compartimentul ofensiv cred ca a fost cel mai bun la mondial de la spania, s-a batut, mai mult n-a putut. nu avea cu cine, aia se gandesc la vacanta.

daca era del bosque de parere cu tine, costa nu era acum la mondial, se relaxa pe ceva plaja cu ceva tarfe pe langa.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #148 : 18 Iunie, 2014, 23:48:18 »
Toate ca toate, dar cum sa fi ba campioana mondiala si sa te scoata chile?:))))))
.

Offline Marius Gavrila

• Moderator chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
« Răspuns #149 : 19 Iunie, 2014, 00:02:42 »

daca era del bosque de parere cu tine, costa nu era acum la mondial, se relaxa pe ceva plaja cu ceva tarfe pe langa.

Daca  del bosque era de pare cu mine poate acuma se luptau ptr locul doi si nu ptr bagaje  ;)
Oricum, nu imi rastalmaci cuvintele. Spania din pacate nu prea mai sunt ce au fost si asta s-a vazut in jocul lor. Iar cand ai de ales intre torres, costa si vila, nu prea ai de ales decat costa, dar nu il face bun de ceea ce are Chelsea nevoie. Nu uita cate meciuri au avut chelsea si s-a dorit atacantul care sa faca diferente. Acelasi exemplu pot sa ti-l dau acuma. Nu a facut absolut nici o diferenta. Si nu ma luati cu acel penalty dat cam gratuit.
Pai in Anglia se aglomereaza mai mult careul. Ce face costa? Intra in ei ca in popice? Pai sa-mi bag de nu il vad mai stralucit pe Demba Ba decat pe costa.
Si te rog kennedy nu ma luat cu faza: "pai vrei sa joci in atac cu torres sau demba ba?" !