Autor Subiect: CAMPIONATUL MONDIAL 2014  (Citit de 38639 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei

• Castigator concurs anual
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 356
  • Reputatie: +20/-1
Re: CAMPIONATUL MONDIAL 2014
« Răspuns #150 : 19 Iunie, 2014, 00:11:26 »
:))))

We're the boys in Royal Blue we're called the Pride Of London
We'll always stand for Chelsea until the day is done
We wear the Blue with honour keep the Blue Flag flying high
We'll always follow Chelsea that's why we're London's pride

Online Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8950
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
« Răspuns #151 : 19 Iunie, 2014, 00:17:31 »
Bye-bye Spania !  ;D A cam gresit Costa ca a ales sa joace pentru Spania...s-ar fi potrivit mult mai bine in echipa Braziliei, cred eu.

eu cred ca am cam gresit cand l-am cumparat cu 3 carute de bani... m-asteptam la mult mai mult la un atacant in forma intr-un turneu final de o asemenea importanta, jucator al unei campioane mondiale... tare mi-e sa nu ajunga la nivelul lui Torres. Nu mi-a placut deloc Costa in seara asta. O sa faca fata cu greu in EPL. Nu sunt deloc optimist. Bine macar ca pleaca acasa si nu apuc sa ma ingrozesc..
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1228
  • Reputatie: +12/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #152 : 19 Iunie, 2014, 00:25:05 »
=)) A iesit adevaratul Costa la iveala? Nu mai e simbolul fotbalistic al mileniului? :)) Daca nu mai are o poarta goala/semigoala la 5 metri in fata lui si trebuie sa munceasca si el putin se pare ca nu mai da 20 de goluri. Ce surpriza!

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #153 : 19 Iunie, 2014, 00:27:20 »
Surpriza esti tu. Vrei 20 de goluri in 2 meciuri. Auch.  :D
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #154 : 19 Iunie, 2014, 00:31:28 »
Ia tu mot-a-mot tot ce scriu si o sa ai numai surprize :)

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #155 : 19 Iunie, 2014, 00:32:07 »
Sa l scoti pe costa tap ispasitor pt prestatiile penibile ale spaniei spune mult despre ura ta fata de un om care vine sa lucreze la tine. Sa zicem ca costa e un rahat care a fost penibil, dar de iniesta, xavi, xavi alonso, david silva, etc.....care sunt super fotbalisti, dar au aratat incredibil de prost...adevarul e ca spania s a facut de ras rau!
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #156 : 19 Iunie, 2014, 00:33:29 »
Ia tu mot-a-mot tot ce scriu si o sa ai numai surprize :)
Posteaza tu la caterinca, ca vei primi tot raspunsuri la caterinca.  :)
.

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #157 : 19 Iunie, 2014, 00:31:40 »
Eu chiar ma intreb - are vreun rost sa il critici pe Diego Costa dupa ce Spania a fost horror la turneul asta? Ce trebuia sa faca Diego Costa? sa fuga dupa Iniesta si Busquets sa le ia mingea si sa incerce de nebun sa faca el ceva? Va agitati aiurea, orice atacant care juca pentru Spania la turneul asta se descurca la fel, pur si simplu echipa a fost vraiste. Marii castigatori de Liga Campionilor Xabi, Sergio Ramos si Casillas ce au facut? sau jucatorii echipei care a revolutionat fotbalul Iniesta, Busquets, Jordi Alba, Pedro? Diego Costa a fost slab, insa au fost cel putin alti 7-8 mai slabi ca el care au ingropat Spania.

De Cavani de ce nu spuneti nimic? Pe ala il voia tot forumul, cu Costa Rica ce a facut? Un gol din penalty, o ratare mare si in rest cred ca a stat pe un scaun prin tribune, ca pe teren n-a fost.

Eu zic mersi ca s-a terminat pentru Spania, macar se odihnesc mai mult Azpilicueta, Cesc si Diego Costa.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #158 : 19 Iunie, 2014, 00:40:22 »
Iniesta chiar a dat cateva pase inteligente si a facut ceva. In rest e adevarat ca mai toata echipa a fost praf, dar Costa a avut cateva ocazii bunicele si el s-a remarcat in 2 meciuri printr-o foarfeca cu care n-a nimerit poarta. Elocvent. Se putea mai bine, la ce asteptari are lumea de la el, fiind in asa forma. Oricum, eu raman contestatar al lui si nu pot decat sa sper ca-mi va da peste nas.

