Autor Subiect: CAMPIONATUL MONDIAL 2014  (Citit de 38641 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 8950
  • Reputatie: +127/-3
    • Adresa de email
Re: CAMPIONATUL MONDIAL 2014
« Răspuns #165 : 19 Iunie, 2014, 01:28:37 »
nu cred ca se astepta cineva ca diego costa sa castige meciurile spaniei, dar sa fim seriosi.. omul n-a aratat nimic. Ori ca juca Torres ori ca juca el avea acelasi efect. Nu-l cruficica nimeni ca Spania a pierdut, dar unde-i atacantul care marca 450 de goluri in 3 meciuri? Macar un sut de generic, un dribbling, o schema, un calcai.. .orice.. Eu sper sa ma insel amarnic.. nu ca in cazul lui KdB si Lukaku..  :-X
Am observat totusi un plus la el fata de Torres dupa meciul cu Chile.. stie cu pozitionarea in teren dar ii trebuie si un "wing man" care sa-l gaseasca pe teren.
edydark:da chiar ma
edydark:giggs are salariu la united sau pensie?

######
Only Malouda realised early on how tomtit torres is and never passed it to him

Offline Mihai Dunoiu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1228
  • Reputatie: +12/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #166 : 19 Iunie, 2014, 01:39:28 »
Of doamne! :)) de ce tot te ascunzi dupa deget? Daca l-am adus la Chelsea nu e cazul sa-l idolatrizam. Am mai spus si o repet, jumate din golurile alea le dadeam si eu, nu trebuia decat sa bag mingea intr-o poarta goala sau semi-goala. Sunt de acord ca si pozotionarea in teren e un atu,dar asta nu te face atacant mare. Si tu vii si imi spui ca Ibrahimovic ar visa sa fie ca si Costa. Niciodata Costa nu o sa aiba finetea, acuratetea, viziunea, driblingurile, si ce mai vrei tu ale lui Ibra. Si Adi popa daca era acolo tot dadea golurile alea, deci practic in poate jumate din ele s-a vazut intr-adevar ceva stiinta a jocului. Si daca acum vorbeam de un atacant cu 18 goluri in loc de 36 chiar nu mai aveai ce argumente sa-mi aduci, ca omul a fost pamant cu echipele care i-au pus vceva probleme. Absolut nimic n-a aratat, a fost fantoma, mai bine mai bagau un fudas.

Offline petre ispirescu

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 2757
  • Reputatie: +157/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #167 : 19 Iunie, 2014, 03:12:34 »
M-ai inteles gresit - eu vorbeam despre pret in primul rand si despre faptul ca Chelsea cumpara unul dintre cei mai buni atacanti din lume pentru doar 39 de milioane. Intr-un moment in care piata transferurilor e distrusa de preturile exorbitante. Daca Diego Costa ar fi jucat la orice alta echipa, pentru mai putin de 65-70 de milioane nu pleca. Noroc cu spaniolii si ale lor clauze de reziliere obligatorii in contract.

Iar 36 de goluri intr-un sezon nu dai din intamplare. La fel cum nu e nici o intamplare ca a fost omul care a tras o echipa ca Atletico la titlu in Spania. Sau intr-o finala de Liga. Falcao cat de bun o fi el si cu toate golurile lui, tot n-a putut sa castige titlul in Spania, sau sa ajunga macar in grupele Champions cu Atletico, nu mai vorbesc de tururi superioare sau finala.

Si daca ai fi citit autobiografia lui Ibrahimovici ai vedea ca omul zice negru pe alb ca visul lui a fost intotdeauna sa joace intr-o finala de Champions si tocmai asta a fost motivul pentru care a mers la Barcelona. Si dupa ce citesti randurile alea, chiar te-as ruga sa vezi, asa cum ti-am spus, statistica lui Ibrahimovici din meciurile importante din Champions. Si daca poti sa ceri niste pareri ale catorva italieni care i-au urmarit cariera. Raspunsul pot sa ti-l dau si eu - 90% din golurile lui Ibrahimovici au venit contra echipelor ca si Cagliari, Torino, Lecce, Sampdoria si in ultimele sezoane Evian, Montpellier si Toulouse. In Champions League si meciurile tari omul este 0.

Nu stiu daca am inteles bine, insa te contrazici singur - spui de Diego Costa ca a fost pamant cu echipele care i-au pus probleme. Treaba e ca Ibrahimovici in toata cariera lui a avut problema asta cu meciurile importante si echipele mai tari. Pozitionarea in teren nu te-o face un atacant mare, dar nici golurile impotriva echipelor Mickey Mouse. Nu spun ca Ibrahimovici nu e atacant tare, insa nu e chiar asa de mare pe cat l-a umflat presa - pana la urma nu e de mirare ca a fost un esec total la singura echipa adevarata la care a jucat. La fel cum nu e de mirare ca Inter si Barsa au luat Champions League in sezonul imediat urmator cum el a plecat.