Luci, imi cer scuze daca am fost arogant sau ceva, nu asta a fost intentia mea. Ma simteam doar amuzat de situatie.

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #159 : 19 Iunie, 2014, 00:43:39 »
No problem, stai chill.  :D
Cred ca toti speram sa nu aiba sindromul torres, dar vine de la AM astia mereu au dat super atacanti, deci de ce costa sa fie vreo petarda?
Imi mentin parerea, daca ne asteptam ca in primele 2 meciuri sa dea 10 goluri, ne lasam de fenomen. Trebuie timp de adaptare, probabil primul gol o sa pice pe la mijlocul lui septembrie.
Insa un atacant si eu as mai vrea, dar cine?
.

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #160 : 19 Iunie, 2014, 00:46:28 »
Immobile s-a dus, Mitrovic e prea tanar, Mandzukic e pi?urcar...........Zlatan :D (Amin)

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #161 : 19 Iunie, 2014, 00:46:40 »

Eu zic mersi ca s-a terminat pentru Spania, macar se odihnesc mai mult Azpilicueta, Cesc si Diego Costa.

Eu as vrea sa se intoarca toti baietii acasa... Parca vad la koreea de sud belgia ca i rupe picioru unu lu hazard.
.

Offline Andrei

• Castigator concurs anual
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 356
  • Reputatie: +20/-1
« Răspuns #162 : 19 Iunie, 2014, 00:54:04 »
Immobile s-a dus, Mitrovic e prea tanar, Mandzukic e pi?urcar...........Zlatan :D (Amin)
Tocmai la Ibra ma gandeam si eu  :). Jose il place, Zlatan il place pe el, in Anglia nu a jucat niciodata si ma gandesc ca poate si-ar dori un titlu si acolo...vai, ce bine ar fi :D Dar iti dai seama ca fara, sa zicem, cel putin 10 mil. pe an, nici vorba sa vina :))
We're the boys in Royal Blue we're called the Pride Of London
We'll always stand for Chelsea until the day is done
We wear the Blue with honour keep the Blue Flag flying high
We'll always follow Chelsea that's why we're London's pride

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
    • Adresa de email
« Răspuns #163 : 19 Iunie, 2014, 00:58:33 »
Stii cum e, dai un ban da' stai in fata. :D Si lasa ca avem buget mare si ne-am permite si noi un moft ca asta.

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #164 : 19 Iunie, 2014, 01:07:06 »
MihaiCris dar tu cum crezi ca ar trebui trase concluziile? Dupa un sezon in care a dat 36 de goluri in 51 de partide cu Atletico, timp in care a castigat titlul in Spania si a facut finala de Liga, sau dupa doua meciuri la Mondial? (Apropo, primele lui meciuri oficiale pentru Spania). Care e cel mai elocvent exemplu ca sa iti dai seama de valoarea lui? Faptul ca n-a reusit sa faca nimic pentru o nationala moarta si ingropata, sau ca tot anul i-a bombardat pe aia si fara el Atletico nu castiga titlul si nu facea nici mare lucru in Liga?

Spune-mi tu ce atacant gasesti in sistemul asta solar care a dat 36 de goluri in 51 de partide sezonul trecut sa coste 39 de milioane sau mai putin? Sau ce atacant care are fata de Chelsea costa atat? Ibrahimovic? Uita-te la statistica lui din Champions League atunci cand trece de grupe. Sau intreaba italienii ce parere au despre Ibrahimovic cand joaca impotriva echipelor adevarate. E greu sa faci ceva cand nu ii ai adversari pe Evian si Cagliari. Diego Costa a ajuns cu Atletico Madrid intr-un sezon acolo unde Ibrahimovic incearca sa ajunga de cand s-a apucat de fotbal. A plecat de la Inter, hop Inter a luat Champions sezonul urmator. A plecat de la Barsa, hop Barsa Champions sezonul urmator.