Offline Tudor

• din '96
  • V.I.P
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 2448
  • Reputatie: +58/-0
« Răspuns #168 : 19 Iunie, 2014, 09:27:05 »
nu cred ca se astepta cineva ca diego costa sa castige meciurile spaniei, dar sa fim seriosi.. omul n-a aratat nimic. Ori ca juca Torres ori ca juca el avea acelasi efect. Nu-l cruficica nimeni ca Spania a pierdut, dar unde-i atacantul care marca 450 de goluri in 3 meciuri? Macar un sut de generic, un dribbling, o schema, un calcai.. .orice.. Eu sper sa ma insel amarnic.. nu ca in cazul lui KdB si Lukaku..  :-X
Am observat totusi un plus la el fata de Torres dupa meciul cu Chile.. stie cu pozitionarea in teren dar ii trebuie si un "wing man" care sa-l gaseasca pe teren.

eu unul ma asteptam ca bisnitarul sa fie goalgetter-ul campionatului mondial all time.....chiar sunt trist acum

:D
Tudor wins it all! E gata, mata la united........
Tudore ma omori cu zile dar ai dreptate.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #169 : 19 Iunie, 2014, 10:07:18 »
de pe wagnh
Fernando Torres: 54 min., 0 shots, 0 on-target, 0 goals
Diego Costa:  126 min., 5 shots, 0 on-target, 0 goals (one sweet bicycle kick cross though)
Samuel Eto'o:  90 min., 2 shots, 0 on-target, 0 goals (one post)
Romelu Lukaku: 58 min., 0 shots, 0 on-target,  0 goals

Daniel Sturridge:  80 min., 3 shots, 2 on-target, 1 goal

in conditiile in care Anglia joaca extrem de slab.

######

Offline Catalin.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1119
  • Reputatie: +15/-0
« Răspuns #170 : 19 Iunie, 2014, 10:13:23 »
diseara o ia si anglia si pleaca si cahill in vacanta..:))

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 5713
  • Reputatie: +95/-1
    • Adresa de email
« Răspuns #171 : 19 Iunie, 2014, 12:42:40 »
Deci, s a ajuns sa fie ridicat sturridge in slavi dupa ce a marcat un gol cu poarta goala... Trist. :D
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Paul

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #172 : 19 Iunie, 2014, 13:07:40 »
nu-l ridica nimeni in slavi dar statisticile nu ajuta niciun atacant de-al nostru.. si mai trist.

######

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #173 : 19 Iunie, 2014, 13:13:25 »
mihai uita-te fratica la inzaghi cum marca ala. pai ce vrei sa-ti faca un atacant? isi gaseste spatii, nu o piele care sta la 30 de metri de poarta. ibrahimovic iti vine ca titular, sa fie tot timpul cu capul pe sus, nu pune sufletul.

marius, are sansa mari sa intre in ei ca in popice, e animal. asa si trebuie, topoare. :x

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #174 : 19 Iunie, 2014, 20:18:21 »
Ba e chiar fain mondialul..mai ales comentat de romani. Bony joaca la chelsea si a scos sufletul jucatorilor de la petrolu. :)))))
"There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes.
.

Offline Catalin.

• Hero Member
« Răspuns #175 : 19 Iunie, 2014, 20:57:59 »
intr-un univers paralel si foarte indepartat...poate :))

Offline Luci

• Editor chelseafc.ro
  • Hero Member
  • *
    • Adresa de email
« Răspuns #176 : 19 Iunie, 2014, 21:47:07 »
Marele gerrard din nou titular pt o nationala care va iesi din grupe la mondial. Pacat ca i au stricat vacanta lui lamps... Bine le a facut terry ca nu s a mai dus.
.

Offline Nicu S.

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1974
  • Reputatie: +19/-0
    • Adresa de email
« Răspuns #177 : 19 Iunie, 2014, 22:40:15 »
c'est la vie. la ce stil de joc are anglia, nu le mai intoarce scorul niciodata.

Offline edy

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4201
  • Reputatie: +72/-2
« Răspuns #178 : 19 Iunie, 2014, 22:45:02 »
Marele gerrard din nou titular pt o nationala care va iesi din grupe la mondial. Pacat ca i au stricat vacanta lui lamps... Bine le a facut terry ca nu s a mai dus.
Si Cole la fel.

Offline Catalin.

• Hero Member
« Răspuns #179 : 19 Iunie, 2014, 22:57:57 »
cahill si-a batut p**a de suarez rau de tot,odata nu a trecut de el. no terry,no party. cred ca e pa hodgson de pierde,il termina presa :D